Kur galėsime nebrangiai keliauti Europoje, atsivėrus sienoms?

kefalonija_fotobig2185

kefalonija_fotobig2185

Kur galėsime nebrangiai keliauti Europoje, atsivėrus sienoms?

Kadangi dėl COVID-19 pandemijos šiuo metu negalime laisvai keliauti ten, kur trokšta širdis, praleidžiame daug laiko svajodami apie savo sekančią svajonių kelionę. Daugeliui iš mūsų didžiulė dovana būtų galimybė bent jau pakeliauti po Europos miestus, kurie turi ką pasiūlyti tiek gamtos, tiek kultūros, tiek pasyvaus poilsio gerbėjams.

 

Šiame KazinoKaralius.com straipsnyje rasite geriausias ir biudžetui draugiškiausias kelionių idėjas, kurias, tvirtai tikiu, bus galima jau visai netrukus įgyvendinti. Nemaža dalis jau persirgo šiuo klastingu virusu, dar kita dalis žmonių pasiskiepijo, tad bendra situacija pasaulyje turėtų palaipsniui gerėti.

 

Norisi tikėti, kad jau visai netrukus pasaulio sienos atsivers ir mes vėl galėsime atvira širdimi keliauti po savo svajonių šalis ar miestus, mėgautis naujomis patirtimis, grožėtis architektūriniais šedevrais, kultūriniu paveldu, gamtos paminklais ar žaviausiais paplūdimiais savo svajonių šalyse.

Islandija

Jei norite patekti į nuotykių kupiną pasaulį, kuriame susiduria visos keturios gamtos stichijos, keliaukite į „Ledo žemę“, Islandiją. Nors Islandija kaip turistinė kryptis iš esmės atsirado vos prieš dešimtmetį, ji tapo gana populiari – daugiausia dėl nuostabių savo peizažų: milžiniškų krioklių, pribloškiančių ledynų, įspūdingų geizerių, paslaptingai trykštančios lavos ir pelenų debesų.

 

Islandija garsėja didelėmis maisto kainomis, tačiau nesunku rasti pigų skrydį, o ir nemokamų lankytinų objektų sąrašas yra išties įspūdingas. Nuotykių išsiilgę keliautojai jau dabar gali drąsiai pasižymėti Islandiją savo lankytinų vietų sąrašuose.

Peloponesas, Graikija

Turtinga istorija garsėjantis Peloponesas – Graikijos pusiasalis, skalaujamas Jonijos jūros. Kelionių ir šilumos išsiilgusių keliautojų čia laukia daug istorinių paminklų, žavingų miestelių, aksominio smėlio paplūdimiai, tankūs miškai ir, žinoma, skanus maistas, svetingi vietos gyventojai bei nuostabi žydra jūra.

 

Mano manymu, tai tikrai dėmesio verta kryptis ribotą biudžetą turintiems keliautojams. Be to, šio pusiasalio dar nespėjo atrasti turistų minios, todėl čia galima pailsėti kokybiškiau, nei populiariausiose Graikijos salose.

Palermas, Sicilija, Italija

Neabejotinai į bet kurią kelionę po Europą įeina virtinė nuostabių Italijos miestų: rafinuota Florencija, viliojanti Roma ir žavinga Venecija. Tačiau kainų atžvilgiu tai ne pats patraukliausias pasirinkimas, ypač turizmo sezonu, todėl nusprendžiau į lankytinų vietų sąrašą šį kartą įtraukti Palermą.

 

Ištrūkite iš žemyninės dalies ir naujų patirčių ieškokite Viduržemio jūros skalaujamoje Sicilijos sostinėje – Palerme, kuris įsikūręs europiečių ir arabų kultūrų sankryžoje. Miesto svečius pasitiks jaukios bažnyčios, makabriški teatrų ir operų statiniai, miestelį išraizgę skersgatviai, kviečiantys pasiklysti miesto įvairovėje, spalvose ir garsuose.

 

Gdanskas, Lenkija

Gdanskas – tai vienas seniausių Lenkijos miestų, išsiskiriantis savo vaizdingu senamiesčiu ir stebinantis savo turtinga istorija bei mūsų tautiečių jau pamėgtais paplūdimiais. Iki Gdansko vos kiek daugiau nei 600 kilometrų, todėl jį nesunkiai pasieksite viešuoju transportu arba savo automobiliu.

 

Jo senamiestyje karaliauja Renesanso stiliaus pastatai, deja, didžioji dalis jų nėra originalūs, o atstatyti po Antrojo Pasaulinio karo bombardavimų. Bene pati didingiausia ir gražiausia senamiesčio puošmena – šv. Mergelės katedra, kuri yra didžiausia plytinė bazilika Europoje. Įveikus jos 400 laiptelių jūsų lauks didingi senamiesčio ir netoliese esančio kurortinio miestelio, Sopoto, vaizdai.

Ochrido ežeras, Makedonija

Ochrido ežeras, ne tik giliausias ežeras Balkanuose, bet ir vienas seniausių ežerų pasaulyje, yra tikras Šiaurės Makedonijos brangakmenis. Ramiose, ežero garbei pavadinto miestelio gatvėse atsiveria freskomis dekoruotos viduramžių bažnyčios, romėnų amfiteatras ir abejingų nepaliekanti tvirtovė, į kurią verta užkopti dėl nuostabių vaizdų. Patyrinėję įstabaus grožio senamiestį, galėsite paplaukioti, panardyti ar pasiirstyti valtele skaidriuose ežero vandenyse.

 

Jei labiau vilioja sausuma, galite pasivaikščioti netoliese esančiame Galičicos nacionaliniame parke ir pasigrožėti nuostabia gamta. Ši kryptis puikiai tinka nebrangaus poilsio ieškantiems keliautojams, norintiems kokybiškai pailsėti ir atsipalaiduoti, apjungiant pasyvų ir aktyvų poilsį.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));