Kodėl Vytautas Bakas yra idiotas, arba dar blogiau – apsimeta idiotu?

Bakas1

Bakas1

Kodėl Vytautas Bakas yra idiotas, arba dar blogiau – apsimeta idiotu?

Aurimas Drižius

Bakas1

Buvęs policijos tyrėjas Vytautas Bakas, kuris buvusio policijos šefo Skvernelio pavedimu organizuodavo prie Vyriausybės basų policininkų vaikštynes, sugalvojo dar vieną naujovę – V.Bakas pateiks „revoliucinį teisės aktų paketą apie civilinį turto konfiskavimą“.

Šiandien V.Bakas taip kalbėjo : „Rudens sesijai pateiksime, sakyčiau, revoliucinį teisės aktų projektą – civilinį turto konfiskavimą. Tai britų pavyzdys, kad nusikalsti neapsimokėtų, kad politika kaip verslas neapsimokėtų. Kad žmonės žinotų, tiek tie, kurie daro verslą, tiek politikai, tiek verslininkai, kurie taip elgiasi, kad bet kada valstybė gali, nepagrindus turto kilmės, kaip šiuo atveju Jungtinėje Karalystėje, tą turtą paimti visuomenės poreikiams“.

V.Bakas ketina paimti turtą iš „MG baltic“ ir „Maximos“ ir skaičiuoja, kad „Tyrimo metu nustatėme 10 ministerijų ir 4 valstybės institucijas, kurioms buvo daryta įtaka, reikia pasižiūrėti tuos sandorius, įsivertinti žalą ir imtis priemonių“.

Ta pačia proga  ponui vyriausiam Lietuvos saugumiečiui patarčiau paskaityti Konstituciją. ir įstatymus, kurie  aiškiai sako, kad „įstatymas atgal negalioja“. Šis teisės principas reiškia, jog bet kuris teisės aktas laiko prasme galioja tik į priekį. Tai taip pat reiškia, jog bet kuris įstatymas gali reglamentuoti tik tuos konkrečius visuomeninius santykius, kurie atsiras po jo paskelbimo. 

Kitaip sakant, V.Bakas galės su savo naujuoju „revoliuciniu paketu“ konfiskuoti Mockaus ar Numavičiaus turtą tik tada, jeigu jie padarys kokias nors aferas po „revoliucinio paketo“ priėmimo.

Todėl dabar, sakydamas, kad nėra teisės instrumentų sugražinti valstybei prigrobtą turtą, V.Bakas elementariai meluoja – jau seniai priimtas ir veikia įstatymas, pagal kurį pajamomis nepagrįstas turtas yra konfiskuojamas. Be to, veikia dar ir BK ir CPK, ir jeigu „Maxima“ ir „MG Baltic“ padarė žalą valstybei, tai tą žalą labai lengva išsiieškoti.

Netikiu, kad V.Bakas yra toks durnas, kad jis nežinotų, kad įstatymas atgal negalioja. O jeigu žino, ir kartu stumia „revoliucingą paketą“, tai slepia tikrąją šio paketo paskirtį – padėti Mockui ir NUmavičiui išsaugoti savo turtą nepaliestą. Kol V.Bakas sakys revoliucingas kalbas apie „turto paėmimą visuomenės poreikiams“, pastarieji puikiai žinos, kad niekas jiems negresia.

Todėl ir manau, kad V.Bakas bando nuslėpti tikrąsias Lietuvos problemas – absoliučiai mafijinę Lietuvos teisinę sistemą. Net JAV Kongresas ėmė svarstyti įstatymo projektą, kuriuo Lietuva būtų pripažinta mafijine valstybe. Tačiau šioje srityje V.Bakui viskas gerai, ir nereikia jokių pokyčių.

Todėl į tokias Bako iniciatyvas žiūriu su ironija – juk kartu žmogelis pripažįsta, kad tikroji šių įstatymų pakeitimo prasmė – atimti transliuotojų licencijas ir atiduoti jas tiems, kurie yra „tikrieji Lietuvos patriotai“.

Kas patriotai, o kas – ne – nuspręs ekspolicininkas Vytautas Bakas.

Nors jis net nežino, kad įstatymai atgal negalioja. Arba žino, tačiau apsimeta, kad nežino.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));