Kuo Deimantė nusikalto valstybei, kad su pykčio iškreiptu veidu Lietuvos prezidentė išklausė gerb. N.Sadūnaitės kalbą Seime?

sadunaite-grybauskaite

sadunaite-grybauskaite

Lietuva, ką tu man davei?

Aldona Džiuvienė

Klausimas „Laisvame laikraštyje“ „Kaip gyvena teisėjas Vitalijus Kondratjevas?“ neatsakytas. Sąžinė kaip žiurkėnas – arba miega, arba graužia. Manau, kad tokie kaip jis, gyvena gerai. Visada gerai.

O kaip gyvename mes, kuriems neteisybės žaizdų nepavyksta užgydyti dešimtmečiais.

Taigi, kad straipsnis atitiktų pavadinimą ir į Lietuvos TV klausimą ką galiu padovanoti Lietuvai 100 metų nepriklausomybės proga.

sadunaite grybauskaite

Atsakau: Aš Aldona Džiuvienė valstybei užauginau du sūnus sąžiningais, darbščiais, dorais žmonėmis, kurie gyvena ir dirba, suprantama, ir mokesčius moka Lietuvos valstybei. Sukūrę puikias šeimas, augina anūkus. Kad išgyventų nepriklausomoje Lietuvoje darbuojasi ne viename darbe. Aš pati atidirbau valstybei 23 metus, dėl Valstybės vardu veikiančių teisėjų, antstolių darbiniai santykiai nutrūko. Esu sąžininga ir teisinga. Gyvenu tvarkingoje, gėlynų pilnoje sodyboje, manau, kad ir labai menka dalelyte prisidedu prie Lietuvos gražinimo.

Ką man davė Lietuva?

Skurdą, nepriteklių. Pardavė namus, išmetė į gatvę, išvogė, ar kitaip suniokojo eilę metų kauptą kilnojamąjį turtą, įtraukė į teismų maratoną. Sutuoktinį Paulių Džiuvę apkaltino, nuteisė, įkalino be kaltės. Valstybė teisėjų, prokurorų, antstolių, Kėdainių savivaldybės valdininkų spaudos atstovų asmenyje mus niekino, žemino, tyčiojosi, sudarydama mūsų šeimai nepakantumo atmosferą. Ginant savo teises, mūsų šeima buvome priversti septynis mėnesius (atvykstant du kartus) gyvendami prie Seimo palapinėje, protestuoti, Valstybei nekreipiant dėmesio į mūsų pastangas atstatyti pažeistas teises, aš atsisakiau Lietuvos pilietybės. Praradome sveikatą, o sutuoktinis Paulius Džiuvė dėl pergyvenimų visiškai palūžo. Patyrė du insultus, keletą metų sirgo. 2016 m. 76 metų pensininką, kaip nebereikalingą valstybei, medikai pasiuntė Anapilin.

Po ilgo bylinėjimosi ir vykdytos ilgalaikės protesto akcijos prie Seimo, nustačius neteisėtus Kėdainių antstolių veiksmus, mūsų šeimai namų valda buvo gražinta. Tačiau namai gražinti su daliniais išardymais, kilnojamas turtas sulaužytas, sugadintas graužikų, dalis jo išvogta. Valstybės vardu veikiantys teisėjai ir Teisingumo ministerija patirtą neturtinę žalą įvertino 6000 litų (1737 eurų) man – Džiuvienei ir 3000 litų (868 eurus) Džiuvei. Tačiau ir šias priteistas lėšas teko gražinti valstybei, kad padengti teismo patenkintą Teisingumo ministerijos priešieškinį. Kad gauti lėšų susitvarkyti namus, įsigyti suniokotą nekilnojamą turtą, asmeninius daiktus, teko parduoti 10 arų namų valdos žemės sklypo. Kai kiti nepriklausomoje Lietuvoje apsirūpino keliomis dešimtimis žemės sklypų, mes turėjome netekti dalies prie namų valdos priklausiusio žemės sklypo, kurį mums skyrė valdžia tarybiniais laikais. Vėliau 25 arų namų valdos žemės sklypą buvome įteisinę savo nuosavybe. Deja, dalį jo teko parduoti. Mūsų šeima eilinį kartą patyrėme nuostolį.

