Kodėl nužudytas Remigijus Morkevičius?

Versija: Remigijų Morkevičių nušovė „pūlia dūra“?

Kristina Sulikienė

 

Kol patys pačiausi „kriminalistikos asai“ „aiškinasi Remigijaus Morkevičiaus“ sušaudymą, ir bando susieti šį kovotoją su nusikalstamu pasauliu, o pasakorius Dailius Dargis „pasiklausinėjęs kauniečių“ irgi žino tiesą, bet nesugeba jos pasakyti platesnei auditorijai, pasiklausinėjau R. Morkevičių pažinojusių žmonių.

„Su jokiom gaujom jis nebuvo susijęs, skolų neturėjo, ruošėsi čempionatui, rinko vaikų grupes, ruošė sau pamainą“.- nurodo Edita Gvozdevė.

„Jis bendravo su visais, tų gaujų visada buvo ir bus, o jis – teisingai buvo sakoma po jo mirties-, su visais gerai sutarė – bet jokiai gaujai nepriklausė.“.

Tai su kuo gali būti susijęs su nužudymas?

 Paklausinėjus Editą, paaiškėjo, jog tą vakarą, 2016 m. gruodžio 21 dieną, po treniruotės turėjo susitikti su Remigijum, nes norėjo parodyti savo 2 metų sūnelį, sužinoti dėl perspektyvos jam mokyytis jėgos sporto paslapčių.

Paskutinę minutę moteris persigalvojo, ir nevažiavo.

Pastaruoju metu buvo sušaudyti net 7 Vaclovo Daktaro  ir Janinos Daktarienės atšakos palikuoniai, vienas – Edgaras – dingo be žinios.

Kai kriminalistai „labai ieško ir aiškinasi“, tegul jie pasiaiškina: kas padarė užsakymą išžudyti Daktarų „jaunimą“. Ir tada bus aiškiau, kur ieškoti.

O Remigijus Morkevičius pateko į pasalą, jis turėjo būti sušaudytas „prie „taikinio“. O gavosi,  kaip gavosi.

Tai vadinamoji „pūlia dūra“.

Pažymėtina, jog didžioji dalis Vaclovo Daktaro palikuonių – visiškai nesusiję su nusikalstamu pasauliu, tačiau yra brutaliausiais būdais žudomi.

Kadangi „labai patyrę kriminalistikos“ asai jau patys turėjo susigaudyti, kas ir kaip, o jie toliau skleidžia pasakaites, tai ir pateikiama šita versija viešai: nes tiriant nužudymus, įprastinė metodika sužinoti, su kuo nužudytasis susirašinėjo, su kuo tarėsi susitikti. Akivaizdu, jog ši tiesioginė versija, jog Remigijaus Morkevičiaus nužudymas absoliučiai beprasmis, ir su niekuo nesusijęs – kriminalistams netinka, nes jiems reikia pinigų. Kaip ir Dailiui Dargiui.

Šie namų darbai – su kuo susijęs o gal visiškai nesusijęs su niekuo nusikaltimas –  neatlikti iki šiol.

O bandymas paversti Dailių Dargį „vieninteliu mafijos žinovu“ yra daugiau negu juokingi.

Jeigu jis šitiek metų „tyrinėdamas mafiją“ nesugebėjo išaiškinti Daktarų geneologijos paslapčių: neatkreipė dėmesio į keistas, nesutampančias detales.

Tai ką jis gali susigaudyti iš viso apie mafiją, ir jos struktūrą? Juk „mafija“ egzistuoja griežtai pagal geneologijos linijas. O „Slabados“ geneologija – pavogta, ir suklastota.

Ar roginskiai, pernavai būtų verkę jeigu netyčia būtų žuvusi Edita su sūneliu, 2 dienos prieš savo vestuves?

Nemanau. Būtų pikdžiugiškai pranešta, jog žuvo dar vienas Henriko Daktaro giminaitis, o Remigijus Morkevičius visiems laikams būtų paverstas baisiu nusikaltėliu. 

Dar būtų turbūt sukurta istorija apie meilės trikampį.

Juk verkti reikia tik ievučių, visų kitų neturi būti gaila. 

Beje, Morkevičiaus nužudymas buvo siejamas su nusikaltimu, atliktu prieš Deividą Bugavičių.

