Kodėl milijonai kinų įkalinti namuose? Nes Kinija turi atrodyti drakonas, o Vakarai demokratiški

china beijing airport covid 1381x900 1

china beijing airport covid 1381x900 1

Tikroji Kinijos „nulinės dangos” politikos priežastis
Kit Knightly

Didžioji Vakarų pasaulio dalis nebėra uždaryta, kai kurie skiepų reikalavimai sušvelninami, o visur, kur tik pažvelgsite, kaukes dėvinčių žmonių yra akivaizdi mažuma.

Bent jau kol kas, nesant geresnio išsireiškimo, mes iš esmės „grįžome į įprastas vėžes”… tik, žinote, dabar su visiškai sugriauta ekonomika, labiau centralizuota finansine valdžia, dešimtimis nerimą keliančių precedentų, sukurtų būsimam diegimui, ir milijonais milijonų žmonių, kuriems, prisidengiant melagingais pretekstais, suleidžiami nuodai.

Bet bent jau užrakinimo fronte mes esame normalūs… dažniausiai.

Blokavimas greitai tampa vienu iš tų gėdingų dalykų, kuriuos visada palaikė tik kiti žmonės, kaip ir signalinių raketų nešiojimą ar balsavimą už M. Thatcher. Politikai karštligiškai permeta kaltę pirmyn ir atgal, tvirtindami, kad niekada nenorėjo uždaryti namų.

…bet ne Kinijoje.

Kadangi likęs pasaulis „gyvena su Kovidu”, Kinijos miestuose žmonėms vis dar taikoma distopinio lygio kontrolė ir stebėjimas. Iki pat to, kad jie yra privaromi savo pačių namuose.

Kodėl?

Na, tikrai galime atmesti keletą pagrindinių „paaiškinimų”:

Mes žinome, kad taip yra ne dėl to, kad Covid yra tikra liga ar kuo nors išskirtinai pavojinga. Apie tai kalba duomenys.
Mes žinome, kad taip yra ne todėl, kad uždarymas padeda apsaugoti visuomenės sveikatą ar užkirsti kelią ligų protrūkiams. Duomenys apie tai taip pat byloja.
Žinome, kad taip yra ne todėl, kad Kinijos vyriausybė savo piliečių gyvybes laiko brangesnėmis už Vakarų šalių piliečių gyvybes.
Ir žinome, kad taip yra ne todėl, kad jie tapo biologinės inžinerijos būdu sukurto viruso atakos, kurią surengė Vakarai, auka. Tokia mintis visada buvo absurdiška.
…tad koks yra tikrasis paaiškinimas?

Na, iš tiesų yra keli atsakymai, ir visi jie grįžta prie mūsų seno draugo – netikros dvinarės sistemos.

1. KELIAS VS PERSONAŽAS
Jei sutinkate, kad Kovido „pandemija” iš tikrųjų buvo pasaulinė psichologinė operacija, kurią vykdė dauguma pasaulio vyriausybių, veikdamos kartu ir vadovaudamosi viršnacionaliniais finansiniais, korporaciniais ir politiniais interesais, tuomet de facto iš to išplaukia, kad bet kokie akivaizdūs šių bendradarbiaujančių vyriausybių požiūrio ar nuostatų skirtumai atlieka tam tikrą vaidmenį pasakojime.

Trumpai tariant, kažkas turi vaidinti „blogiuką”.

Šiuo atveju brutalus Kinijos „nulinio kovaudžio” požiūris leidžia Vakarų vyriausybėms pretenduoti į „nuosaikiųjų” etiketę vien dėl to, kad jos nėra tokios karikatūriškai „blogos” kaip Kinija.

Žinoma, tai veikia abiem kryptimis.

„Vakarai” gali sakyti savo piliečiams: „pažiūrėkite, koks žiaurus buvo Kinijos uždarymas, mes niekada taip toli nenueitume, nes mums rūpi jūsų teisės”.
Tuo tarpu Kinija gali sakyti: „pažiūrėkite, koks vangus ir neorganizuotas buvo Vakarų „Covid” atsakas, mes niekada nebūtume tokie neatsargūs, nes mums rūpi jūsų sveikata”.

