L.Pernavas atvirai grasina tiems, kurie bandys tirti policijos nusikaltimus (pildoma)

Baleviciusromas

Baleviciusromas

L.Pernavas atvirai grasina tiems, kurie bandys tirti policijos nusikaltimus

Vakar policijos generalinis komisaras Linas Pernavas atvirai grasino žmonėms, kurie patys bandys aiškintis ir tirti policijos daromus nusikaltimus. Taip būna, kai žmonės, praradę viltį ir pasitikėjimą mafijinę teisėsauga, patys ima tirti vadinamų pareigūnų nusikaltimus. Nors įstatymai numato, kad nukentėję nuo policijos veiksmų žmonės gali savarankiškai rinkti įrodymus, L.Pernavas mano, kad tai „pasikėsinimas į pareigūnų gyvybę”.

 

Atroodo, kad toks įvtkis vakar įvyko Klaipėdoje – policija išplatino vaido medžiaga, kaip „Aro” kovotojai labai negrabiai ištraukė iš automobilio pagyvenųsį ir nesipriešinantį vyrą ir niekaip nesugeba jam uždėti antrankių.

Lietuvos policija išplatino tokį pareiškimą:

 

„Uostamiesčio pareigūnus įbauginti ir galimai sutrikdyti jų sveikatą siekę asmenys atsidūrė už grotų.

Šį rytą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos ir Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos pareigūnai, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, pasitelkę Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojus, sulaikė 2 vyrus, kurie įtariami neteisėtai rinkę informaciją apie pareigūnus bei rengęsi sutrikdyti jų sveikatą. Pas įtariamuosius atliktos kratos. Vienas iš sulaikytųjų yra advokato paslaugas teikiantis asmuo. Įtariama, kad šie vyrai rengė pasikėsinimą į Klaipėdos apskr VPK padalinio vadovą ir Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorą. Šiuo metu vyksta intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai, todėl daugiau apie šį tyrimą komentarų nebus siekiant nepakenkti tolimesnei šio tyrimo sėkmei.

 

Policija atkreipia dėmesį, kad pareigūnai ne pirmą kartą susiduria su bandymu juos įbauginti, kada yra kėsinamasi į jų sveikatą ar asmeninį turtą. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigia, kad tokie bandymai visuomet sulauks griežto teisėsaugos atsako. „Visi, kurie išdrįs kėsintis į pareigūnų gyvybę, sveikatą ar turtą, sulauks negailestingo policijos atsako. Į tokius įvykius žiūrime labai rimtai, todėl nusikaltimai prieš pareigūnus beveik visuomet yra operatyviai išaiškinami arba užkardomi, o asmenys patraukiami atsakomybėn“ – teigia Linas Pernavas.

{youtube}BGA6T_1oDlE{/youtube}

 

Toks pareiškimas matyt reiškia, kad žmonės, neapsikentę policijos savivalės ir daromų nusikaltimų, kuriuos pridengia jų viršininkai Vilniuje, patys ėmėsi tirti policijos nusikaltimus, ir aiškintis, kaip galima juos paviešinti

 https://www.delfi.lt/news/daily/crime/aro-kovotojai-uostamiestyje-suciuptas-advokatas-ir-jo-bendras-itariami-planave-susidoroti-su-pareigunais.d?id=77675261

Kaip žinia, Panevėžyje šiuo metu yra teisiama visa Šiaulių orgaizuotų nusikaltimų tyrimų tarnyba (daugiau nei 15 komisarų), kurie virš dešimt metų kontroliavo narkotikų prekybą Šiauliuose ir siuntė į kalėjimą neklatus žmones 

Laisvo laikračio redakcija gauna dešimtys nuo policijos nusikaltimų nukentėjusių žmonių laiškų ir pareiškimų – visi jie skundžiasi, kad policijos vadovybė sąmoningai dengia savo pavaldinių nusikalstamą veiklą

 

 Policija “ištiria” skundus dėl policininkų nusikaltimų, net neapklausę pareiškėjų

Vienas tokių į redakciją besikreipusių žmonių – Veisiejų gyventojas Romas Balevičius.

Jis stebisi, kad policija “ištiria” skundus dėl policininkų nusikaltimų, net neapklausę pareiškėjų

Romas Balevičius neseniai kreipėsi į policijos generalinį komisarą Lina Pernavą – jis nesupranta, kaip policijos “tyrėjai” ištiria skundus, net nematę jų autorių.

 Baleviciusromas

Romas Balevičius (nuotr. viršuje) dar 2011 m. apsiėmė restauruoti antikvarinį Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio automobilį “Volga”. Dvejus metus dirbęs meistras sako, kad ne tik negavo nė cento už darbą iš V.Kažio, tačiau dar pastarojo buvo apstumdytas. Vėliau, kai R.Balevičius pažadėjo kreiptis į spaudą, prokuratūra jam ėmė fabrikuoti bylas, o V.Kažio kolegos  teisėjai – su malonumu teisti.

