Kodėl Bado akcijos dalyvis Dainius Petkus žudomas „psichuškėje“ Utenoje?

Kodėl Bado akcijos dalyvis Dainius Petkus žudomas „psichuškėje“ Utenoje?

Kristina Sulikienė

Nors bado akcijos dalyvis Dainius Petkus už nieką buvo suimtas, teisėsauga ne tik jo nepaleido namo, bet suorganizavo dar geresnį scenarijų: kaip jam ne kartą yra grasinusi jo buvusi žmona, dirbanti LVAT , jis esą bus uždarytas į psichuškę, ir iš ten esą nebeišeis.

2018 01 17 prokuratūra Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė prašymą ne tik atlikti Utenoje ekspertizę, bet ir uždaryti Dainių Petkų į sveikatos įstaigą.

Prašymas formuluojamas taip, kad prokurorė tarsi žino atsakymą – ką nustatys ekspertizė. Iš kur prokurorė gali turėti specifinių medicinos žinių?

Teismas prašymą tenkino.

Primintina yra tai, jog dar rugpjūčio gale bado akcijos metu Vilniuje buvo atlikta ambulatorinė psichiatrinė ekspertizė.  Tąkart Dainius Petkus negavo jokio atsakymo, jog pripažintas būtų nepakaltinamu, ar kad yra pavojingas visuomenei. Susirado vairuotojo darbą, dirbo, uždirbo, ruošėsi mokėti alimentus vaikams (savanoriškai.)

Dainiaus Petkaus, sveiko, darbingo žmogaus sudorojimas vien dėl to, kad jis nepatinka buvusiai žmonai Ramunei Petkuvienei, ir kuri dirba Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme patarėja, yra būtent ta situaciją, apie kurią perspėjo Rusijos URM per atstovę Zacharovą: jog Lietuvoje yra tokio keisto tipo demokratija, jog sudarinėjami netinkamų asmenų sąrašai, ir jie gali būti bus uždarinėjami, sudorojami KGB metodais.

Matyt Rusijos URM turėjo duomenų apie Dainiaus Petkaus atvejį.

Juk D. Petkus imtas doroti dar sausio mėnesį.

Įdomiausia, jog visos nutartys yra skundžiamos, tačiau Dainiui Petkui nesuteikiama galimybė gintis, jam neduodamas advokatas, nei valstybės garantuojamas, nei privatus – na toks įspūdis susidaro, nes normaliai Dainius Petkus viską skųsdavo netgi pats, arba prašydavo išmanančių teisę pagalbos.

Dainius Petkus prieš šį susidorojimą kreipėsi į mane, prašydamas padėti išsiaiškinti kiek vaikų jis turi oficialiai.

Dainiui Petkui patariau patikrinti valstybės registrus. Paaiškėjo, jog ne santuokoje po fiktyvių skyrybų sugyventi net du vaikai nėra oficialiai jo. Tik Dainius Petkus ėmėsi žygių rašyti ieškinį dėl tėvystės nustatymo, buvo pastebėtas valstybiniuose registruose tikrinantis informaciją – iš karto buvo sudorotas, prisidengiant tariama „smurto artimoje aplinkoje byla“.

Priminsiu, jog Lietuvoje vykdomas priverstinis asmenų dingimas.

Vaikai, kurie neturi vieno iš tėvų, irgi gali laisvai dingti, kad ir atostogų užsienyje metu. Nes vieniša mama laikoma rizikos šeima. Dainius Petkus turi daug informacijos apie tam tikrus valstybės asmenis, kai ką spėjo papaakoti. Įdomus faktas yra tai, kad Ramunė Petkuvienė buvo mano dingusio be žinios brolio Romualdo Apanavičiaus klasiokė iki 4 klasės. 43-ioji mokykla Lietuvoje turi ypatingai daug „valstybininkų“, ir įtakingų žmonių, kas yra labai keista. Dainius Petkus nespėjo visko papasakoti, tuoj pat buvo sudorotas išsiunčiant į Utenos psichiatrijos ekspertizių centrą, kur buvo dorojami tokie disidentai kaip Eglė Kusaitė ar Jokimas, kurį persekiojo galimai papirkti valstybininkai. Tąkart Jokimas iš Utenos psichuškės buvo ištrauktas visuomenininkų pagalba.

Nelikime abejingi. Turintis gerą darbą žmogus pagal buvusios žmonos, dirbančios viename aukščiausių teismų Lietuvoje, užsakymą yra daromas daržove.

Teismams iš Telefoninės teisės skyriaus vadovauja juk Dalia Grybauskaitė per savo patarėjus.

Labai keisto tipo demokratija yra Lietuvoje, pasakė ponia Zacharova.

Ar ne taip, ponia Grybauskaite? Čia tokia šimtmečio Lietuva? Bet juk prie sovieto disidentai turėjo teisę į teismą ir į advokatą. Į psichuškes siųsdavo tik tokius žmones kaip visą vagoną karių iššaudžiusį Artūrą Sakalauską, nes jam tikrai buvo sutrikusi psichika nuo patirtos seksualinės ir fizinės prievartos.

Kas čia per parodomasis šou šita byla? Juk Dainius Petkus ją išviešino, visa Lietuva žino, jog jokios nusikaltimo sudėties nėra, tiesiog buvusi žmona nori ne tik namo, sklypo, bet ir vaikų. Tik vyras pradėjo kalbėti, jog spręs dėl tėvystės nustatymo  dviems vaikams – atsidūrė psichuškėje.

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));