Ekonomikos ministerija finansuoja už 0,5 mln. eurų kuriamą sidabrinės kaukės kovai su covid-19 prototipą (pildome)

sidabrine-blizgi-pirato-kauke

sidabrine-blizgi-pirato-kauke

 

Paaiškėjus, kad Ekonomikos ir ūkio ministerija skelbia konkursus ES pinigams įsisavinti savaitgaliais – t.y. konkursas paskelbiamas penktadienį vakare ir baigiasi pirmadienį ryte, ir 20 mln. eurų gauna ne geriausius pasiūlymus pateikusios įmonės, tačiau tos, kurios pirmos pateikė, pasidarėme po kitus šios ministerijos medžioklės plotus.

Vienas įdomesnių „projektėlių” taip ir vadinasi : „Medicininės kaukės su antibakterinėmis savybėmis prototipo sukūrimas efektyviai kovai su COVID-19”.

 

Pasirodo, kad ES buvo skyrusi 30 mln. eurų paramą covid-19 moksliniams tyrimams.

Paraiškas sunešė kelios dešimtys įmonių, tarp jų yra ir UAB „Karabela”, kuri prašo 423 965,84 Eurų valstybės paramos sidabrinių kaukių kūrimui.

Pagal priemonę „COVID-19 MTEP tyrimai” numatoma, kad UAB „Karabela” planuoja : „…atlikti taikomuosius mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklas, siekiant sukurti naują produktą, skirtą efektyviai kovai su COVID-19 – sidabru dengtą medicininę kaukę su antibakterinėmis savybėmis, kurią bus galima efektyviai naudoti ne mažiau kaip 48 valandas. Nauja antibakterinė medicininė veido kaukė bus skirta kaip kasdieniniam ir taip ir medicininiam (pavyzdžiui, chirurginių operacijų metu) naudojimui. Kaukė bus efektyvi ne mažiau kaip 48 valandas, per kurias veiks kaukės medžiagos antibakterinis apsauginis sluoksnis, susidedantis iš 99,9% gryno sidabro dangos. Projekte numatytų MTEP veiklų įgyvendinimas įgalins atlikti išsamius tyrimus bei įgyti naujų žinių apie sidabro jonų poveikį COVID-19 sukėlėjui koronavirusui SARS-CoV-2. Taip pat bus sukurta eksperimentinė naujo gaminio gamybos technologija ir bandomasis naujo gaminio prototipas. Sukurtas naujas produktas bus naujas rinkos mastu ir prisidės prie COVID-19 plitimo rizikos suvaldymo”.

Kas ta UAB „Karabela”?

Tai Kaune registruota 3 darbuotojus turinti įmonė, kuri nurodo, kad jos „Veiklos sritis: Antikvarinių daiktų mažmeninė prekyba”.

Kaip antikvaro pardavėjai pagamins sidabrinę kaukę kovai su covid-19 – atskira tema

Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data:2020-11-26
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas
2. Naudos ir kokybės vertinimas
Paraiškoje nurodyta projekto vertė:529 957,30 Eur
Prašoma finansavimo suma:423 965,84 Eur
Dar vienas įdomus „projektėlis” – „antikoroninis liftas”.
T.y.  UAB „Kauno liftai” taip pat nusprendė prisidėti prie mokslinių covid-19 tyrimų ir pasiūlė sukurti „antikoroninį liftą?
T.y. pagal priemonę Nr. 01.2.1-LVPA-T-858-01-0019 (PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas) numatoma, kad „Kauno liftai” „.. siekia sukurti :
1. išmanias, antivirusines liftų kabinas gydymo įstaigoms, gyventojams, viešoms įstaigoms, verslui ir kt. su komplektu kompleksinių ir efektyvių kovos su COVID priemonių.
2. efektyvias kovos su COVID priemones keltuvų porankiams dezinfekuoti. Tikslams pasiekti Pareiškėjas vykdys MTEP veiklas nuo 1 TPL iki 9 TPL ir pagamins 10 įrangos komplektų bandomają partiją, atliks bandomosios partijos testavimus bei vartotojų vertinimus, sertifikuos įrangą, sutelks išteklius, paruoš priemones serijinei gamybai, pradės vykdyti serijinę gamybą.
Paraiškoje nurodyta projekto vertė:1 013 663,40 Eur
Prašoma finansavimo suma:810 930,72 Eur
Facebook komentarai
});}(jQuery));