Kodėl Lietuvoje žeminami senoliai?

Kodėl Lietuvoje žeminami senoliai?

 Šį straipsnį parašyti paskatino Lietuvos dabartis: iš TV ekranų sklindantis bulvaras( pigūs skandalai ir skandaliukai, pop kultūros dominavimas) ir agresyvus karo kurstymas bei ciniška rusofobija, tokie procesai tarsi šydas pridengia tikras problemas-žmonių skurdinimą, paplitusią korupciją, šeimų ardymus, senolių žeminimą. Šį straipsnį rengėme dviese, į mane, daug skandalingų įvykių mačiusį žurnalistą, kreipėsi pažįstamas žmogus, senolis iš Kauno rajono Jonas Kazakevičius. Mane sujaudino jo žodžiai: ,,Lietuvoje tiek neteisingumo, kad tiesiog sunku gyventi. Šalia neteisingumo paplitęs ir abejingumas paprastų žmonių poreikiams. Dažnai net gydytojai su senoliais elgiasi šaltai ar net šaiposi. Kodėl tokia Lietuva? Nejaugi taip ir gyvensime, tarsi kreivų veidrodžių karalystėje?“. Su 77 metų J.Kazakevičium praeityje tekdavo susitikti įvairiose vietose, tame tarpe ir pilietinėse akcijose  Kaune, kuriose buvo reikalaujama paleisti Rokiškio psichiatrijos ligoninės griežto režimo skyriuje laikomą kovotoją prieš narkobiznio klanus S.Rakauskienę. Šis pilietiškas žmogus turi tvirtą poziciją ir linkęs ginti tiek kitus žmones, tiek savo interesus. 

J.Kazakevičius: ,,Lietuvoje įsigalėjo betvarkė“

J. Kazakevičius papasakojo apie asmenines nuoskaudas: ,,Turiu motociklą ,,Minsk”. Šis motociklas su galiojančiu technikinės apžiūros talonu, jo galiojimas baigiasi tik 2017 m. liepos mėnesį. Žiemą nevažinėju, ir nedraudžiu, apdraudžiu tik nuo balandžio 15 d. iki lapkričio 15 d. Gavau laišką iš registrų centro, jog mano motociklas išregistruotas ir jo valstybiniai numeriai negalioja. Šį sprendimą buvau pateikęs Seimo pirmininkui, su klausimu kaip elgtis tokioje situacijoje. Gavau atsakymą, kad pavėlavau apdrausti vieną dieną. Reikia važiuoti į Kauno registrų centrą, mokėti vėl pinigus, tada bus įvykdyta registracija. Tokie sprendimai nepriimtini, jie žemina mane kaip pilietį. Manau kad registrų centro darbuotojai apgaudinėja žmones. Faktiškai tai ne tik apgavimai, tai tarsi vagystės. Kaimo vietovėse draudėjų nėra, ir tokia padėtis žalinga. Norėčiau sužinoti, kad atitaisys apgavikų padarytą žalą? Jei mane pagautų policija, tai gali nubausti už pažeidimą. Iš viso Lietuvoje betvarkė ir žmonių skurdinimas žiaurus. Gaunu tik 210 eurų pensiją, negaliu pastoviai važinėti į Kauną, registro centrui mokėti vėl iš naujo pinigus. Man trūksta pinigų net vaistams“.  

Ateina vergijos laikai?

Pratęsdamas šią temą, J.Kazakevičius teigia: ,,Anais laikas buvo galima pasiskusti, buvo šiokia tokia teisybė. Šiais laikais teisybės nėra. O ir kur pasiskusti, kas sureaguos į skundus? Nebent siuntinės nuo ainošiaus pas kaipošių. Panašu, kad ateina vergijos laikai. Senam žmogui nei kur išvykti pasigydyti, sunku patekti į sanatorijas. O anais laikais gyvenimas buvo geresnis, ir gydymas buvo prieinamas, būdavo galima patekti į sanatorijas.  O štai kaimuose žmonės vis labiau beteisiai, visai mažiau karvių, arklių, naikinami ir miškai. Kai kurie uždarbiauja pas šiuolaikinius dvarininkus, dažnai tegauna grašius. Užtai daugelis tiesiog bėga į užsienį. Kas toliau ? Kur žengia Lietuva?”. 