2000 metais lankantis Generalinėje prokuratūroje buvau informuota, kad iš Panevėžio apygardos prokuratūros gautas raštas, jog dėl 1990 m. pėsčiosios sukeltos autoavarijos Paulius Džiuvė 1996 metais apkaltintas nesant jo kaltės. Pateikėme prašymą atnaujinti bylos procesą, tačiau tuo metu ten dirbęs prokuroras J.Martinaitis atsakė, kad „teisėjų, tardytojų, prokurorų žioplumas, negali būti vada atnaujinti procesui…“

Tokie ilgalaikiai veiksmai turėjo įtakos Džiuvės sveikatai. Vienas po kito jį ištiko insultai. Tačiau, kiek galėdamas, man padedant, jis kabinosi į gyvenimą. Insultų pasekoje atsirado kitų ligų – epilepsija, inkstų nepakankamumas, plaučiuose kokia tai bakterija. Man keliant reikalavimus medikams dėl atmestinai gydomo ligonio, tačiau, nedavus kyšių, medikai paprasčiausiai jo negydė. Eilinį kartą pakilus kūno temperatūrai, Džiuvė paguldomas į Kėdainių ligoninę, ranka ir koja pririšama prie lovos, migdomas vaistais. Nuolat miegančio ligonio pamaitinti nėra galimybės, pririštas negali judėti, negali kalbėti, todėl ir pasiskųsti. savaitę laikytas be maisto išseko, keliose kūno vietose atsirado pragulos. Nekilo abejonių, kad ligonis vedamas į mirtį. Apmokėjusi už greitosios pagalbos automobilio paslaugą, parsigabenau P.Džiuvę į namus. Nutraukus migdomųjų vaistų vartojimą, pradėjus vartoti antibiotiką Fromilid (Klaritromiciną), kuris pakilus kūno temperatūrai visada pagerindavo ligonio būklę, jo būklė pagerėjo.

Tačiau, savaitę išbuvęs be maisto, gal būt ir negydomas, Džiuvė buvo labai nusilpęs. Išvykus į namus niekas nepasidomėjo jo būkle. Paskambinau telefonu slaugytojai, kad pasikonsultuoti dėl sunkiai gyjančių pragulų. Ši atvyko, atsigabeno lašinės įrangą. Tačiau savo asmeninėje rankinėje atsigabeno ir kokią tai iš anksto paruoštą ampulę, kurią, pradėjus leisti į veną, Džiuvę ištiko koma. Antrą dieną pakartojus tą pačią procedūrą, ligonis mirė.

76 metų P.Džiuvė, labai norėjęs ir dar galėjęs gyventi buvo užmigdytas (galima teigti nužudytas). Gaila žmogaus, kuris, praėjęs sunkų daugybės metų psichologinių ir kitokių kančių etapą, atkovojęs namus, juos sutvarkęs, kabinęsis į gyvenimą visomis savo jėgomis, buvo privestas prie mirties. Jam supratus, kad gyvenimas ritasi žemyn, daugybę kartų teko šluostyti verkiančio ašaras, pagaliau – užmerkti akis. Pagalbos jokios, netgi mirties faktą turėjau nustatyti pati. Iškviesta Kėdainių greitosios pagalbos medikė atsisėdusi kitoje patalpoje ėmė rašyti dokumentus, o išvykusi nepamiršo pranešti laidojimo firmoms (kurių prisistatė net kelios) apie namuose esantį mirusįjį. Neabejotina, už tai gavo atlygį, kurį firma įskaičiavo į laidotuvių išlaidas.

