Kodėl VSD organizavo Vytauto Pociūno nužudymą?

Berzinismaza

Berzinismaza

Kodėl VSD organizavo Vytauto Pociūno nužudymą?

Aurimas Drižius

Buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) Kauno skyriaus darbuotojas Aurelijus Beržinis atsakė į LL klausimus apie tai, kodėl VSD organizavo vienintelio savo „idėjinio” vadovo, pulkininko Vytauto Pociūno nužudymą. A.Beržinis šį nusikaltimą sieja su tuo, kad JAV Kongreso Žvalgybos komitetas jau tiesiai šviesiai įvardino, kad CŽV Lietuvoje buvo pastačiusi slaptą kalėjimą talibams kankinti, ir kad už tai, kad ši neteisėta veikla būtų legalizuota, papirko visą VSD vadovybę, atvežusi jiems „maišą dolerių”. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, buvęs kadrinis KGB savanoris Artūras Paulauskas sako, kad jo vadovaujamas komitetas neketina atnaujinti parlamentinio tyrimo dėl galimo CŽV kalėjimo Lietuvoje, nes jį baigė buvusios kadencijos Seimas. Kaip žinia, būtent A.Paulausko paskirtas Arvydas Pocius ir vadovavo VSD, kai Lietuvoje CŽV netrukdomai kankino žmones. VSD generaliniu direktoriumi laikinai Lietuvos  Respublikos Prezidento pareigas einančio Artūro Paulausko dekretu buvo paskirtas 2004 m. balandžio 30 dieną. Prieš tai, 1998 m. birželio 3 d. – 2004 m. balandžio 30 d. VSD vadovavo Mečys Laurinkus, kuris už tai, kad VSD sėkmingai įvykdė valstybės perversmą ir nušalino prezidentą Rolandą Paksą, buvo išleistas į  garbingą pensiją – paskirtas ambasadoriumi Ispanijos Karalystėje. Jungtinių Valstijų Senato ataskaitoje nurodoma, kad už leidimą šalyje steigti slaptą CŽV kalėjimą Amerikos agentai dosniai atsilygino. Minimi milijonai dolerių, tačiau nei kuriam konkrečiai Lietuvos pareigūnui, nei kiek tiksliai sumokėta,  neatskleidžiama. Vienas iš Lietuvos parlamentiniame tyrime minimų veikėjų, buvęs VSD vdirektoriaus pavaduotojas Darius Jurgelevičius už pustrečio milijono litų Gruzijoje nusipirko televiziją. Kitas pavaduotojas – Dainius Dabašinskas – atidarė lobisto kontorą. 2005 m. daugiau nei milijoną litų kainavusius prestižinius kotedžus Turniškėse įsigijo prezidento V.Adamkaus patarėjas užsienio politikos klausimais Edminas  Bagdonas ir patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Rytis Muraška.

 

Berzinismaza

nuotr. Aurelijus Beržinis

Kilus abejonių, jog galėjo pasinaudoti tarnybine padėtimi prestižiniame sostinės rajone įsigydami kotedžus, jie atsistatydino, tačiau niekas nepaklausė, iš kur pas valstybės tarnautojus tiek pinigų. Pasak A.Beržinio, visą tai žinojo ir VSD pulkininkas V.Pociūnas, kuris negalėjo su tuo susitaikyti. Tačiau greitai jis buvo išmestas per viešbučio langą Baltarusijoje, o „Lietuvos rytas” po ilgų konsultacijų su VSD vadovu Arvydu Pociumi parašė, kad V.Pociūnas iškrito girtas besišlapindamas pro langą. Niekas nedrįso kelti bylos VSD už V.Pociūno šmeižtą, o vienintelės Seimo partijos „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime atstovams išsikvietus į Seimą VSD šefą Gediminą Griną, kad jis pasiaiškintų dėl JAV Senato ataskaitoje minimo „violetinio“ Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo, „Tvarką ir teisingumą“ nedelsiant užgriuvo STT agentai, pareiškę, kad partija neteisėtai dalyvavo operacijoje „Dramblys”.

