Korupcija įtariamo teisėjo V.Kažio šeima gavo ir europinę paramą žemės ūkiui

Kazys

Kazys

Korupcija įtariamo teisėjo V.Kažio šeima gavo ir europinę paramą  žemės ūkiui

Aurimas Drižius

 

Korupcija įtariamo Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio šeima yra gavusi didelę Nacionalinės mokėjimo agentūros administruojamą paramą žemės ūkiui plėtoti.

 

Kazys

Nors V.Kažys gyvena ir dirba Vilniuje, paaiškėjo, kad  jo žmona ir sūnus Gediminas Kažys buvo pateikę paraiškas ir gavo nemažą paramą plėtoti gyvulininkystę ir žemės ūkį.

Pvz., vien 2017 m. V.Kažio sūnus Gediminas Kažys gavo 38,5 tūkst. eurų įvaiirų išmokų

Pastaba:: Ūkininkams, kurie dalyvauja priemonėje „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“ (2007-2013 m. KPP), kitos išmokos priklauso tik pagal paraiškas, pateiktas iki jų patvirtinimo paramos gavėjais pagal priemonę “Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.

V.Kažys valdo keliasdešimt hektarų ploto žemės sklypą Molėtų rajone Toliejuose prie gražaus ežero.  V.Kažys prieš keliasdešimt metų nusipirko  namelį ant ežero kranto, o dabar teisėjo šeimos valdos tęsiasi jau keliasdešimt hektarų.  Ūkio teritorijoje pastatyta nemažai pastatų, angarų, pirtis ir daug visokių ūkinių pastatų.

 

Kaziosodyba 

Tiesa, kaimiečiai sako, kad  visą žemę Kažių ūkiui pirko pats teisėjas, o ne jo žmona ar sūnus. V.Kažio sodybą 11 metų prižiūrėjo toks Toliejų gyventojas Petras Rutonis. Nors išdirbo teisėjui net 11 metų, žmogus kaimynam skundėsi, kad teisėjas jo oficialiai įdarbinęs nebuvo, o algą mokėjo „cigaretėmis ir gėrimais“.

 

Kaziovaldos

Jaunasis Gediminas Kažys, kuriam  neva ir priklauso Europos paramą gaunantis šeimos ūkis, pasak sargo, atvažiuodavo su panomis į tėvo sodybą pašvęsti  prabangiu kabrioletu.

Šalia Kažio tris hektarus žemės turėjo toks Ruzgus, kurio sūnus, pasak sargo, padarė avariją, ir jam staiga reikėjo pinigų. Todėl ir pardavė savo žemės sklypą teisėjui. Panašiai taip daro ir kiti kaimiečiai – siūlė savo žemę teisėjui, kuris ją mielai pirkdavo.

Tiesa, kalbinti žmonės kaime ne itin palankiai atsiliepia apie teisėją – visi girdėjo, kad sargui jis mokėjo atlyginimą cigaretėmis, o 11 metų išdirbęs pas teisėją žmogelis garsiai plūdo savo darbdavį, kad jis jo oficialiai nebuvo įdarbinęs, ir todėl gauna mažą pensiją. Žmonės kalba ir apie tai, kad po teisėjo valdas, kol jos nebuvo užtvertos, laisvi lakstė sarginiai šunys, kol kažkoks medžiotojas neapsikentęs kelis jų nušovė.

 

Kaziovaldos1

Visi kaimiečiai ir europinę paramą Kažių ūkiui sieja su Viktoro Kažio pareigomis – esą paprastam žmogeliui jokių šansų gauti paramą įsigyti naują žemės ūkio techniką. O V.Kažio ūkyje pastatyti du nauji angarai, ganosi pulkas stambių galvijų, priversta naujutėlės įvairios paskirties žemės ūkio padargų.

Kalbama ir apie tai, kad teisėjo pirtis kelis kartus buvo padegta – neva žmonės kažko keršijo teisėjui, o pačią sodybą gesino net gaisrinės automobiliai. Matyt, todėl dabar teisėjo valdos yra nuolat saugomos , aptvertos ir filmuojamos.

Toliejų seniūnė Danguolė Telksnienė LL sakė, kad   Kažių ūkis yra gavęs europinę paramą pastatams tvarkyti ir žemės ūkiui plėsti. „G.Kažys augina mėsinius galvijus, aš nustebau, kad jis labai domisi mėsiniais galvijais ir pašarais, puikiai žino jų kainas“, – sakė seniūnė. Seniūnijos žemės ūkio specialistė Laima Relienė LL informavo, kad  Kažių ūkis didelis ir „gerokai pažengęs“.  „Noriu pasakyti, kad šis ūkis sukurtas ne vakar, nes kaime yra nemažai žmonių, kurie kažką daro tik vieną kartą, ir paskui meta, kai baigiasi parama, – sakė specialistė, – jie rimtai ūkininkauja, nors aš jų ūkyje ir nesu buvusi. Yra pievos, auginami gyvuliai ir daržovės“.

 

Kaziovaldos2

Nacionalinė mokėjimo agentūra kol kas nepateikė duomenų apie Kažių ūkiui suteiktą europinę paramą.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));