Yra panašumų, braižas tas pats: tuokart bandyta sušaudyti jo draugę Jakutienę, kuri pasirodo yra svarbi liudytoja pedofilijos – prostitucijos byloje, kuri pradėta nagrinėti tik šiais metais, ir Jakutienė yra nukentėjusioji. Prekyba mergaitėmis vyko 2004 metais, tikriausiai nereikia įrodinėti, jog tai galimai vyksta su policijos žinia. Negalėjo policija ir visa tas „šaunusis“ kriminalinis biuras nežinoti apie vaikų prekybą Saudo Arabijos šeichams. O jeigu nežinojo – tai dirba labai blogai, ir veltui vaidina  „labai kietą žvalgybą“ turinčią įstaigą. Labai kietai žvalgosi persekiodami kažką, kas parašė SMS, FB komentarą, straipsnį kokiame nors niekam nežinomame „bloge“, arba „įžeidė Stankiūnaitę“. Žmonių prekyba – fe, čia ne nusikaltimas, mes turime rimtesnių nusikaltimų – SMS, FB žinutė, surtautojų policininkų „įžeidimas“, „Aro“ įžeidimas. Štai ką tiria kriminalinės policijos biuras, kuriam kiekvienais metais reikia didinti ir didinti finansavimą. 

„Apie žmonių prekybą ir aš žinau. Mano giminės atšakos merginas bandyta parduoti į viešnamius.“,- paaiškino Edita. „Aš jas išpirkau už didelius pinigus, gelbėjau giminaites. Atvykdavo „gorilos“, jie grobė merginas, ir reikalavo išpirkos, arba kitaip vežė jas į Vokietijos viešnamius. Mane kartą buvo irgi pagrobę su „gorilomis“, todėl Jadzė mane ir gąsdino, kad uždarys į rūsį…Tu dar daug ko nežinai, bet aš tos „mafijos galvos“ nebijau, esu jai pasakiusi – nuims ją ir baigta mafija. Juokai juokais, bet taip yra. Gal manęs nelietė, nes aš susitikau su dėdė Henriku, ir jis pasakęs yra: nepamiršk, kad turi dėdę. Dabar mane vadina dukra. Nes aš brolio dukra.“. „Aš žinau, kas buvo sukūręs struktūrą, kas pardavinėjo, ir kas už to stovi. Tas žmogus – man ne giminė, man neapsiverčia liežuvis vadinti gimine. Bet tiesa ta, kad buvo įtraukta viena teta į nusikalstamas schemas. Ji Jadvygai tiko, nes banditavo, visi kiti mes netikome, ne giminės, nes ne banditai, gyvename legaliai. Tiek galiu pasakyt: kad visada buvo ir bus manipuliuojama mūsų giminės Daktarų vardu, tačiau tai yra visiškai svetimi mums žmonės, kurie pardavinėjo tuos pačius Daktarus. Iš esmės, visi dargiai galėtų pasakyti tiesą: jog „daktarų“ mafija tai bobų mafija, o Henrikas Daktaras čia iš viso nesusijęs su tom bobom. Tada bus teisingas apibrėžimas. Jis juk metų metais sėdi, o jos – klesti.“

Žmonių prekyba – pats didžiausias verslas nuo seniausių laikų. Policija dalyvauja didžiulėse priemonėse, Caritas vykdo „reabilitacijos programas“, plauna dideliausius pinigus per garsiausias advokatų kontoras.

Bet parduoti kažką iš Daktarų giminės – juk taip šaunu ! Juk galima! Negalima tik „mūsų, teisingos geneologijos“. Kai dingo Ievutė, po 3 valandų buvo sukelti sraigtasparniai, ir specialiosios pajėgos- oras žemė – vanduo. Filmuota net iš kosmoso. Išmesti keli milijonai pirma paieškai, o po to viešųjų ryšių akcijai kiti du milijonai. Linas Pernavas geriausiu TV laiku visai Lietuvai pasakė, jog Laisvė nieko neatnešė, ir visa Laisvės karta tai degradai. Po to pripirko policijai naujų automobilių už šimtus tūkstančių. Moka suktis policija, nors tu ką. Iš kiekvienos nelaimės pasidaro sau naudos.