G.Grina turėtų atsakyti, ar buvo imtasi priemonių nustatyti, kas iš aukštos politinės vadovybės leido  Lietuvoje įkurti laikiną sulaikymo centrą, kokiems  asmenims buvo skirti minimi milijonai dolerių atsidėkojant už programos palaikymą. „Kokios sąsajos yra tarp CŽV ataskaitoje minimo „violetinio“ centro ir tarp Valstybės saugumo departamento karininko Vytauto Pociūno mirties?“ – klausiama VSD generalinio direktoriaus.

„Tvarkiečiai“ VSD vadovo teiraujasi, kokių veiksmų jo vadovaujama institucija ėmėsi po to, kai Jungtinių Valstijų Senatas paskelbė ataskaitą apie CŽV vykdytus įtariamų teroristų kankinimus slaptuose įkalinimuose

centruose. Ataskaitoje minimi milijonai dolerių, skirti „dėkingumui“ parodyti, ir užsimenama, kad  neįvardijamas aukštas šalies pareigūnas apie centro veiklą žinojo ne viską. Anot dokumento, centras Lietuvoje buvo uždarytas, kai valstybė atsisakė suteikti medicinos pagalbą centre kalintam Saudo Arabijos piliečiui Mustafa Ahmadui al Hawsawiui. Apie tai LL pasakoja A.Beržinis:

Vis dėlto – kas nužudė VSD pulkininką Vytautą Pociūną?

– Norėčiau, kad parašytum taip, kad neužgauti jo šeimos, nes tai labai skaudūs dalykai.

 

pociunas

Todėl aš ir klausiu – kas atsitiko su Vytautu Pociūnu?

– Kas įvyko? Ar atkreipei dėmesį, kad Lietuvoje nei iš šio, nei iš atsirado Burokevičius ir Jermalavičius? Kaip

jie atsirado Lietuvoje, nors buvo pabėgę į Baltarusiją?

Juos parvežė Artūras Paulauskas.

– O kas A.Paulauskui juos perdavė?

– Vietiniai kgbistai.

– O kodėl juos perdavė Paulauskui?

Tam, kad nuversti Baltarusijos AT pirmininką Šuškevičių, aš taip galvoju. Nes tada Baltarusijos KGB sukilo, pareiškusi, kad Minsko gatvėse grobiami žmonės, ir Šuškevičius buvo nuverstas.

– Ar esi susipažinęs su žvalgybų darbu?

Girdėjau tik gandus, kad baltarusiai perdavė Lietuvai tuos du komunizmo dinozaurus, ir tada į valdžią atėjo Lukašenka.

– Kiek man teko susidurti, tai KGB niekada nieko neatiduoda už dyką. Tuo labiau A. Paulauskui.  Kas buvo A.Paulauskas tuo metu? Lietuvos  generalinis prokuroras, kuriam buvo  reikalingas populiarumas, nes jis rengėsi prezidento rinkimams. Rusijos žvalgyba buvo labai suinteresuota, kad šis džentelmenas atsidurtų Lietuvos prezidento kėdėje. Todėl jam ir buvo daromos paslaugos – šiam džentelmenui, atsižvelgiant į jo tėvelio praeitį, ir į A.Paulausko praeitį (jis buvo patikimas žmogus KGB). Tačiau už šią paslaugą – Burokevičiaus ir Jermalavičiaus atidavimą Lietuvos pusė liko skolinga Baltarusijos KGB. Liaudžiai davė „duonos ir žaidimų“, t.y. parodė, kad neva pagavo sausio13 –os organizatorius, ir juos teisime. Kuo dėkinga liaudis atsilygina A.Paulauskui?

antras

Savo balsais per rinkimus?

– O kuo atsilygina Lietuva jai šią operaciją padėjusiai surengti Baltarusijos KGB? Juk Lietuva už ši operacija liko skolinga ir Rusijos KGB, kuri kontroliuoja savo padalinį Baltarusijoje. Kaip atsilygino Lietuva. Ką manai apie Olesį Beleckį? Kas Baltarusijai pateikė informaciją apie jo sąskaitas Lietuvos banke? Teisingai, Teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Kodėl dabar tai staigiai kyla jo populiarumas? Todėl, kad jis priklauso tai pačiai A.Paulausko gaujai. Kaip ir Sabatauskas. Kas buvo ministras, kaip pardavė Olesių Beleckį? Lietuvai reikėjo gražinti skolas, todėl ta informacija ir buvo perduota. Kai kas žinojo, kad sandėriai jau buvo sudaryti, ir Baltarusijos KGB už ačiū nebūtų atidavusi nei Burokevičiaus, nei Jermolavičiaus. Toliau – kaip V.Pociūnas iškrenta pro viešbučio langą. Jis pradėjo kalbėti apie Rimandą Stonį ir jo aferas.

