Kodėl Lietuva kelia triukšmą dėl Baltarusijos atominės elektrinės

Astravo

Astravo

 

Astravo

Kodėl Lietuva kelia triukšmą dėl Baltarusijos atominės elektrinės © Photo: Белорусская атомная электростанция

PASAULYJE

15:40 2017.12.30Gauti trumpą nuorodą

Temos: Astravo atominės elektrinės statybos (102)

11340

Politologas mano, kad triukšmas dėl elektrinės gali būti sukeltas, norint nuslėpti branduolinių atliekų saugyklos statybas Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje

 

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Politologas Aleksandras Špakovskis pasisakė apie Lietuvos nedraugiškumą Minsko atžvilgiu. Jo nuomone, akivaizdi priežastis — Baltarusijos atominės elektrinės statyba, praneša Sputnik Baltarusija.

 

Astravo AE, archyvinė nuotrauka

 

Baltarusija pasirengusi tiekti elektros energiją iš AE į Lenkiją ir Ukrainą

„Aš dalyvavau Baltarusijos  koordinavimo darbo grupės derybose ES, ir ši problematika taip pat buvo svarstoma Briuselyje — Baltarusijos atominės elektrinės statyba. Europos šalis, o taip pat TATENA, kuri yra reguliatorius branduolinės energetikos saugumo srityje, jokių pretenzijų mūsų šaliai neturi. Turi tik mūsų kaimynai lietuviai”, — sakė Špakovskis.

 

Pasak politologo, Lietuvai verta grįžti prie dialogo, nes saugumo klausimas yra bendras.

 

„Mūsų kaimynai lietuviai uždaro Ignalinos atominę elektrinę, ir vietoj šio užkonservuoto objekto planuojama statyti visos Europos branduolinių atliekų saugyklą. Remiantis kai kuriais duomenimis, tai bus prancūziškos atliekos. Europiečiai (nuo atsakymų — Sputnik) į tiesioginius klausimus apie šį objektą išsisukinėja, bet pripažįsta, kad ši „laidojimo” vieta bus statoma”, — sakė ekspertas.

 

Pasak jo, atsižvelgdama į Ignalinos atominės elektrinės artumą, Baltarusija turėtų pasidomėti, kokios atliekos bus saugomos toje vietoje ir ar turi respublikos technikos inspektoriai, įskaitant ir pilietinės visuomenės atstovus, teisę taip pat apžiūrėti šį objektą.

 

„Kyla dar vienas klausimas: ar nėra visas tas triukšmas dėl Baltarusijos AE savotiška dezinformacinė akcija tam, kad būtų nuslėptas saugyklos statybų faktas?” — pasakė Špakovskis.

 

Politologas įsitikinęs, kad Baltarusijai ir Lietuvai verta aptarti probleminius klausimus ekspertiniu lygiu.    

 

 

 

Read more: http://sputniknews.lt/world/20171230/4774076/kodel-lietuva-kelia-triuksma-del-baltarusijos-ae.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));