KTU magistrė iš Kazachstano: Kaune studentai gauna daug daugiau praktinės patirties

KTU magistrė iš Kazachstano: Kaune studentai gauna daug daugiau praktinės patirties

 

 

Kazachė Damira Smagulova, ką tik įgijusi Kauno technologijos universiteto (KTU) magistro laipsnį matavimų inžinerijos studijų programoje, šypsosi: „Kai pamačiau KTU „Santakos“ slėnio laboratorijas labai nustebau: tiek visko daug, viskas nauja ir viskuo galima naudotis. Tai – pagrindinis skirtumas tarp KTU ir mano universiteto. Čia įgavau labai daug geros patirties“. Kaune merginai patiko viskas – net ir prie oro, jos teigimu, galima priprasti.

 

Pasak Damiros, labai svarbi praktinė studijų pusė, o KTU Kazimiero Baršausko Ultragarso mokslo institute ji, atlikdama realias tarptautinių projektų užduotis, tokios patirties įgijo su kaupu. Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje esanti įranga – viena iš pažangiausiųjų Europoje; Ultragarso mokslo laboratorijose veikia unikalūs Baltijos šalyse įrenginiai. Projektai, atliekami su mokslo ir verslo partneriais iš viso pasaulio, įtraukia ir studentus.

 

– Kaip apsisprendėte atvažiuoti į Kauną?, – paklausėme Damiros.

 

– Bakalauro studijas baigiau Karagandoje – mieste, kuris yra pačiame Kazachstano centre – o magistrantūroje jau norėjau keliauti. Būnant trečiame kurse teko apsilankyti studijų mugėje, kurioje prisistatė įvairių šalių universitetai. Pasišnekėjau su Lietuvos atstovais, išsirinkau KTU, nes mano draugai šį universitetą rekomendavo kaip geriausią tiems, kurie nori mokytis techniškųjų specialybių.

 

– Ką manote apie savo atvažiavimą dabar, kai jau turite magistro diplomą?

 

– Džiaugiuosi savo pasirinkimu. Vos atvažiavus reikėjo šiek tiek priprasti prie naujos aplinkos, tačiau jokių sunkumų nepatyriau. Žmonės kalba arba angliškai, arba rusiškai, be to, visi labai noriai linkę padėti. Dabar jau šiek tiek pramokau ir lietuviškai.

 

– Kaip pasirinkote matavimų inžineriją?

 

– Pasirinkau dėl to, kad man patiko dėstomieji dalykai, pasirodė įdomesni, nei tai, ką studijavau bakalauro metu. O kai pamačiau visą tą įrangą, naujas laboratorijas buvau labai nustebusi – universitete Kazachstane tokios naujos įrangos neturime, o ir praktinių užduočių skiriama nedaug.

 

KTU „Santakos“ slėnyje naujausios įrangos daug ir įvairios, man leido ja naudotis tiek, kiek aš noriu. Tai pats didžiausias skirtumas tarp KTU ir mano universiteto namuose – čia įgavau daug daugiau patirties. Darbas laboratorijose, patys matavimai, kuriuos atlikau bei duomenų analizė yra patirtis, kurią tikrai išnaudosiu ateityje.

 

– Kaip vyresni kolegos reagavo į tai, kad jūs, studentė, atliekate tyrimus?

 

– Nuo pat pradžių visi buvo labai draugiški. Žinoma, kai pradėjau dirbti su įranga, turėjau labai daug klausimų, man kildavo pačių įvairiausių problemų. Tačiau galėjau kreiptis į bet kurį instituto darbuotoją, visi buvo labai malonūs ir draugiški.

 

– Gal galėtumėte pasakyti, su kuo susijęs jūsų tiriamasis darbas?

 

– Aš ultragarsu tyriau klijuotas medžiagas – ieškojau defektų plieno ir kompozicinės medžiagos sujungimuose. Mano užduotis buvo atrasti tokią metodiką, kuri geriausiai tinka tų defektų atradimui. Ją bus galima taikyti tiriant tokias medžiagas, pavyzdžiui, transporto priemonėse, kurias, taikant kompozicines medžiagas, stengiamasi padaryti kuo lengvesnes ir mažiau teršiančias aplinką.

 

Kompozicinės medžiagos ir metalo sujungimų yra ir laivuose, tokia technika taikoma ir kitose pramonės šakose, todėl labai svarbu atrasti tuos įtrūkimus, kad sužinotume, ar transporto priemonė, ar kokia kita įranga dar tinkami naudoti, ar jau reikia remonto.

 

– Ką norėtumėte veikti ateityje?

 

– Dar nesu apsisprendusi. Norėčiau dirbti pagal specialybę – metrologijos centro laboratorijoje. Žinoma, labiausiai norėčiau, kad mano darbas būtų susijęs su ultragarso tyrimais. Tačiau turiu ir dilemą, kurią šiuo metu sprendžiu – ar man ieškoti darbo, ar stoti toliau į KTU doktorantūrą. Dar nežinau, bet, kita vertus, dar turiu laiko apsispręsti.

 

– Ką apskritai manote apie studijas Lietuvoje?

 

– Teko priprasti prie oro – mūsų vasaros karštos, žiemos šaltos, o čia dažnai lyja, ir visada panašiai švelnus oras. Visa kita man čia patinka, labai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: AGNĖ GARKAUSKIENĖ, KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

Facebook komentarai
});}(jQuery));