,,Laisvės rojaus” kartumas

Prisiminiau ir Skaistos Rakauskienės istoriją. Nuoširdžiai gaila šios drąsios moters, su narkobiznio klanais kovojusios teisėsaugos veteranės. Sufabrikavus jai bylą už tariamai melagingą policijos iškvietimą, korumpuoti veikėjai matyt suvokė, jog teismas gali S.Rakauskienė išteisinti. Už tai ėmėsi klastos, buvo suorganizuota stacionari psichiatrinė ekspertizė, moteris   43 paras laikyta Utenos teisminės psichiatrijos ekspertiniame skyriuje. Tada staiga perkelta į Rokiškio psichiatrijos ligoninę, prasidėjo ištisa teismų karuselė, dalis  teismo posėdžių buvo slapti. Įvairių visuomeninių organizacijų atstovai ir žurnalistai gynė 71 metų S.Rakauskienę, 2017 m. sausio 26 d. buvo priimtas jai palankus Kauno apygardos teismo sprendimas, po metus trukusio laikymo už grotų kaunietė visuomenininkė paleista į laisvę. Deja gyveno neilgai, gal tai susiję su už grotų palaužta sveikata, be to, keliama ir versija jog kažkas padėjo numirti. Liūdna, kai drąsūs ir atkaklūs žmonės  traiškomi  korupcinio buldozerio vikšrais.  

Nuo kovo 8 d. nuožmiai persekiojamas ir garbingo amžiaus žurnalistas, leidėjas Povilas Masilionis. Tą dieną didelė grupė policijos pareigūnų įsiveržė į jo vadovaujamą leidyklą ,,Politiką”, vykdė kratą, išgabeno iš leidyklos didžiają dalį tik neseniai išleistų G.Sapožnikovos knygų ,,Išdavystės kaina”. Paaiškėjo, jog pradėta ir baudžiamoji byla, P. Masilionis apklaustas specialiaus liudytojo status. 77  metų P.Masilionis daugelį metų dirbo įvairiuose leidiniuose: Molėtų ir Jonavos laikraščių redakcijose, vėliau įvairių centrinių leidinių redakcijose Vilniuje, tame tarpe 1990-1993 m. buvo leidinio ,,Politika” vyr. redaktoriaus pavaduotojas, 1994-2004 m. žurnalo ,,Gairės“  vyr. redaktorius. Parengė eilę knygų, tame tarpe ,,Rasota akmenų tyla“, ,,Nebroliškos miško brolių aukos“ ir kai kuriuos kitus aktualius leidinius. Už istorinės tiesos atskleidimą P.Masilioniui buvo visaip trukdoma, dažnai pasirodydavo šmeižikiškos publikacijos apie šį patriotą. O štai dabar imtasi dar labiau drastiškų veiksmų. 

Lietuviško ,,laisvės rojaus” kartumą buvo patyrusi ir aktyvi kaunietė, judėjimo ,,Vytis” narė Sabina Cimbolienė. Ši žilagalvė moteris būdavo įvairių pilietinių akcijų dalyvė, ji užjausdavo kitus žmones, nes ir pati buvo susidūrusi su valdininkų korupcija bei cinizmu. Ilgai teko gyventi Žaliakalnyje, kol Kauno valdžia namą, kuriame buvo jos butas, nusprendė gražinti žymiam aferistui Vitkauskui. Tada ir prasidėjo bėdos, S.Cimbolienę ir daug kitų žmonių iškėlus į Panemunėje, Veverskio gt. pastatytus neva naujus namus. Namai buvo kaip ir nauji, bet statyti aplaidžiai, ėmė trūkinėti sienos. Be to, paaiškėjo, jog nuosavybės teisė į tuos butus ribota, S.Cimbolienė net negalėjo  bute priregistruoti ten gyvenusio savo anūko. Vėliau prasidėjo ilgalaikiai teismai, pažeminti žmonės bandė atstatyti teisingumą. Nuo stresų vis labiau silpo S.Cimbolienės širdis, sulaukusi 81 metų, ji mirė    2015 m. vasario pradžioje. 

Tokia Lietuvos tikrovė, žmogaus teisės pamintos, žeminami ir persekiojami net senoliai. Tikrai ne tankų ir patrankų pirkimas yra Lietuvos gerovės pagrindas, kai kad bando teigti elitiniai politologai ir korumpuoti politikai. Žmonėms reikia elementaraus teisingumo, jiems reikia ir normalaus pragyvenimo, kad jie gautų ne 300-400 eurų, o bent 700 eurų algas. Ir gautų bent 400 eurų siekiančias pensijas, o ne dabartines varganas 150-250 eurų pensijas. Ir  kažin ar Rusija yra pagrindinė grėsmė Lietuvai? Sprendžiant pagal realų gyvenimą, pagrindinės grėsmės –tai korumpuotų klanų įsigalėjimas, tai žmones iš Lietuvos vejantis skurdas ir valdininkų cinizmas, tai paminta žodžio laisvė. Elito ponai, gal  jau užteks apgaudinėti Lietuvą? Jūsų pasakėlėmis tikinčių ratas vis mažėja. 

Giedrius Grabauskas

Jonas Kazakevičius

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));