Kaip Nausėda sukūrė „gerovės valstybę” V.Putinui, arba šiais metais Rusija iš energijos eksporto dėl sankcijų uždirbs 337,5 mlrd. (38 proc.) dolerių daugiau nei pernai

duchas

duchas

Skurdo Banga Ritasi Toliau – Infliacija Auga Nekontroliuojama

Big Reset Demokratija Ekonomika

Originalus straipsnis paskelbtas 2022 m. rugpjūčio 19 d. tkp.at.

Thomas Oysmüller. Išversta padedant www.DeepL.com/Translator. Be pataisymų.


Europoje toliau auga infliacija, senasis žemynas artėja prie nuskurdimo ir deindustrializacijos. Tuo tarpu Rusija dėl sankcijų šiemet gauna šimtus milijardų papildomų pajamų, o JAV taip pat gauna naudos.

Redakcija primena, kad Gitanas Nausėda su seimui daugiausiai prisidėjo, kad Rusijos ištekliams būtų paskelbtos sankcijos, kas sukėlė kainų sporgimą ir didžiulį pelną tam pačiam Putinui. Nejaugi toks „ikanamistas” Nausėda nesuprato savo veiksmų rezultato?

https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1742260/nauseda-ragina-grieztinti-es-sankcijas-rusijai-jos-turi-buti-skausmingos-efektyvios-ir-neapeinamos

Austrijoje liepos mėn. infliacija, palyginti su praėjusiais metais, buvo 9,1 proc. Tai reiškia, kad praėjusį mėnesį infliacija toliau didėjo. Bet kokiu atveju ji tikrai nepasiekė savo viršūnės. „Privalome ištverti“, – sakė federalinis prezidentas Alexanderis Van der Bellenas jauniems žmonėms, kurie šiuo metu kenčia dėl didėjančių išlaidų. Jo paties bendrosios mėnesio pajamos yra 26 000 eurų.

Sprogsta energijos kainos

Birželio mėn. maisto produktų sektoriuje infliacija Austrijoje jau viršijo 11 proc. ir buvo šiek tiek mažesnė už ES vidurkį. Reikėtų nepamiršti, kad kai kurių pagrindinių maisto produktų infliacija yra daug didesnė. Savaitės maisto produktai jau dabar yra 19 proc. brangesni nei praėjusiais metais, praneša pagrindinė žiniasklaida.

photo 2022 08 19 01 24 13

Tačiau tikėtina, kad visa tai tebus kainų didėjimo pradžia. Liepos mėn., palyginti su praėjusiais metais, energijos kainų indeksas išaugo beprecedenčiu 37,2 proc. Didžiausias kada nors buvęs padidėjimas. Gamintojų kainų indeksas taip pat pasiekė rekordiškai aukštą 5,3 proc. lygį.

photo 2022 08 19 16 10 37

Karin Kneissl apie energijos kainas socialiniame tinkle „Twitter“: „Mažąsias ir vidutines įmones (dažnai šeimos įmones) žlugdo energijos kainos.“ Tai tikriausiai diplomatiškai pasakyta diplomato. Mažosios ir vidutinės įmonės, kurios jau smarkiai nukentėjo nuo uždarymo politikos, dabar patiria dar vieną smūgį. Šis yra dar sunkesnis už senąjį.

Be to, energijos kainos sparčiai auga ir namų ūkiams. Elektros energijos tiekėjai dažnai didina tarifus du ar tris kartus. Kaip matyti iš šios „Wien Energie“ laiško ištraukos.

signal 2022 08 19 171939 002

Niekas nežino, kaip toliau klostysis tiekimo, ypač dujų, situacija. Reikia ir toliau tikėtis, kad Putinas nenutrauks tiekimo. Nepaisant to, ekonominis karas su Rusija tęsiasi visu pajėgumu. Nors pirmieji politikai, pavyzdžiui, Aukštutinės Austrijos gubernatorius Thomas Stelzeris (ÖVP), jau pradeda abejoti. Briuselyje Stelzerio vardas tikriausiai net nėra žinomas. Ursula von der Leyen tik penktadienį pareiškė, kad ES rems Ukrainą, „kiek galėsime ir kiek reikės“. Leyen nuomone, artėjanti karo ekonomika vis dar neturi alternatyvos.

JAV ir Rusijos pelnas

Vokietijos ekonomikos ministro Roberto Habecko įvestas ekologiškas dujų mokestis dar labiau padidins energijos kainas. Žaliųjų ideologai teigia, kad tai turėtų paskatinti taupyti energiją. Matyt, jie nesitiki, kad greitai vėl bus galima gauti naftos ir dujų įprastu mastu.

Laimėtojai? Energetikos bendrovės, Amerikos frackingo dujų įmonės ir Rusija. Dabar JAV Europai tiekia 60 proc. dujų. Praėjusiais metais jis tebuvo 20 proc. „Kalbama apie multiplikatorių“, – „Business Insider“ sako energetikos investicijų bankininkas. Amerikos investuotojai į energetiką šiuo metu „uždirba turtus“.

Tačiau iš padidėjusių dujų kainų pelnosi ne tik JAV, bet ir V. Putinas. „Reuters“ trečiadienį pranešė, kad šiais metais Rusija iš energijos eksporto uždirbs 337,5 mlrd. dolerių daugiau nei pernai. Tai 38 proc. daugiau. Milijardai, kurių turėtų prireikti Rusijos kariniam fondui. Remiantis pranešimais iš Rusijos, niekas nekalba apie energijos normavimą, šaltus butus ar nepritekliaus ekonomiką.

russiasanctions

Kita vertus, infliacija Rusijoje vis dar didesnė nei ES. Tačiau panašu, kad jis pasiekė aukščiausią tašką. Trečiadienį Ekonomikos ministerija pranešė, kad ji sulėtėjo ir dabar vėl yra mažesnė nei 15 proc. Tuo pat metu Rusija jau pavasarį atitinkamai pakoregavo pensijas ir darbo užmokestį.

Kryptį ES galėtų parodyti Didžioji Britanija: Liepos mėn. oficiali infliacija šioje šalyje siekė 10,1 proc. Ekonomistai taip pat nesitiki, kad tai bus aukščiausias taškas. Prekybos centrų tinklas „Iceland Foods“ nuo šiol siūlo beprocentes paskolas maisto produktams įsigyti.


Šis tekstas pasirodė 2022 m. rugpjūčio 19 d. pavadinimu „Die Verelendungswelle rollt an – Inflation steigt ungebremst“ svetainėje tkp.at.

Išversta padedant www.DeepL.com/Translator. Be pataisymų.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));