Kodėl mažos partijos liko prie geldos, nors kartu galėjo surinkti iki 10 proc. balsų?

gulbe

gulbe

??????

Po pirmojo rinkimų turo noriu trumpai pasidalinti keliomis mintimis.

Reikia pasveikinti konservatorius ir pripažinti, kad jų persvara yra didoka. Laukia įdomus antras turas, kuris lems, kairės ar dešinės Vyriausybė valdys Lietuvą ateinančius ketverius metus. Apie visą tai jus galite pasiskaityti daugybę komentarų ir vertinimų bet kurioje žiniasklaidoje.

Man labai malonu buvo klausytis Liberalų sąjūdžio vadovės Viktorijos Čmilytės Nilsen komentarų. Būtų smagu, kad visi politikai būtų tokie korektiški.
Taip pat labai gera žinia, kad pagaliau iš didžiosios politikos dings visi kirkilai, kuriems žodis moralė buvom iš kinų kalbos žodyno.

Aš noriu pažvelgti į rinkimus šiek tiek kitu kampu. Daugelis dideles viltis siejo su naujomis partijomis ir judėjimais. Kaip ir galima buvo tikėtis, jų pasirodymas buvo daugiau nei apgailėtinas. Ir čia noriu mesti labai didelį, Puntuko dydžio akmenį į jų vadukų daržą. Pažiūrėkime į skaičius:

Centro partija tautininkai 2,28
Nacionalinis susivienijimas 2,14
Drąsos kelias 1,13
Lietuva – visų 0,96
Krikščionių sąjunga 0,75
Santalka Lietuvai 0,49
Lietuvos liaudies partija 0,25

Bendras visų šitų partijų rezultatas būtų lygiai 8 procentai ir tai garantuotų nemažai vietų Seime. Tikėtina, kad bendras jų darinys būtų galėjęs pritraukti iki 10 procentų rinkėjų balsų. Tačiau šių nykštukinių partijų vadamas svarbiau nei vietos Seime buvo plikbajoriškas noras vadovauti. Nesvarbu, kam. Svarbu būti vadu. Todėl daugelis šių partijų rinkėjų šiandien jaučiasi labai nusivylę ir aš labai tikuiosi, kad iki sekančių Seimo rinkimų atsiras Asmenybė, kuri sugebės sutelkti ir suvienyti visas šias nemažai sekėjų vis dar turinčias jėgas.

Ko Lietuvai ir mums visiems nuoširdžiai linkiu.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));