Kovai su pandemija sveikuoliai siūlo ugdytis įpročius sėkmingiems santykiams

seima

seima

Kovai su pandemija sveikuoliai siūlo ugdytis įpročius sėkmingiems santykiams

Susiklosčiusi epideminė situacija šalyje: izoliacija, nuotolinis mokymas, veiklos ribojimas sugrąžino žmones į artimesnius santykius tarpusavyje. Ne visais atvejais tie artimesni santykiai džiugina. Greitas gyvenimo tempas leisdavo tai atidėti kitiems laikams, tačiau dabar daugelis nuo to niekur pabėgti negali.

Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia 40 dienų skirti geresniems santykiams kurti šeimose, kolektyvuose ir tokiu būdu gerinti savo gyvenimo kokybę šiuo nepaprastu laikotarpiu.

 

„Tarpusavio santykius apsunkina per didelė koncentracija į save ir didelis noras kontroliuoti, kad viskas vyktų taip teisingai, kaip suprantame, kad kiti elgtųsi taip, kaip reikia. Jei viskas vyksta ne taip, kyla nepasitenkinimas, iš jo pretenzijos, nuoskaudos, įsižeidimai. Niekas mūsų nemokė kaip „ekologiškai“ elgtis sudėtingose situacijose, kad jos negilintų problemas, o padėtų jas išspręsti ir leistų santykius gilinti, o ne nutraukti, apriboti, apsunkinti. Tai labai paprasti dalykai. Ir juos verta išbandyti kiekvienam, kuris siekia tobulėti“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė, maratono organizatorė E. Kislovski.

 

Sėkmingų įpročių santykiams maratonas prasideda lapkričio 15 d ir truks keturiasdešimt dienų. Jis padės pamatyti, kad galime būti kantresniais, drąsesniais tada, kai norėsis išreikšti savo mintis neįžeidžiant kitų, pasijausti laimingu skirtinguose santykiuose. Maratono metu bus galimybė praktikuoti teorines žinias. Tai beveik neužims papildomo laiko: dalyviai kasdieną gaus labai trumpą žinutę su instrukciją ką ir kaip daryti.

 

Harmonija ir ramybė namuose

Eglė studijuoja vertybėmis grįstą psichologiją ir humanistinę pedagogiką: „Man pačiai yra svarbūs tikri ir gilūs santykiai. Kažkada aš pati nežinojau paprastų dalykų, kurie padeda namuose sukurti ramybę ir harmoniją. Žmogus negali gyventi be santykių, tačiau kankinasi iš noro, kad kiti darytų taip, kaip jis nori. Maratono metu moteris dalinsis žiniomis, kurios gali padėti žmonėms susitvarkyti santykius pradžioj su pačiu savimi, o paskui ir su visais kitais.

 

„Mane įkvepia pavyzdžiai tų žmonių, kurie jau dalyvavo tokiuose maratonuose, jų rezultatai, pasidalinimas patirtimi. Aš esu pati praėjusi visai tai, apie ką kalbu ir akivaizdžiai matau rezultatus. Man pradėjo rūpėti kiti žmonės. Pamačiau, kad mano veido išraiška dažnai būna kitokia nei man atrodo Pasikeitė mano bendravimo tonas, išmokau išklausyti, nepulti reaguoti, pagalvoti ir tik tada pasakyti. Supratau, kad galiu pasirinkti emociją, kuria reaguoti į situaciją. Dabar galiu rinktis, kad kitam žmogui gera būtų bendrauti su manim. Aš gali išsakyti savo mintis, sugebu išklausyti, suprasti kas kitam yra svarbu. Šeimoje atsirado daugiau pokalbių, sprendimų ieškojimų, o ne savo valios nuleidimo vaikams ar vyrui. Namuose atsirado daugiau siurprizų, dovanų, kas sukūrė daug malonesnę atmosferą namuose:, – savo santykių kūrimo patirtimi dalinasi dviejų paauglių mama.

 

Maratone gali dalyvauti visi, kurie nori išmokti paleisti skaudulius, sustabdyti nepasitenkinimo jausmą, išlikti draugiškais sudėtingose situacijose, daugiau domėtis kitais nei savimi, tesėti duotus pažadus, daryti siurprizus ir dovanoti dovanas, susirasti daugiau draugų.

Registracija dalyvauti maratone paskelbta www.sveikuoliai.lt

 

www.sveikuoliai.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));