Kurias? Apie tai, kaip R.Stonys per A.Paulauską pirko įstatymus?

– Taip, tačiau V.Pociūnas ėmė kalbėti ir apie tai, kad nupirktas visas Lietuvos Valstybės saugumo departamentas. V.Pociūnas buvo išskirtinai idėjinis žmogus, ir jam nereikėjo tų pinigų, kuriuos susižėrė jo viršininkai. Jis pradėjo kalbėti, kad atvažiavo amerikiečiai ir visą VSD nupirko. Koks čia saugumas, jeigu užsieniečiai atveža maišą dolerių, ir visus nuperka? V.Pociūnas to nenorėjo suprasti, ir sakė, kad to negalėjo būti mūsų valstybėje. Buvo ir kita istorija – amerikiečiai per Lietuvą finansavo Baltarusijos opoziciją, ir nemažai tų dolerių atsidūrė VSD, kuris ir organizavo visą šį darbą. Lietuva dabar lenda visur, kuri tik galima, kad tik uždirbti amerikiečių pinigus, tai ir VSD pasišovė būti tarpininku tarp JAV ir Baltarusijos opozicijos. Juk ir dabar Lietuva nori būti tarpininkė, ir pradavinėti Ukrainai ginklus iš JAV. Tačiau aš manau, kad pirmas dalykas, kurį V.Pociūnas būtų paviešinęs, tai būtų A.Paulausko fokusai. Apie šia A.Paulausko operaciją su Jarmalavičiumi ir Burokevičiumi, ir kad ši operacija buvo atlikta ne už ačiū. Aš tik vieno dalyko nesuprantu – V.Pociūnas jau žinojo, kad eina pinigai Baltarusijos opozicijai, ir kad visa Lietuvos VSd yra nupirkta. Jis žinojo ir tai, kad jis nėra nupirktas, tačiau man neaišku, kodėl jis nesisaugojo ir nepradėjo kalbėti apie šį reikalą, kaip amerikiečiai atvežė maišą dolerių ir čia nupirko visą VSD. Todėl Valdas Adamkus ir pareiškė, kad CŽV kalėjimas Lietuvoje yra Amerikos vidaus politikos reikalas, ir leidžia mums suprasti, kad nėra mums čia ko tirti visų šių reikalų. Ką tai reiškia? Kad Lietuva parsidavė Baltarusijai tam, kad atgautų Burokevičių ir Jermalavičių, o dabar parsiduoda JAV, kad ši galėtų čia pastatyti kalėjimą. Žodžiu, Lietuva parsidavinėja kaip prostitutė.

Nes iš karto po to, kai Pociūnas buvo išmestas per langą, Landsbergis pareiškė, kad čia baltarusių ir vos ne Lukašenkos darbas? Tačiau greitai tos kalbos nutilo.

– Baltarusijos KGB viską žino apie šį reikalą, tačiau leido susitvarkyti patiems lietuviams.

Jeigu nužudymas įvyko Baltarusijos „Inturisto“ viešbutyje, tai ten visur kamerų prikaišiota? Reiškia, visas veiksmas buvo nufilmuotas?

– Be abejonės, Baltarusijos KGB viską užfiksavo tam, kad galėtų šantažuoti Lietuvos saugumą. Baltarusiai žino, kas nužudė V.Pociūną. Esu tuo įsitikinęs 100 proc., tačiau draugystė tarp spec. tarnybų lieka draugyste. Todėl Lietuva atidavė Baltarusijai ir visą informaciją apie Beliackio sąskaitas banke, ir jis buvo uždarytas į kalėjimą Baltarusijoje. Labai trumpas ir aiškus supratimas, kodėl žmonės mėtomi per langus, kai pradeda domėtis pinigais. Kai ateina dideli pinigai, niekas nežiūri, kas bus ir kaip. Svarbu tuos pinigus pagrobti ar pasiimti tuo metu, o kas bus paskui, ne taip svarbu. Visi išbėgiojo iš to VSD – vienas į Gruziją, kitas dar velnias žino kur.

