skip to Main Content

Kritikuojantys valdžią ir teisėsaugą, su neteisinga partija išrenkami į Seimą sukelia grėsmę nacionaliniam saugumui

 
Paskelbta: 2016-04-04 12:22 Autorius: ekspertai.eu
Prezidentė su JAV lietuvių bendruomenės nariais ir lituanistinių mokyklų mokiniais dalyvauja Atvelykio šventėje. Nuotr. prezidentas.lt
Prezidentė su JAV lietuvių bendruomenės nariais ir lituanistinių mokyklų mokiniais dalyvauja Atvelykio šventėje. Nuotr. prezidentas.lt

Visą Velykų savaitę Lietuvoje dėjosi keisti dalykai. Po to, kai popiežiaus Pranciškus iš Vatikano paskelbė katalikams žinią, kad „tik Dievas gali savo meile užpildyti tas tuštumas, tas bedugnes ir padėti mums, kad neprasmegtume, bet eitume visi kartu pirmyn į laisvės ir gyvybės žemę“, tautiečiai išėjo ridenti margučių. Besidaužant kiaušiniais viena po kitos ėmė aiškėti „gerosios naujienos“ Lietuvai.

Valstybės saugumo departamentas atsiskaitė piliečiams, ką gera nuveikė per metus, sekdamas pavojingų ženklų šaliai ir jos žmonėms pėdomis. Tiek, kiek leidžia VSD reglamentai, buvo paviešintos didžiausios grėsmės, visi perspėti, ko reikia saugotis ir kaip gyventi. Apie VSD ataskaitą ekspertai.eu savo skaitytojams pateikė įvairios medžiagos.

Čia skelbiame VSD vadovo Dariaus Jauniškio pasisakymą iš spaudos konferencijos, vykusios kovo 30 dieną. Jis teigia, kad Lietuvai grėsmę kelia pasisakymai, kadangi kai kas gali tais pasisakymais pasinaudoti, juos paviešinti ar interpretuoti savo informacinėje erdvėje, gali parodyti, kad pas mus yra kitaip mąstančių.

Po šių paaiškinimų kai kurie žmonės ėmė klausinėti – nejaugi tikrai negalima laisvai reikšti savo nuomonės, galvoti kitaip, negu galvoja valdžia? O gal jau ir kritikuoti nieko nebegalima? Tuomet VSD vadas atsakė ir į šį klausimą.

„Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valana“ D. Jauniškis išaiškino, kad valdžios kritika yra karo dalis. „Kiek mes stebime, iš principo mes jau kariaujame. Pagal Geresamivo (Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vado Valerijaus Gerasimovo – ŽR) doktriną, jau yra antra ar trečia stadija, kai ruošiamas pagrindas kovai. Nedraugiškos šalies tikslas yra palaužti valią priešintis, o tai galima padaryti veikiant ekonomiką, per informacines operacijas: gąsdinant Lietuvos žmones, kuriant netikrumo jausmą, kritikuojant šalies vadovybę“, – remdamasis Rusijos kariškio mokymu Lietuvos piliečius edukavo šalies saugumo žinovas.

Praėjus kelioms dienoms po šių VSD išaiškinimų, Lietuvos socialdemokratai pateikė neginčijamus argumentus rinkėjams, kodėl  Vidaus reikalų ministerijos vadovu negali būti Povilas Gylys. Socdemų valdyba „galvoja, kad tai nėra tinkamas kandidatas dėl įvairių priežasčių – dėl to, kaip jis į politiką atėjo, visi aspektai buvo išvardyti, dėl to, kad sistema turbūt prieštarautų“. Apie tai žurnalistus informavo Gediminas Kirkilas po balandžio 3 d. specialiai sušaukto sekmadieninio LSDP valdybos posėdžio.

Balandžio 4 d. pasisakė ir premjeras, dar detaliau išdėstęs, kodėl jo partija atmeta galimybę vidaus reikalų ministru skirti P. Gylį: „Turėjau įvertinti keletą svarbių dalykų, kurie kėlė prieštaringas mintis. Pirma – su kokia politine jėga ponas P. Gylys buvo išrinktas į Seimą, ir antra – jo neigiami vieši pasisakymai, niekinantys teisėsaugos sistemą. Dėl šių prieštaringų klausimų pasitarti sekmadienį skubiai sukviečiau ir LSDP valdybą, kuri pritarė mano abejonėms“.

ekspertai.eu komentaras3 07

Po visų šių valstybės institucijų, jų pareigūnų ir politikų pasisakymų aišku tik viena – Lietuva įžengė į naują etapą, kurį pavadinti galima tik vienu žodžiu – diktatūra.

Kitaip mąstantys, neteisingai pasisakantys, kritikuojantys valdžią ir teisėsaugą, su neteisinga partija išrenkami į Seimą sukelia grėsmę, todėl ne tik negali užimti jokių politinės karjeros ar bet kokioje srityje vadovaujančių postų, bet taip pat negali gauti eterio žiniasklaidos priemonėse, privalo būti ignoruojami tikrųjų patriotų, o jų pavardės – viešinamos, suteikiant joms įvairių neigiamų konotacijų.

Ekspertai.eu apgailestauja, kad buvęs komunistų partijos narys Povilas Gylys, aštriai kritikavęs Lietuvos teisėsaugą, negavo palaikymo iš buvusios komunistų partijos. Tačiau nekantriai laukia, ką apie Lietuvoje susidariusią situaciją pasakys buvusi komunistų partijos narė, Kovo 11-osios priešininkė ir Mykolo Burokevičiaus bendražygė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susiję:

Pedofilijos ir žudymų istorijos žinovai remia pečius: P. Gyliui tapus vidaus reikalų ministru jiems grėstų katastrofa

logo bottom
Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));