Kovo 15 d. A. Paleckio teisme – baigiamosios kalbos

paleckis

paleckis

Kovo 15 d., antradienį, 9:00 Lietuvos apeliaciniame teisme (Vilniuje, Gedimino pr. 40, II aukšto didžiojoje salėje) baigiamąsias kalbas tars Algirdo Paleckio advokatai, prokurorė Vilma Vidugirienė ir A. Paleckis. Posėdį stebės tarptautiniai stebėtojai: trys Europos Parlamento nariai (Clare Daly ir Mick Wallace iš Airijos ir Tatjana Ždanoka iš  Latvijos) bei austrų politologas ir žurnalistas Leo Gabriel. Posėdis bus viešas. Po jo pagal įstatymą teismas darys apytikriai mėnesio pertrauką ir tada skelbs sprendimą.

Priminsime, kad kaltinimas „šnipinėjimu“ A. Paleckiui paremtas dviem šaltiniais: 1) už pedofiliją nuteisto vilniečio Deimanto Bertausko parodymais ir 2) VSD įžvalgomis, surašytomis į pažymas. Kaltinamajame akte prokuratūra naudoja tokias formuluotes – „A. Paleckiui užduotis davė nenustatytas FSB pareigūnas“, „A Paleckis jas perdadresavo nenustatytam asmeniui“. Iki šios dienos teismui nėra pateikta konkretika, t. y. konkretūs „prišnipinėti“ duomenys.

Todėl dauguma apygardos teismo posėdžių Šiauliuose vyko slaptai. Be ir to negana: kaltinamasis ir net teismas iki šios dienos pilnai nežino, kuo A. Paleckis yra kaltinamas, kadangai VSD slepia nuo teismo dalį bylos medžiagos. Joje nėra valstybinės paslapties – tai pripažino pats VSD – tačiau VSD vis tiek ją slepia. Taigi, slepia savo darbo metodus.

Šitaip siekiama iš politinio gyvenimo eliminuoti Lietuvoje ir pasaulyje plačiai žinomą politiką, politologą, žurnalistą, kuris yra iškeltas kandidatu į Lietuvos Prezidentus.

„Teisingumo Aušros“ Infocentras

Facebook komentarai
});}(jQuery));