O kodėl VSD net šešis metus teisme nepripažino, kad V.Pociūnas žuvo vykdydamas savo tarnybines pareigas, ir todėl atsisakė jam išmokėti kompensaciją?

– Taip, V.Pociūnas žuvo atlikdamas pareigas VSD, jis gi buvo Lietuvos ambasados atašė Baltarusijoje. Ar tu nežinai, kad visi Lietuvos ambasadų atašė yra VSD pareigūnai, kurie renka informaciją ir kuriems informaciją teikia visim ambasadų darbuotojai, ir kurie, tik ką nors sužinoję, iš karto perduoda VSD. Tačiau ką jie ten gali sužinoti, aš niekada neįsivaizdavau. Juk kokia nors CŽV ar FSB užsienio valstybėje žino, ką reikia sekti, ir kokius asmenis reikia prižiūrėti, ko galima iš jų tikėtis. O ką mūsiškiai užsienyje veikia? Juk žiūrėkite, kaip dirba Rusijos žvalgyba. Juk jiems nereikia kurti naujų technologijų, nes jie viską pavagia Vakaruose.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas Galius pasakė, kad jis buvo Grybauskaitės išmestas iš FNTT vadovų, kai užčiuopė VSD vadovų turtą. Ar kalba ėjo apie Adamkaus patarėją, kuris pirko kotedžą šalia Adamkaus Valakampiuose, bei tą VSD vadovo pavaduotoją Darių Jurgelevičių, kuris nusipirko Gruzijoje televiziją?

– Aš manau, kad būtent čia ir nuėjo minėti pinigai. Ir visi jie susiję, visi surišti viena virvele. Todėl elgiamasi taip – paslauga už paslaugą, taip nebūna, kad kas nors ką nors darytų už dyką.

Kodėl Seimas atsisakė dar kartą tirti CŽV kalėjimo Lietuvoje aplinkybes, nors net 100 Seimo narių buvo pasirašę dėl pritarimo? Vėliau valdantieji atsiėmė savo parašus. Pasakė, tegu prokurorai aiškinasi. O kaip prokurorai aiškinasi, mes žinome. Kodėl Seimas vėl nėrė į krūmus? Ar VSD jiems prigrasino?

– Be abejonės. Juk Seime kas sėdi? Tik keli žmonės, kurie yra „ne prie ko“. O visi kiti – „prie ko“. Ir visus pagal amžių veda keliai į buvusią KGB agentų sąrašus. Visi daugiau ar mažiau susiję su ta organizacija. Jeigu pradėti kalbėti, tai dar 1993-1994 m., kūrėsi grupuotės tiek VSD, tiek prokuratūroje, tiek ir kitur. Tada ir  buvo aiškinamasi, kas kam dirba. Ir dabar išliko tas pats, tik tos grupuotės susicementavo, į viršų iškėlė savo atstovus. Būtent šis žmonių ratas faktiškai ir valdo Lietuvą. O Seimas ir telieka Gražulio lygio.

Tačiau Seimas buvo sudaręs laikinąją komisiją, vadovaujamą A.Matulevičiaus, kuri smarkiai erzino VSD?

– Nu ir kas, kad buvo sudarę komisiją. Kiekvienam iš tų komisijos narių buvo pakelti dokumentai, ir paklausta – ar nori, kad visa tai atsirastų spaudoje? Apie tave, kovotojau? Ir kova greitai baigėsi. Kas nori lėkti iš  Seimo? Niekas. Nes ten gauni gerus pinigus nieko neveikdamas.

Tačiau kuriems galams tai CŽV čia reikėjo kalėjimą pastatyti?

– Gal būt, jiems reikėjo ne kalėjimą čia pastatyti, o surinkti agentūrą. Nes dabar CŽV savo agentais turi visą Lietuvos VSD, o per saugumą – kontroliuoja ir kitas tarnybas. Praktiškai CŽV kontroliuoja Lietuvą.

Tačiau VSD, paėmę maišus dolerių, gali pasiaiškinti, kad kyšius ėmė iš savo strateginių partnerių  CŽV, o ne iš rusų?