Tai – ir vėl ta frazė – netikra dvinarė.

Kiekviena pusė savo naratyve yra gerasis, o kitoje – blogasis, ir taip jos iš tikrųjų remia viena kitą, o disidentus įvaro į kontroliuojamą „alternatyvią nuomonę”.

2. VAKCINŲ PROPAGAVIMAS
Prieš dvi dienas dienraštyje „The Guardian” dabar jau visažinis Devi Sridharas iš tikrųjų gynė Kinijos „griežtus sprendimus” dėl „Zero Covid”, manydamas, kad Kinija turi būti tokia griežta, nes jų vakcinos neveikia taip gerai kaip mūsų:

Kinijos gyventojų skiepijimo lygis yra žemesnis, o vakcinos yra mažiau veiksmingos nei daugumoje kitų šalių. Be to, daugelis žmonių neturi imuniteto, įgyto po ankstesnių infekcijų. Jei Kinija atsisakys sulaikyti infekciją ir leis kilti didelei infekcijos bangai, šalis praras daug gyvybių, atsižvelgiant į dabartinį skiepijimo lygį.

Visa ši skiltis iš tikrųjų yra tik būdas reklamuoti „saugias ir veiksmingas” mRNA vakcinas (taip pat kitą darbotvarkę, kurią aptarsime toliau):

Didėjantis susirūpinimas dėl mažo ne RNR kiniškų vakcinų veiksmingumo taip pat kėlė nerimą: tyrimai rodė, kad apsauga greitai išnyksta ir po šešių mėnesių yra neaptinkama […] Kinija imasi, jai reikia tobulinti savo vakcinas. Tačiau tam jai reikės prieigos prie mRNA technologijos, o ji įstrigo aklavietėje. Moderna atsisakė perduoti savo technologiją Kinijos įmonėms, kad jos galėtų ją gaminti, o norėjo parduoti tiesiogiai didelei rinkai. Vietoj to Kinija stengėsi sukurti vietinę mRNA vakciną, tačiau dėl to vėlavo jos diegimas […] Kinija turi greitai pateikti mRNA vakcinas didžiausioms prioritetinėms grupėms.

Vėl dvipusis pasakojimas.

Vakarai sako: „matote, mums nereikia šių žiaurių draudimų, nes mes turime stebuklingų vakcinų”, o neišvengiamas neišsakytas to padarinys yra „mums reikės pradėti draudimus, jei jūs nepakankamai skiepysitės” .

Tuo tarpu Kinija gali kaltinti Vakarų savanaudiškumą: „vienintelė priežastis, dėl kurios mes turime šiuos uždarymus, yra ta, kad piktos savanaudiškos Vakarų bendrovės nesidalina savo technologijomis”. Tai puikiai paverčia visus prokinietiškus balsus Vakarų alternatyviojoje žiniasklaidoje taip pat provakcininiais.

3. MAITINA MELĄ, KAD „BLOKAVIMAS VEIKIA”.
Blokavimas neveikia stabdant ligų plitimą ir iki 2020 m. niekada nebuvo siūlomas ar naudojamas tokiu būdu.

Tuomet 2020 m. pavasarį beveik visos pasaulio vyriausybės, regis, vienu metu priėmė precedento neturintį sprendimą paskelbti lokautą kovai su Kovidu. Kad tai pateisintų, pagrindiniam pasakojimui reikėjo kokių nors įrodymų, kad uždarymas veikia.

Atsirado Kinija.

Vis iš naujo ir iš naujo skaitysite akivaizdų Kinijos lokautų „pasmerkimą”, kartu nurodydami tariamai mažą jų mirčių nuo Covid skaičių.