Kauno apygardos teismas jam skyrė baudą už tariamą “svetimo turto pasisavinimą” – mat. R.Balevičius užblokavo savo garažo vartus, ir neleido išsivežti “Volgos”, kol už remontą nebus sumokėta.  Kai R.Balevičius atsisakė ją mokėti, buvo pusei metų pasodintas į Lukiškių kalėjimą.

Kazys

Pats teisėjas V.Kažys (nuotr. viršuje) teisme sakė, kad pinigus – 25 tūkst. Litų perdavė R.Balevičiui grynais pinigais, jokių dokumentų iš R.Balevičiaus neprašė. Tiesiog taip – du kartus perdavė visiškai nepažįstamam žmogui po 10 tūkst. Litų, ir jokių dokumentų, kad pinigus davė, nepaprašė. Tiesiog beribis pasitikėjimas.

Visi V.Kažio kolegos teisėjo patikėjo teisėjo žodžiu, o ne R.Balevičiaus, ir taip teisėjo kreditorių pasodino į kalėjimą. Vėliau, kadangi pastarasis nenurimo, ir toliau reikalavo pinigų, prikūrė  dar daugiau baudžiamųjų bylų.

Galiausiai prieš vieną teismo posėdį buvo sudegintas prie namų stovėjęs R.Balevičiaus automobilis. Pastarasis įsitikinęs, kad tai dar vieno jo darbdavio, Kauno verslininko Gintauto Bartkaus darbas.

Mat R.Balevičius taip pat pas jį dirbo be jokių sutarčių, atrestauravo du automobilius, ir negavęs pinigų, išėjo. Vyrai apsipyko – abu kaltina vienas kitą grasinimais. Tada minėtas G.Bartkus ėmė derinti savo veiksmus su teisėju V.Kažiu – pastarasis pats teisme papasakojo, kad jam mobiliuoju telefonu paskambino kažkoks Bartkus, ir papasakojo, koks negeras yra Balevičius.

Šis netiki tokia legenda – “pabandykite gauti bet kurio teisėjo telefono numerį ir jam paskambinti. Tai neįmanoma”. Jis kreipėsi dėl Bartkaus grasinimų į policiją, kitą naktį supleškėjo R.Balevičiaus automobilis. Policija ir prokuratūra pradėjo tyrimą, tačiau šešis mėnesius absoliučiai nieko neveikė, laukė, kol bus sunaikinti vaizdo kamerų, stovinčių sankryžoje šalia R.Balevičiaus namų, įrašai. Bylą tiriančiai prokurorei  Muliolytei net nešovė į galvą, kad būtų neblogai peržiūrėti tuos įrašus, gal pavyktų nustatyti nusikaltėlius.   

 

Policijos atsakymas – tavo skundas nebus tikrinamas, jes tai suteiktų moralinį pasitenkinimą”

 

“2018-03-21 gavau atsakymą iš Kauno VPK imuniteto skyriaus (marius Karlonas), kuris neva tyrė mano skundą,  rašo R.Balevičius savo laiške policijos šefui, – kaip galima mano skundą ištirti, jeigu aš net nebuvau apklaustas, o pažeidimus ir nusikalstamas veikas esu nurodęs tik trumpomis frazėmis.  Žinant realią situaciją ir skaitant pateiktą atsakymą, atrodo, kad Marius Karlonas praleido dar vieną nusikaltimą, o jis tik suko galvą, kaip išsukti nuo atsakomybės Jonavos PK pareigūnus, o tuo pačiu ir Gintautą Bartkų.  Gerb. Komisare, tokiais atsakymais policininkai mane laiko ąsilu, nes gerai žino, kad liks nenubausti. O tos frazės , kad pareigūnas “bus ar nebus nubaustas pareigūnas, tai jums gali sukleti tik moralinį pasitenkinimą”, mane žeidžia kaip pilietį, nes policija skatina užsimerkti į daromus nusikaltimus. Taip formuojama ydinga praktika ir akivaizdžiai skatinama nusikalstama veikla. Tokia situacija mane verčia asmeniškai kreiptis į žiniasklaidą ir prezidentę, ir aš prašau asmeniškai spręsti klausimą, ar minėtas pareigūnas Marius Karlonas gali eiti užimamas pareigas, nes jo požiūris į pareigūno atsakomybę visuomenei yra apgailėtinas ir ugdo korupciją teisėsaugos sistemoje”. 