Apie P.Džiuvei sudarytą situaciją laišku informavau Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Neprašiau tyrimo – sąžiningas medikas ištirs, kitas – paneigs. Kovoti prieš sistemą ne mano jėgoms. Norėjosi, kad ministras sužinotų kokie dalykai dedasi medicinoje. Tačiau laiškas su dokumentais nepateko pas ministrą. Atsakymą pasirašiusi ministerijos darbuotoja Edita Bischop nurodė kreiptis į Lietuvos bioetikos komitetą, policiją, STT tarnybą, Vyriausią administracinių ginčų komisiją, galiausiai į Vilniaus apygardos teismą. O ministerija tokiu atveju nė prie ko. Gal paminėtos institucijos neturi darbo?

Po P.Džiuvės mirties, medikų klanas savo nepasitenkinimo strėles atsuko tik į mane. Ne tik Kėdainių, bet ir Kauno klinikų seniai informuoti medikai žino, kad A.Džiuvienė skundžiasi. O pavardė Lietuvoje ne tokia dažna, todėl įsimintina. Nebeliko kur gydytis. Kauno klinikų medikė Ingrida Dabušinskienė skyrė man nereikalingą vaistą Gabapentini, kuris neva panaikina visokius skausmus. Pradėjus vartoti, pasireiškė ryškus sveikatos pablogėjimas. Pasidomėjus paaiškėjo, kad stiprus medikamentas Gabapentinis skirtas epilepsijai gydyti greta įprastinių vaistų nuo epilepsijos, jei šie nesukelia reikiamo poveikio. Betgi epilepsija srigo P.Džiuvė, bent minimaliausių tokios ligos požymių aš neturiu. Būdama įsitikinusi, kad tai sąmoningas mano sveikatos trikdymas nereikalingais vaistais – nuodais, pateikiau Pretenziją Kauno klinikų direktoriui. Doc. dr. Olivijos Gustienės atsakyme teigiama, kad gydymas man skirtas teisingai, todėl prašymo dėl žalos atlyginimo (prašyta 3000 Eur) netenkins. Pretenzija Akreditavimo tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos bus svarstoma š.m. vasario 22 d. 2014-2016 metais Kėdainių poliklinikai iš P.Džiuvės ir manęs A.Džiuvienės – neveiksnaus ligonio globėjos, išskaityta 1420 Eur neva poliklinikos patirtam nuostoliui atlyginti, todėl manau, kad už mano sveikatai padarytą žalą, patirtą nuostolį, taip pat turėtų būti atlyginta. 

Kadangi gydytis tenka pačiai pagal savo supratimą, dėl besikartojančio skausmo dešinėje kojoje kreipiausi į privačią Kėdainiuose įsikūrusią kliniką, užsirašydama pas atvykstantį kraujagyslių chirurgą tyrimui – echoskopijai. Už tyrimą paklojau 60 Eur. Kraujagyslių chirurgas Arūnas Grinkevičius paruošė išvadas, kurio rašto kiti medikai išskaityti negali, išrašė receptą medikamentui Diclofenac ir paminėjus, kad Kauno medikė mane gydo dėl nesančios ligos epilepsijos, gavau receptą analogiškam, tik kitos firmos vaistui Lyrica įsigyti, kuriuo gydoma… epilepsija. Vaistas kainuoja 69 Eur. Suprantama, nereikalingą vaistą nepirkau. Pirmiausia, kraujagyslių chirurgas neturi teisės skirti vaistų, kurie skiriami gavus neurologo siuntimą į Kauno klinikas pas tokios ligos specialistą – epileptologą, kur atliekamas specialus galvos tyrimas, nustatoma liga ir skiriamas gydymas.

Teko sutikti pažįstamą, kuriai Kėdainių medikė taip pat skyrė medikamentą Lyrica, jai visiškai nereikalingą, kai tik viena tabletė sukėlė stiprų šalutinį poveikį. Kyla klausimų – gal medikai taip susirišę su farmacinėmis kompanijomis, kad suinteresuoti platinti siūlomą medikamentą, iš ko turi sau naudos? O gal siekiama išbandyti ant mūsų ligonių medikamento veikimą. Kauno klinikų doc. dr. Olivija Gustienė nurodė, kad Gabapentini skyrimo indikacija neuropatinio skausmo gydymui patvirtinta Europos neurologų draugijų federacijos. Pagal vaisto naudojimo instrukcijas, internete esančią Anotaciją specialistams vaistai Gabapentini, Lyrica yra skirti epilepsijai gydyti greta įprastinių vaistų nuo epilepsijos, jei šie nesukelia reikiamo poveikio. Vaistai vartojami su kitais vaistais, vienas medikamentas nevartojamas. Vaistai yra kompensuojamųjų sąraše, tačiau man išrašyti receptai įsigyti kaip nekompensuojamus. Taigi, biznieriai klesti! Būkime budrūs!

