Kur „metų verslinykai” Masiuliai pradangino 128 mln. eurų „perkrovos pajamų” už kosmines elektros kainas?

masiuliai1 1

masiuliai1 1

Paaiškėjus, kad didžiausią naudą iš kosminių elektros energijos kainų susižėrė elektros perdavimo tinklo operatorė AB „Litgrid”, ši pažadėjo minėtas lėšas (128 mln. eurų „perkrovos pajamų”) gražinti. Dar ironiškiau, paaiškėjo, kad buvusi valstybinė įmonė „Litgrid” jau yra iš dalies privati – tyliai ramiai iš valstybinės įmonės ji tapo UAB, ir kažkas įsigijo jos akcijas.
Ir čia staiga daug kas tapo aišku, pamačius šioje aferoje garsiausią Lietuvos aferistą Roką Masiulį ir jo sutuoktinę Liną Skrabutėnaitę-Masiulienę.
Lina Skrabutėnaitė – Masiulienė. Viena energetikos išteklių biržos „BaltPool“ kūrėjų, Šiaurės šalių elektros energijos biržos „NordPool Spot“ (NPS) biure Vilniuje vadovė.
masiuliene 1024x888 1
„Ir jos šaunusis sutuoktinis – kadaise buvęs AB „Klaipėdos nafta“ „generalinis“ (ir kodėl juos taip traukia į TSKP CK viršininkų pavadinimus?) Rokas Masiulis, – ironizavo apžvalgininkas Algimantas Rusteika, – Mėlynosios Tumbos Lietuvai padovanotos gigantiškos „Independence“ aferos geldos, kuriai mokama į ofšorus, kad nereikėtų mokėti Lietuvai mokesčių, ir kainavusios 4 kartus daugiau negu kainavo, statytojas Solnesas.
Dabar šaunaus sutuoktinio Roko, vadovaujančio AB LITGRID, tiekiama elektra iš NORDPOOL atneša jo nuostolingai firmai papildomų „perkrovos pajamų“ 128 mln. per pusmetį.
Sumokame mes visi. Ir čia jokių viešųjų ir privačių interesų konfliktų, viskas Lietuvai, viskas jos piliečių gerovei, ar ne?”.
Kaip žinia, rugpjūčio 22 d. elektros kaina elektros biržoje „Nordpool” pasiekė 4.000 Eur/MWh. Tada paaiškėjo, kad „biržos” algoritmai taip sukonstruoti, kad būtų perkama ne už mažiausią, tačiau už didžiausią kainą pasiūliusį tiekėją. Kažkodėl tai pavadinta birža, o energetikos ministras Dainius Kreivys tai paaiškino paprastai : „paradoksas”.
„Litgrid”  viešai pažadėjo kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą (VERT) su siūlymu grąžinti vartotojams 2022 m. bendrovės sukauptas „perkrovos pajamas“. Viešumas pasiekė tikslą.

 

„Tačiau, žinant AB „Litgrid” ir jos vadovo gebėjimus išsukti uodegą, nereikėtų nusiraminti, – mano Seimo narys Artūras Skardžius, – daug abejonių dėl šių pažadų kelia ir tai, jog AB „Litgrid” pirmąjį 2022 m. pusmetį dirbo nuostolingai ir patyrė 9,2 mln. eurų grynąjį nuostolį”.
Kaip žinia, rugpjūtį elektros kainos mušė rekordus – konservatoriai dėl to žinoma, apkaltino Vladimirą Putiną, nors Lietuva iš Rusijos ar Baltarusijos jau seniai neperka nė gramo elektros – tai įteisino net įstatymu, už kurį balsavo absoliučiai visos Seimo partijos, įskaitaint ir vadinamą „opoziciją” – „valstiečius”, „vardan Lietuvos” ir kitokius pašlemėkus.
Tačiau dėl didžiulių elektros kainų vis tiek „kaltas Putinas”. Važiuodamas šiandien į darbą, pusvalandį per radiją klausiau Socialinių reikalų ministerės Navickaitės, kuri išsijuosusi keikė Putiną dėl to, kad pragyvenimo kainos žmonėms išaugo trigubai.
Kita vertus, tas pats A.Skardžius atskleidė, kad iš tikrųjų uždirba iš kosminių elektros kainų : „Valdžia tendencingai nuo gyventojų slepia tikrąsias elektros kainų augimo priežastis. Jau kuris laikas niekas negali suprasti kodėl elektra tiekiama per Švedijos- Lietuvos jungtį „NordBalt“ pas mus pabrangsta dešimtis kartų. Energetikos ministras D. Kreivys viešai teisinasi, kad kalti „Nord Pool” elektros biržos algoritmai ir panašiai. Tačiau priežastis visai kita. Pasirodo, kad kuo didesnis elektros kainų skirtumas tar Švedijos ir Lietuvos, tuo daugiau eurų susišluoja perdavimo tinklo operatoriai, taip vadinamų „perkrovos pajamų“. Vakar Valstybinis energetikos reguliuotojas (VERT) buvo priverstas atskleisti, jog per pirmąjį šių metų pusmetį vien „AB Litgrid“, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius, tokių atsitiktinių „perkrovos pajamų“ gavo net 128 milijonus eurų. Akivaizdu, kad nei Energetikos ministerija, nei Vyriausybė nevaldo valstybinių energetikos įmonių, o jie daro ką nori ir vis labiau lobsta vartotojų sąskaita. O elektros kainos ir toliau muša visų laikų rekordus. Vakar (rugpjūčio 22 d.  – aut. pastaba) „Nord Pool” biržoje elektros kilovatvalandė kainavo 4 eurus ( be PVM ir be elektros tinklo paslaugų kaštų).
LL inf.
Facebook komentarai
});}(jQuery));