Konservatorių planas laimėti rinkimus su trečdaliu balsų puikiai pavyko

TS

TS

Arvydas Daunys
Gegužės 1 d., 

 

 

TS
Na ką, laikas sudėt taškus ant „i”.

Kaip jau visi suprantame, „opoziciniai” kandidatai susitart tarpusavyje nesugebėjo (nenorėjo), todėl į prezidento kėdę veršis visi urmu (lyg ten būtų tiek vietos)..

Absoliuti jų dauguma puikiai supranta, kad neturi jokių šansų, todėl vieni planuoja po rinkimų kurti partijas, o kiti spjauna į tas partijas, kuriose jau yra…ir kartu su visu tuo labai atkakliai stengiasi išskaidyti mūsų balsus, kad rinkimuose praeitų konservatorių kandidatai.

Ir jiems tai pavyks, nes konservatoriai padarė logišką ėjimą:

Konservatoriai suplanavo ir nubalsavo taip (rinkėjo puslapyje), kad visi kandidatai galėtų praeiti pro 20 000 balsų filtrą ir tapti realiais kandidatais, kurie pasidalins savo elektorato balsus. Ta prasme jie nubalsavo ir už savo konkurentus, maksimaliai padidinę jų skaičių rinkimuose, tačiau tuo sumažinę iki minimumo jų šansus patekti į antrą turą,. Jie apskaičiavo teisingai, kad anie susitart nesugebės, todėl tik susipeš ir išskaidys rinkėjų balsus. Kaip šiandien matome – taip ir įvyko.

Na, o patys konservatoriai turi tik 2 kandidatus, kurie bendroje sumoje, tikėtina, apima apie 35% rinkėjų balsų, todėl po pirmo turo gaus 15-18%, ko pilnai pakaks, kad patektų į antrą turą.

O kas vyks kitoje stovykloje, kur bus likę 7 kandidatai su Skverneliu priešaky?

Tiems 7 kandidatams liks apie 60% elektorato balsų, kurie pasidalinę tarp visų kandidatų nesurinks jiems reikalingo skaičiaus antrajam turi.

Matematiškai gaunasi po 8,3%, bet, kadangi keli kandidatai yra pakankamai žinomi, tai, tikėtina, jog Skvernelis ir Andriukaitis surinks daugiau, tuo nuskurdinę likusius 5, pasidalinsiančius tarpusavyje elektorato likučius, tačiau ko greičiausiai nepakaks, kad patektų į sekantį etapą.

Ir antrame ture visi už juos balsavę, stos akis į akį prieš liūdną savo bukumo įrodymą – būtinybę balsuoti už mažesnę blogybę, nors kuri iš jų mažesnė – težino vien tik D-vas. Bet jie visi žinos geriau už D-vą ir vėl pasirinks blogiausią 🙂

Tai ką protingieji kurmiai? – Paskaičiuokime dar kartą?

Facebook komentarai
});}(jQuery));