Krepšininkas Simas Jasaitis gali tapti slaptos prokurorų schemos auka – prisipažinti dėl smurto

Krepšininkas Simas Jasaitis gali tapti slaptos prokurorų schemos auka

 

 

 

Zigmantas Šegžda

 

 

 

 

 

Didelį atgarsį visuomenėje sukėlusį tyrimą dėl „smurto“ šeimoje tirianti prokurorė Orija Kolbienė teigia, kad išsiaiškinti Jasaičių šeimos  konflikto aplinkybes prireiks dar maždaug dviejų savaičių. Pasak portalo 15.min,  garsiam krepšininkui iškelta baudžiamoji byla dėl skausmo šeimos narei Oksanai Pikul  sukėlimo buvo iškelta tą pačią dieną, kai jis buvo sulaikytas ir nuvežtas į policiją. Ten jis praleido 5 valandas.

 

 

Teksto autorius negali tikėti Oksanos Pikul-Jasaitienės žodžiais, esą ji mato galimybę susitaikyti su S.Jasaičiu po to, kai ji apkaltino savo sutuoktinį. Tokiam vertinimui yra kelios priežastys.

 

 

 

Visų pirma, S.Jasaitis neturėtų pasiduoti pagundai, kad įmanoma susitarti su Oksana, kadangi ji gali turėti kitokių planų. Priešingu atveju krepšininkas būtų verčiamas pasielgti ypač neatsargiai – prisipažinti atlikęs nebūtus dalykus. Ir tai būtų pretekstas tolesniam prokuratūros puolimui.

 

 

 

Be to, policijoje praleistos penkios valandos galėtų reikšti, kad tokiu būdu garsus krepšininkas buvo žeminamas ir bauginamas jam neteisėtai atimant laisvę. Tokie pažeidimai paprastai vyksta tuomet, kai procesui vadovauja tvirtą užnugarį  turintis kuratorius.

 

 

 

Kita vertus, visuomenė turi žinoti, kad ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti  prokurorė Orija Kolbienė dirba Vilniaus apylinkės prokuratūros penktajame skyriuje. Šiam skyriui vadovauja internetinėje žiniasklaidoje itin prieštaringai vertinamas vyriausiasis prokuroras Vilius Paulauskas. Jis yra  buvusio Seimo nario Artūro Paulausko sūnus. Prieš tai Vilius Paulauskas buvo Vilniaus apylinkės prokuratūros šeštojo  skyriaus vyriausiosios  prokurorės Jolitos Kančauskienės pavaldinys. Dabar ši prokurorė nušalinta nuo vadovavimo šeštajam skyriui ir dirba generalinėje prokuratūroje.

 

 

 

Autorius nuo 2014 metų surinko daug faktinės medžiagos apie minėtų prokurorų veiklos schemas ir žino daug būdų kaip jas veiksmingai  neutralizuoti. Negalima atmesti prielaidos, kad operacijai prieš S. Jasaitį gali vadovauti koks nors „objektyvus stebėtojas“ iš generalinės prokuratūros ar Lietuvos apeliacinio teismo. S. Jasaičio turimas turtas gali būti baudžiamojo proceso intereso ašimi.

 

 

 

S.Jasaitį pažįstantys žmonės turėtų jį nedelsdami įspėti, kad bet koks krepšininko  apsilankymas pas savo sutuoktinę ar vaikus gali būti lemtinga  klaida. Jei išaiškėtų, kad krepšininko sutuoktinė galimai veikia pagal prokuratūros numatytą veiklos modelį, sekantis žingsnis būtų naujų veikų inkriminavimas šeimą išlaikančiam vyrui.

 

 

 

Dar daugiau. Niekas nėra garantuotas, kad pagal prokurorės Orijos Kolbienės prašymą  teismas nedavė sutikimo vykdyti slaptą S.Jakaičio sekimą. Bet kokie jo pokalbiai telefonu, SMS žinutės ar susitikus su Oksana gali būti slapta įrašinėjami, o paskui baudžiamosios bylos baigtimi suinteresuotų asmenų galėtų būti  vertinami kaip Oksanos Pikul-Jasaitienės asmens bauginimas arba terorizavimas. Iš prokurorės Orijos Kolbienės teiginių, kad bus tiriami bendrosios pagalbos centro garso įrašai, galima spėti, kad toks scenarijus būtų itin pavojingas garsiajam krepšininkui. Tokiu atveju prokuratūra galėtų šantažuoti  S.Jasaitį, kad jam gresia  laisvės atėmimas iki 4 metų.

 

 

 

Portale „Laisvas laikraštis“ autorius yra publikavęs tekstus apie „teisinės sistemos“ vykdomas schemas, kurių tikslas – turtinės naudos siekimas.

 

 

 

Zigmantas Šegžda

Facebook komentarai
});}(jQuery));