Sveikatos apsaugos ministerijos specialistė Edita Bischop savo rašte man išaiškino, kad kai kurių medicininių dokumentų pateikimas apie ligą pacientui gali būti ribojamas, jeigu „juose esanti informacija pakenktų paciento sveikatai ar sukeltų pavojų jo gyvybei“. Gal ministerija bijosi, kad aš, sužinojusi apie prieš 15 metų man nustatytą ligą – sąnarių artrozę (beje liga atsirado dėl ilgo gyvenimo palapinėje lauko sąlygomis) ar kraujagyslių sutrikimą patirčiau šoką ir tektų reanimuoti. Nesistebėčiau, jeigu medicininėje kortelėje iki patikrinimo, kuris vyks š.m. vasario 22 d. atsirastų įrašų apie neva atsiradusią ligą – epilepsiją, tikrai būčiau šokiruota. Gal dar ir kokią psichinę ligą pripaišys, apie kurią neturėčiau teisės žinoti. Kad apginti savo klano mundurą medicinoje dabar viskas įmanoma.

Šioje dalyje, manau, turėčiau atsiprašyti sąžiningų, dorų medikų, sutikau ir tokių savo gyvenime. Daugelis paprastų žmonių skundžiasi tik prie medikų durų, viešai išsakyti savo nuoskaudas bijo. Geriausia gyventi prisitaikėliams ir sukčiams. Tačiau… jeigu tokiu negali būti?

Kėdainių savivaldybė mane reketuoja dėl neva atsiradusios skolos už šiukšles, reikalauja 295,38 Eur. Po keleto metų prašymo raštu ir telefonu, tik š.m. vasarą atgabeno šiukšlių konteinerį ir sudarė sutartį. Už 2017 metus esu sumokėjusi 17 Eurų. Grasinama antstoliu. Už AB „Kėdainių vandenys“ pakeistą vandens skaitiklį pareikalauta mokėti 8,74Eur, grasinama skolų išieškojimo firma „Gelvora“. Ką gi, sumokėjau. Siekdama sumažinti atskirtį tarp gaunamų pajamų, valstybė mano 153 Eurų pensiją padidino iki 162 Eur., o našlės pensiją 1,46 Eur. Skurdo riba laikoma 282 Eur. Tačiau skirti socialinę paramą Kėdainių savivaldybė neskuba, esu ne alkoholikė, ne iš savųjų rato, be to „skundikė“.

Ar man šventė Lietuvos nepriklausomybės 100-metis? Prašau atleisti, man – jokia šventė.

Pabaigai. Itin gerbiu Laisvės premijos laureatę Nijolę Sadūnaitę dėl jo drąsos, pasakytos kalbos Seime sausio 13 d. Mane, kaip ir nemažą dalį Lietuvos žmonių, domina Deimantės Kedytės likimas. Kur toji Lietuvos mergaitė, kuo ji nusikalto valstybei, kad su pykčio iškreiptu veidu Lietuvos prezidentė išklausė gerb. N.Sadūnaitės kalbą Seime. Man, kaip keturių anūkų močiutei, turinčiai Deimantės amžiaus anūkėlę, rūpi Deimantės likimas. Valstybės vardu veikiantys asmenys privalėtų iki vasario 16 d. šventės atsakyti į N.Sadūnaitės ir visuomenės reikalavimą kur yra mergaitė, kaip ji gyvena, o jeigu jos nebėra tarp gyvųjų, parodyti jos kapelį.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));