Pagrindiniuose šaltiniuose aiškios užuominos lieka neišsakytos, tačiau žinomi alternatyvūs balsai mielai tai pasako garsiai: „Tačiau jie išgelbėjo milijonus gyvybių”.

Kadangi VISI „Covid” atvejai yra tik PGR tyrimų programų rezultatas, o VISIEMS „Covid” mirties atvejams taikomi absurdiškai iškreipti apibrėžimai, galime daryti išvadą, kad Kinijos „Covid” statistika yra išgalvota, skirta parduoti idėją, kad uždarymas iš tikrųjų veikia.

Ne tik uždarymas, bet ir kitas pandemijos naratyvo aspektas – visuomenės požiūrio į autoritarinį valdymą apskritai sušvelninimas, dažniausiai sakant komplimentus Kinijai.

Jau 2020 m. kovo mėn. 4 kanalo laidoje „ekspertai” gyrė Kinijos požiūrį, Neilas Fergusonas apgailestavo, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė neturi galios laikytis Kinijos žaidimo plano, Vakarų naujienų agentūros teigė, kad Kinija „triumfavo” prieš Kovidą.

Žinutė buvo aiški ir visai ne subtili: „Žmogau, akivaizdu, kad nepaisyti asmens teisių yra blogai, bet toks požiūris tikrai veikia, ar ne? Aišku, mes niekada taip nedarytume, bet juk negalite paneigti, kad jis veiksmingas, ar ne?”

Tokie pranešimai tebesitęsia ir šiandien, ir jie neturi nieko bendra su pačia Kinija, o yra susiję su lėtu tironijos įteisinimu, kai tikslas pateisina priemones.

IŠVADA
Apibendrinant galima teigti, kad Kinijos „nulinio kovido” metodas yra labai svarbi bendro pandemijos naratyvo dalis, veikianti kartu su Vakarų vyriausybėmis kaip sąmoningai ryškus kontrastas:

Tai skatina idėją, kad vakcinos veikia, ir padėjo išvengti tolesnio vakcinų uždarymo.
Jis palankiai nušviečia Vakarų vyriausybes, kurios, palyginti su jomis, atrodo ne tokios drakoniškos.
Tai tarnauja kaip argumentas, pagrindžiantis uždarymų ir kitų autoritarinių priemonių veiksmingumą.
Galbūt svarbiausia, kad tariamas skirtumas padeda suvaldyti ir kontroliuoti viešas diskusijas.

Tradiciškai kairiųjų pažiūrų Vakarų kapitalizmo kritikai dėl savo ideologinio lojalumo Kinijai yra priversti ginti vakcinas ir draudimus.

Dešinieji, priešingai, gali rodyti pirštu į Kinijos „socialistinę” praktiką ir girti Vakarų kapitalistines farmacijos naujoves, kurios mus gelbsti nuo griežtesnių draudimų.

Kiekviena pusė yra kontroliuojama savo ideologijos, nesuvokdama, kad jų lojalumu naudojamasi, siekiant juos priskirti leistinam nuomonių spektrui.

Abi pusės tvirtina, kad virusas yra tikras ir pavojingas, abi pusės naudoja tuos pačius PGR testus ir abi pusės reklamuoja tų pačių bendrovių gaminamas vakcinas. Paviršutiniški „skirtumai” tarnauja tik tam, kad būtų galima parduoti daugybę jų sutarimo taškų.

Kitaip tariant, nesutarimai dėl Kovid taktikos yra tokie pat realūs kaip ir kova dėl Ukrainos. Visa tai tarnauja tam pačiam tikslui – skatinti didįjį perkrovimą ir pasaulinę technokratinę vyriausybę. Sistemos, kuri nėra nei komunistinė, nei kapitalistinė, bet absorbuoja blogiausias ydas, tuo pat metu išvalydama dorybes.

Zero Covid yra tik Kinija, veikianti kaip kita žirklių pusė.

The REAL reason behind China’s “Zero Covid” policy

Facebook komentarai
});}(jQuery));