 

Kai buvo nežinoma kryptimi išvežta Daktarų palikuonė Eligija – policija pasiūlė suimti jos mamą: dar piktai pakomentavę, jog jos mergautinė pavardė – Daktaraitė. Bylos nekėlė netgi dėl piktnaudžiavimo globėjo teisėmis: nors vaikas niekur nesimoko. Skirtumas akivaizdus. Jeigu čia būtų Venckienė, jai būtų iškeltos 5 bylos. Kadangi atėjo ne Stankūnaitės tipo moteris, tai grobėjui byla nepriklauso. Policija, susidaro įspūdis, gina tik tokias kaip Stankūnaitė. Bylas už nepriežiūrą kelia tik tada, jeigu vaikas labai gerai prižiūrėtas, mokosi dešimtukais, kaip buvo Garliavos Deimantės atveju. O jeigu vaikas išplėštas iš mokyklos, ir 13 metų yra su 4 klasėmis – viskas tvarkoje, nusikaltimo sudėties nėra. Juk Saudo Arabijos šeichams po metų kitų tiks. 

Gaila, kad „kriminalistikos asai“ nemoka tirti tokių nusikaltimų, kaip beprasmis Morkevičiaus sušaudymas, ir dargi pasisodina pasakaičių autorių, ir kartu su juo bando apiburti visuomenę – aišku, bandydami „išmušti“ kuo didesnių „kovai su ginkluotu nusikalstamumu“ pinigų.

Vėliau tie pinigai panaudojami sekant ir terorizuojant likusius gyvus asmenis, kurie tikrai yra ne prie ko: tiesiog turi tokią ir ne kitokią geneologiją, o Lietuvos Konstitucija vienodai gina visus piliečius – ar tai būtų Landsbergis, ar tai Strazdauskas, ar Daktaras. Net jeigu kriminalinės policijos biurui atrodo priešingai.

O jeigu KPB biurui atrodo, jog jie turi teisę netirti tam tikrų nusikaltimų, tai tegul pasiskaito galiojančius BPK, galų gale, savo veiklos nuostatus. Jeigu žudomas Daktarų jaunimas – kaip tik prioritetiškai reikėtų tirti šiuos nusikaltimus. Nes tik tokiu būdu galima nustatyti – o kas užsakė? Kokia gauja nesuinteresuotra kad liktų Daktarų geneologija? O gal čia tarpusavio geneologinės kovos, vadinamasis „kraujo kerštas“? O gal veikia tarptautinė mafija – vykdo „prevenciją“? Kodėl per trumpą laiką žuvo net 7 pusbroliai iš tos pačiops –  Daktarų – giminės? Kas žinojo jų geneologiją: juk jų pavardės buvo kitokios? Akivaizdu, jog šioje kovoje policija žino, kas už to slypi, o slypi „neliečiami asmenys“, kuriems neretai ir pirmieji laikraščių puslapiai, ir areštus teismai kažkaip greitai panaikina, ir padaro „visiškai ne prie ko“. 

P.S. Kai „policija neranda, kas atliko nusikaltimą“, tada greičiausiai reikia ieškoti nusikaltėlių kažkur netoliese. Čia užuomina pačiai policijai. Gal laikas tirti „valstybinių smogikų“ versiją, ir nustoti vaidinti, jog neįmanoma nustatyti, kas tankiai apgyvendintoje vietovėje Šlainiuose paros metu, kai vaikšto šimtai žmonių iš parduotuvių, su šuniukais, ar šiaip šaudo fejerverkus – sušaudė Remigijų Morkevičių. Tame name teko gyventi apie 1 metus: ten labai ramus rajonas, už 50 metrų – VSD pastatas. Kaip įmanomas toks nusikaltimas?

Labai naivu ir kvaila aiškinti, jog įtariamųjų nėra. Airijoje kai vyko Daktarų jaunimo žudymas, Airijos policija susėmė ir vykdytojus, ir užsakovus. Airijos policija moka dirbti. Lietuvos – neretai tik imituoja, kad dirba. Nenoriu, ir nedirbu. Ir taškas. Kauno įvykių niekada netyrė ir netirs, nes nenori.

Taip ir čia. Žeimytė aiškiai paklausė – kodėl Kaunas? Roginskis „mykė“, „mykė“ ir negalėjo atsakyti (2016 12 22 laida su Žeimyte, Roginskiu ir pasakoriumi Dargiu, pasižiūrėkite patys.)

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));