Kodėl Lietuvos krašto apsaugos ministro akys pilnos baimės?

Kodėl Lietuvos krašto apsaugos ministro akys pilnos baimės? 

KOLUMNISTAS

 

Vladimiras Matveevas

8041

Lietuvos krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį baugina Rusijos prezidento Vladimiro Putino apsilankymas Kaliningrado srityje, kuris vyksta ten darbo vizito

Rusijos lėktuvas „Bortas №1”, kuriuo skrido prezidentas Vladimiras Putinas pakeliui į Kaliningradą praskrido arti Lietuvos. Lydėjo jį pagal reglamentą Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai.

 

Jų priešaky iš Zoknių oro bazės galėjo pakilti NATO naikintuvai. Tačiau lietuviai susilaikė nuo susitikimo ore. Matyt, jų sprendimui įtakos turėjo incidentas, kuris įvyko Rusijos gynybos ministerijos ministro Sergejaus Šoigu vizito į Kaliningradą metu.

 

Tada NATO naikintuvas F-16 bandė priartėti prie Rusijos gynybos ministerijos vadovo orlaivio pavojingu atstumu, kas sukėlė rusų pilotų susirūpinimą. Su-27, lydėjęs Šoigu lėktuvą, subtiliai „nuvijo” NATO pilotą, o manevro vaizdo kadras pateko į televizijos ekranus.

 

Play Video

© SPUTNIK.

NATO naikintuvas F-16 priartėjo prie Rusijos gynybos ministerijos ministro Sergejaus Šoigu lėktuvo

 

 

Maskva griežtai pareiškė, kad NATO naikintuvas „neprofesionaliai” ir pavojingai priartėjo prie ministro lėktuvo ir rizikavo būti numuštas.

 

Kad nieko panašaus neįvyktų šiandien, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ankstų rytą suskubo aplenkti galimus įvykių scenarijus ir rytiniame radijo stoties Žinių radijas eteryje padarė pareiškimą.

 

Kur mano  degtukai?!. Kur mano  druska?!.

© SPUTNIK/ EDVINAS MAMONTOVAS

Lietuvius jaudina karinės pratybos „Zapad 2017”

„Kaip ir visais atvejais tikimės, kad įtampa būtų minimali, arba jos nebūtų. Aišku, dažniausiai Rusija nesilaiko skrydžių plano,  klausimas yra ir dėl atsakiklių, bet ankstesni incidentai, tikimės, bus pamoka ir Rusijai, ir tikimės — juo labiau, kad datos jau yra žinomos — kad tam tikrų incidentų pavyks išvengti ir,turbūt, iš abiejų pusių bus saugiau”, — pažimėjo ministras.

 

Karoblis pademonstravo savo baimę ir eilinį kartą „įkrovė” ja visuomenę.

 

Po mėnesio prie Lietuvos sienos, Baltarusijos teritorijoje, vyks didelio masto Rusijos-Baltarusijos karinės pratybos „Zapad-2017”. Visus metus šiuos mokymus visokeriopai interpretavo Lietuvos ir NATO aukščiausioji vadovybė. Esą, „Zapad-2017” taps Rusijos prologu isiveržimui į Lietuvos teritoriją. Buvo aprašomas ir apokaliptinis įvykių scenarijus su „Suvalkų koridoriaus” užgrobimu ir automatiš ku triju Baltijos valstybių atkirtimu nuo pagrindinių NATO pajėgų Europoje.

 

Diplomatinis Petro ir Sauliaus Skvernelio susitikimas, nuotrauka iš įvykio vietos

© PHOTO: АДМІНІСТРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Skvernelis išreiškė susirūpinimą dėl karinių pratybų „Zapad-2017”

NATO kariniai ekspertai net apskaičiavo, kad Baltijos šalių užgrobimui Rusija prireiks ne daugiau kaip dviejų dienų. Ties šiomis „baisybėmis” Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė su ašaromis maldavo bet kokiomis sąlygomis sustiprinti Šiaurės Atlanto aljanso kontingentą Baltijos šalyse. Ir savo pasiekė. Šiandien Lietuvoje, kol kas laikinu pagrindu, dislokuotas NATO batalionas vadovaujamas JAV karių. Yra daugybė karinės technikos ir net ilgojo nuotolio oro gynybos sistemos „Patriot”.

 

Visi Rusijos užtikrinimai, kad pratybos „Zapad-2017” yra tik gynybinio pobūdžio, jokio poveikio neturėjo. Net oficialus NATO stebėtojų kvietimas į pratybas, nukreiptas Vilniui, vietos karių baimių neišsklaidė. Apie tai liudija ir šiendienos Karoblio pareiškimas, kuriam prakaitas ant kaktos pasirodo vien nuo minties, kad netoli Lietuvos yra Rusijos prezidentas.

 

Ir nesvarbu, kad Vladimiro Putino vizitas į Kaliningrado sritį — darbo vizitas, kurio metu bus sprendžiamos ūkinės regiono problemos, įskaitant transporto plėtrą Šiaurės Vakarų Rusijoje. Vargu ar artimiausiomis dienomis Lietuvos vadovybė miegos ramiai. Ir savo piliečiams to neleis.

 

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.

 

 

 

Read more: http://sputniknews.lt/columnists/20170816/3683810/kodel-lietuvos-krasto-apsaugos-ministro-akys-pilnos-baimes.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));