Konstitucinio teismo vadas sunerimo dėl siekio aiškiai apibrėžti teismo kompetencija. Seniai stebėjausi – kiek ilgai mūsų politikai kentės tą iškilių teisininkų klano savivalę?

 

Raimondas Navickas

Raimondas Navickas

Konstitucinio teismo vadas sunerimo dėl siekio aiškiai apibrėžti teismo kompetencija. Seniai stebėjausi – kiek ilgai mūsų politikai kentės tą iškilių teisininkų klano savivalę?

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/konstitucinio-teismo-vadovas-atmeta-parlamentaru-kritika.d?id=68468850

Panašu, kad net paskutiniam Seimo nariui pagaliau daėjo, jog niekieno nerinktas kvaziteisminis organas galutinai užlipo jiems ant galvų ir smagiai maskatuoja kolytėmis.

Pagaliau Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pateikė pasiūlymą panaikinti teismo kompetenciją spręsti finansinius ekonomikos politikos klausimus.

Sakyčiau, tai tik pusinė priemonė, siekiant pažaboti įsijautusius į Olimpo Dievų vaidmenį iškiliuosius teisinykus.

Jei jau keisti Konstituciją tuo klausimu, tai derėtų joje labai aiškiai ir visiškai nedviprasmiškai – kad neliktų jokios, net teorinės galimybės suinterpretuoti priešinga prasme, nei parašyta – apibrėžti Konstitucinio Teismo kompetencijos ribas bei konkrečiai įvardinant klausimus, kuriais jis neturi teisės net bandyti pasisakyti.

Nurodant tekste, jog vykdyti teisėkūrą ir kurti naujas, Konstitucijoje nesamas teisės nuostatas pasitelkiant fantaziją KT draudžiama. O pabandžiusiems tuo užsiimti teismo nariams automatiškai pradedama apkaltos procedūra dėl bandymo uzurpuoti valdžią Lietuvoje.

Tuomet keista situacija, kuomet Lietuva gyvena pagal Talmudinius teisinius principus ir žodiniai išminčių-komentatorių parėdymai įgyja didesnę galią ir yra sunkiau pakeičiami, nei rašytinis Toros-Dievo žodžio tekstas, grįžtu į normalias teisines vėžes.

Konstitucinis teismas tėra pagalbinis-konsultacinis organas, padedantis vykdančiąjai valdžiai teisingai suprasti ir vykdyti įstatymdavio neaiškiai suformuluotą valią. O ne aukščiausioji įstatymdavystės instancija.

——————

Vienžo, pasižiūrėsime, kiek mūsų Seimo nariams pakaks pautų grąžinti valdžių pasidalinimą į pirminę padėtį. Tokią, kokia ją sumąstė Didieji Apšvietos Išminčiai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));