 

Į R.Balevičiaus pranešimą apie Jonavos policijos pareigūnų dangstomus nusikaltimus, Imuniteto tarnybos pareigūnas  Karlonas jam atrašė, kad toks skundas nebus tirkinamas, nes tai „pareiškėjui gali sukelti nebent moralinį pasitenkinimą, tačiau jo teisių ar teisėtų interesų nepažeidžia”.

 

 

karlono

karlono1

 

Todėl, kad skundžiasi, teisėjo V.Kažio kreditoriui Romui Balevičiui keliamos naujos bylos

 

Apeliacinio teismo teisėjo Romo Balevičiaus kreditoriui Romui Balevičiui „teisėsauga“ kuria naujas bylas – paskutinę baudžiamąją bylą prokuratūra iškėlė už „turto prievartavimą“. Tai, kad R.Balevičius padavė civilinį ieškinį Jonavos miesto teismui, prašydamas priteisti negautą atlyginimą iš tokio vietinio verslininko Bartkaus, prokuratūra prilygino „turto prievartavimui“.

R. Balevičius atsakė į LL klausimus:

Kas tas Gintaras Barkus?

– Su advokatu sutarėme, kad reikia civiline tvarka jį paduoti į teismą dėl nesumokėtų pinigų.  G. Bartkus toks vietinis verslininkas, kuriam aš 2016 m. pabaigoje restauravau dvi mašinas, ir trečią pradėjau.  Tačiau kadangi jis nesumokėjo už darbą, tai aš pasakiau, kad trečios aš nedarysiu. Tada naktį prie mano namų buvo sudegintas mano automobilis. Aš esu įsitikinęs, kad tai minėto Bartkaus darbas, kreipiausi į Jonavos policiją, ir komisariate sutikau jau minėtą Gintautą Bartkų – jis iš karto man ėmė grasinti, kad mane dar susiras, ir man liūdnai baigsis. Kad tas automobilio sudeginimas yra Bartkaus darbas, tai būtų įrodyta, jeigu prokurorė Živilė Muliolytė ir policijos tyrėja Rima Mažeikienė būtų bent jau pabandžiusios ištirti tą bylą. Jos kaip pasityčiodamas išėmė Bartkaus telefono išklotines nuo 24 val. iki 4 val. ryto, nors dabar net mažas vaikas žino, kad pagal telefoną galima viską nustatyti. Tas Bartkus neva naktį vežė draugą, atvykusį iš Anglijos, tačiau policija net nepabandė ištirti sankryžų vaizdo įrašų. Nors man neva buvo leista susipažinti su byla, tačiau ta byla kažkur kelis mėnesius klaidžiojo tarp policijos ir prokuratūros, man nedavė susipažinti ir visaip muilino, kol praėjo šeši mėnesiai, ir tada policija panaikino kaltinimus tam Bartkui ir tyrimą sustabdė. Tada man jau leido pamatyti tą bylą. Supratau, kad prokuratūra specialiai šešis mėnesius laukė, kad nieko nebūtų galima nustatyti pagal telefono išklotines, ir kad pasentų tie vaizdo kamerų įrašai, nes po šešių mėnesių jie ištrinami. Policija ir prokuratūra specialiai šešis mėnesius laukė, kad būtų sunaikinti visi neginčijami įrodymai – vaizdo įrašai ir telefono išklotinės ir tik tada leido susipažinti. Tada ir paaiškėjo, kad prokuratūra net neprašė tų vaizdo kamerų, kurios pastatytos sankryžoje netoli mano namų, ir iš kurių viską galima nustatyti – kas įvažiavo ar įbėgo į kiemą, įrašų. Kai tai pasakiau prokurorei Muliotytei, tai ji atsakė, kad nežino, ar toje sankryžoje yra vaizdo kameros.  Žodžiu, prokuratūra numarino tą bylą, ir aš tada civiline tvarka kreipiausi į Jonavos teismą dėl atlyginimo. Ir visiškai atsitiktinai sužinojau, kad kovo 15 d. man buvo iškelta byla dėl tariamo turto prievartavimo. Tai yra civilinis ieškinys dėl nesumokėto atlyginimo buvo prilygintas „turto prievartavimui“ šioje teisinėje valstybėje. Tarp kitko, šitą bylą iškėlė ta pati panelė prokurorė Živilė Muliotytė, kuri sužlugdė ir bylą dėl mano automobilio sudeginimo, ir nekreipė nė mažiausio dėmesio į mano prašymus. Man labai įdomu, kad G.Bartkaus advokatas Tarutis eina per visas bylas, kurios yra susijusios su Kažiu. Jis atstovavo ir kitiems V.Kažio liudininkams, kurie liudijo taip, kaip jam reikia.  Dar įdomiau, kad teisėjas Kažys teisme pats paliudijo, kad jam skambino G.Bartkus, ir skundėsi, koks aš negeras. Jūs pabandykite gauti teisėjo telefono numerį.

  

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));