– Kaip gali CŽV būti strateginis partneris, jeigu Lietuva save laiko nepriklausoma valstybe? Tada ir valstybės nebelieka, o Lietuva tampa JAV valstija. Kokios čia dar Konstitucijos ir visas tas žaidimas? Net jeigu Adamkus patvirtino, kad mes esame JAV vidaus politikos dalis, tai dabar tereikia klausyti, ką CŽV pasakys. O  amerikiečiams reikia ginklus parduoti karo pusėms, nes JAV skolos milžiniškos.

Stratfordo fondo vadovas tiesiai šviesiai pasakė, kad JAV egzistencijai pavojų kelia tik Rusijos-Vokietijos  sąjunga?

– Taip, tai būtų mirtinas pavojus JAV. O Europai – jokios naudos iš sankcijų Rusijai, tik didžiulė ekonominė žala.

Tai kodėl tada D.Grybauskaitė pastoviai eskaluoja karą su Rusija?

– Nes tai naudinga ir rusams, ir JAV. Amerika suinteresuota parduoti ginklus, o D.Grybauskaitė nori būti  tarpininkė šiose sandoriuose. Kad per ją eitų ginklai Ukraina. Ir iš to tarpininkavimo užsidirbti. Matau tik vieną paaiškinimą, kodėl Grybauskaitė taip elgiasi. Kitų paaiškinimų ir būti negali. O CŽV ką – už leidimą statyti kalėjimus Lietuvoje nupirko visą VSD, tai dabar dar bando ir ginklais prekiauti. Juk kiek toje valdžioje sėdėsi? Juk didysis vadas (Algirdas Mykolas Brazauskas) dar 1993 m. taip pasakė Jurgeliui meistreliui : Žinok, kad mes atėjome čia ramiai gyventi tik kokius 20 metų. O po 20 metų Lietuva kaip ekonominė valstybė bus žlugusi. Kiek skaitau, Jurgelis nuolat rašo komentarus Delfiams, tačiau nieko neparašo apie šią A.Brazausko pastabą. Tačiau ką jis parašys? Juk A.Brazauskas pasakė, kad Lietuvos po 20 metų nebeliks, o Jurgelis, kaip saugumo vadas, nutarė apsimesti, kad šalis gyvuos amžinai. Juk tas pats A.Brazauskas dar 1993 m.  prognozavo, kad po 20 metų Lietuva bus arba vėl Rusijos sudėtyje, arba bus žlugusi. Tokie Brazausko žodžiai, pasakyti dar 1993 m. Jis tai žinojo, nes gavo duomenis iš Rusijos žvalgybos apie Lietuvos perspektyvas.

Taip, tačiau rusai nepaskaičiavo, kad Europa atvers sienas, ir pusė Lietuvos išvažiuos dirbti į užsienį, kad išlaikytų likusią pusę?

– Taip, tačiau ar tai valstybės perspektyva? Ar tai rimtas ir stabilus šaltinis. Juk po kelių metų tiems emigrantams atsibos, ir jie liks ten gyventi, Lietuva bus jiems nebeįdomi.

Rusai sako, kad jeigu kils karas, Lietuva bus fronto linija?

– Nemanau, kad kils karas, nes rusams nereikalingos Baltijos šalys. Juk Rusija ekonomika klesti, ir jiems  nebereikia prisiimti dar vargetų. Tegul amerikonai dabar išlaiko Lietuvą. Juk kaip veikia CŽV – vienus nuperka, kitus parduoda, žodžiu, veikia užtikrintai. Tačiau ir rusai nepėsti. O dėl Lietuvos – tai čia juokas – CŽV atvežė maišą dolerių ir nupirko visą saugumą… Nežinau, kodėl, tačiau CŽV kalėjimo Estijoje nepastatė. Matyt, negalėjo papirkti maišu dolerių. Ten dar liko nacionalinės savigarbos. Todėl, kad jų mažai, ir ta  savigarba buvo ir prie rusų. Aišku, kad kalėjimai buvo ir Lenkijoje, nes lenkas nėra tautybė, o profesija (prekybininkas). Aišku ir tai, kad Vokietijoje jie tokių dalykų negalėjo padaryti.

Kai kas, paskaitę praėjusį LL straipsnį apie tave, sako, kad dabar prisiteisi didžiulius pinigus už tai, kad buvai neteisėtai atleistas iš VSD?

