Kova su migrantais: 8 000 £ ir lėktuvo bilietas į vieną pusę tiems, kas paliks šalį

Kova su migrantais: 8 000 £ ir lėktuvo bilietas į vieną pusę tiems, kas paliks šalį

Autorius: Info Ekspresas

Publikavimo data: 2015-12-10 @ 15:29

Kategorijos: Naujienos

Žymos:migrantų krizė, Norvegija, pabėgėliai

 Kova su migrantais: 8 000 £ ir lėktuvo bilietas į vieną pusę tiems, kas paliks šalį

Šimtai tūkstančių migrantų, prieglobsčio ieškotojų iš Sirijos, Irako ir Afganistano suplūdo į Europą, ieškodami geresnio ir saugesnio gyvenimo. Iš pradžių dauguma šalių savo duris atvėrė ir parodė savo prielankumą karą kenčiantiems, tačiau dabar, vis daug ir daugiau Europos valstybių pripažįsta, kad pabėgėlių apgyvendinimas savo namuose buvo didelė klaida.

Tai lėmė tiek teroro išpuolių sukelta baimė, tiek dideli kultūriniai skirtumai, nemokėjimas prisitaikyti prie teisinės sistemos, padidėjęs nusikalstamumas ir kiti sunkumai. Viena iš stipriausios ekonomikos šalių Norvegija, priglaudė sau skirtą pabėgėlių kvotą, tačiau vos po kelių mėnesių apsigalvojo! Šiuo metu Norvegijoje esantiems migrantams siūloma net 80 tūkst. kronų (8 tūkst. svarų) ir lėktuvo bilietai į vieną pusę tiems, kurie sutinka palikti šalį ir atsisakyti prieglobsčio.

Tokio sprendimo imtis paskatino dabartinė situacija, mat prieglobsčio prašančiųjų yra nemažai, jie stovi eilėse, o integracinis periodas, iki kol pabėgėliai galės pradėti dirbti, trunka apie metus. Karo pabėgėliai teigia, kad tiek ilgai laukti jie negali, mat turi padėti savo šalyje likusiems giminaičiams.

Tuo pačiu metodu Norvegija siekia atsikratyti ir žmonių iš Somalio, kurie čia gyvena jau ilgesnį laiko tarpą ir atvyko dar prieš pabėgėlių krizę.

Jau 900 prieglobsčio prašytojų sutiko su Norvegijos pasiūlymu ir greitu metu ketina išvykti iš šalies.

Facebook komentarai
});}(jQuery));