– Taip, tačiau pirmiausiai man reikia, kad teismas pripažintų, kad byla man buvo suklastota, pagal melagingą skundą, ir kad nebuvo jokio nusikaltimo sudėties. O dabar prokuratūra nutraukė bylą tam melagiui, pagal kurio melagingą skundą aš buvau nuteistas, tik dėl senaties. Prokuratūra apsimeta, kad ten kažkas buvo, ir neva nutraukė jam bylą tik dėl senaties.

O kodėl V.Landsbergis Lietuvai prezidente išrinko komunistę Dalią Grybauskaitę iš aukštosios partinės mokyklos?

– O kodėl V.Landsbergis tapo Sąjūdžio vadovu? KGB nesitikėjo, kad, atsiprašant, iš tokio veikėjo jiems pavyks gauti tokią naudą. Juk tu pažiūrėk į tą V.Landsbergį, į jo eilėraščius. Tai juk ten visiškas briedas. Tačiau jaučiasi, kad V.Landsbergis iš kažkur gauna informaciją, nes kai kada jo prognozės pasitvirtina. O aplink stovi būrys draugų, kurie jam ploja. Tu pagalvok – jeigu žmogus vadovauja šaliai, tačiau neturi jokio supratimo apie ekonomiką. Apie politiką tuo labiau. Ir tokį žmogų KGB stato Sąjūdžio vadovu, sukuria jam legendą, padaro jį savo priešu Nr.1, neleidžia jam atvažiuoti į Maskvą, ir t.t.  O jis „varo ant Maskvos“. Dalytė taip pat dabar „varo” ant Maskvos. KGB ir patys nesitikėjo, kad taip pigiai ir paprastai galima Lietuvą sužlugdyti. Juk Dalia Grybauskaitė dabar daro viską, kad tik Lietuva prarastų savo nepriklausomybę, ir sugrįžtų į Rusijos glėbį. Galvoju, kad amerikiečiai su rusais susitars, ir Lietuvą parduos, arba ne. Dėl įtakos sferų JAV gali atsitraukti ir palikti Lietuvą rusų įtakos sferai. Tačiau kol kas JAV vaidina, kad Baltijos šalys yra jų įtakos zonoje – kartais tankais gatvėmis pravažiuoja.

– Ir kuriama masinė isterija, kad „rusai puola”, ir visi tų rusų nekenčia. Kodėl taip elgiamasi?

– Aš jaučiu, kad KGB tiesiog netveria džiaugsmu, ir juokiais iš Lietuvos „nepriklausomybės“ istorijos ir Sąjūdžio. Dabar prisimink, kaip Dalia Grybauskaitė puola Rusiją, ir prisimink, kur visas Lietuvos elitas išvažiavo po karo. Taip, iš pradžių į Vokietija, o paskui – į JAV. O kiek ten buvo KGB agentų? Taip ir tokia Dalytė – parėkaus prieš Rusiją, ir jeigu kiltų bent mažiausia grėsmė Lietuvai, iš karto su V.Landsbergiu už parankės pabėgtų į Vakarus ir ten būtų didžiausia „disidentė“. Ten gi ne visi supranta, kad čia vyksta tik žvalgybų žaidimai, ir kad jiems tereikia sudaryti reikiamą įvaizdį. Agentūrą į užsienio šalį permetama tik tokiu būdu.

Buvo dar kalbų, kad Dalytė bus ir Europos Parlamento prezidentė?

– Nežinau, kiek Rusijos žvalgyba turi įtakos Europarlamente, tačiau aš galvoju, kad kokie vokiečiai ar anglai puikiai žino, kas yra Dalia Grybauskaitė, todėl ji pastaruoju metu ir nusprendė, kad jai geriau vadovauti Lietuvai. Tačiau rankų nenuleidžia – jeigu čia kas nors, ji iš karto važiuoti užsienin „disidentauti”.

 

KGB

 

Artūras Paulauskas savanoriu stojo į kadrinę KGB tarnybą, tačiau nebuvo priimtas dėl silpnos sveikatos – čia yra medicininės tarnybos pažyma, kad A.Paulauskas nerinkamas kadrinei KGB tarnybai

Facebook komentarai
});}(jQuery));