Kodėl „Antėja” niekada neranda covid-19 antikūnių, o „Endemik” randa? (Papildyta „Antėjos” komentaru)

anteja
Esu labai nustebusi. Prieš įvedant privalomą GP nusprendžiau patikrinti antikūnų skaičių kraujyje. Sirgau senokai, pavasario gale, buvo įdomu, ar dar jų bus.
Užsiregistravau klinikoje Antėja. Atvykusi buvau maloniai sutikta dviejų jaunų seselių. Paklausė ar aš skiepyta, ar persigusi. Atsakiau, kad persirgusi ir kolkas neskiepyta.
Po kelių dienų gavau rezultatą – NEIGIAMAS. Jokių skaitinių rodiklių. Tiesiog neigiamas. Na ką gi, pagalvojau aš, iki pavasario būsiu karantine, kas man nėra problema, nes ir taip gyvenu atskalūno gyvenimą. Beto, pandemija baisus dalykas, net pasiskiepijus nerizikuočiau sveikata sėdėti baruose, kai aplink laisvai ir nevaržomai laksto sloguojantys paaugliai.
Užvakar grupėje ”KAIP JAUČIUOSI PO SKIEPO” pastebėjau įdomų moters komentarą. Ji pasidarė tą patį testą minėtoje klinikoje. Jis taip pat buvo neigiamas, bet moteris nepatikėjo rezultatu ir kitoje klinikoje pasidarius testą rado krūvą antikūnų.
Nutariau eiti jos keliu. Vakar apsilankiau Endemik klinikoje. Protu nesuvokiama, bet rezultatas yra teigiamas. Negana to, antikūnų 3,5 karto daugiau nei norma! Tas kelias savaites tarp testų karantinavausi, jokių ligos požymių nebuvo.
Vakar vakare pasidalinau šia informacija internete. Atsirado dar krūva tokių pačių atvejų. Yra net tokių, kurie sako seniau perpratę Antėjos apgavystę, todėl į atsakymą ar yra skiepyti atsako taip, nes tada antikūnų randa.
Kodėl būtinai turime suskiepyti sveikus žmones? Tokių atvejų gali būti tūkstančiai. Daugumai galimai teko skiepytis.
Prašau, parašykite privačiai, jei jums ar jūsų pažįstamui taip irgi buvo. Sveikatos teisės institutas STI, prašome padėti teisiškai išspręsti šią aferą.
Jūsų portale buvo publikuotas straipsnis https://www.laisvaslaikrastis.lt/kodel-anteja-niekada-neranda-antikuniu-o-endemik-randa/ , kuriame buvo kvestionuojami „Antėja laboratorija“ antikūnų tyrimų rezultatai.
Kadangi straipsnyje „Antėja“ nuomonė nebuvo atspindėta, tai galėtumėte dabar patalpinti bendrovės komentarą šiuo klausimu?
Iš anksto ačiū.
Mindaugas Biliauskas
Serologinių antikūnų tyrimų paskirtis – nustatyti antikūnus po vakcinacijos ir parodyti ar asmuo yra persirgęs koronavirusu. Pastaruoju metu gauname užklausų, kodėl antikūnų tyrimų rezultatai skirtingose laboratorijose skiriasi.
Svarbu įvertinti, kad Lietuvoje yra atliekami skirtingi COVID-19 kiekybiniai tyrimai – bendrųjų antikūnų (IgM, IgA, IgG) ir IgG antikūnų. Todėl būtų netikslu lyginti pagal skirtingus metodus skirtingose laboratorijose atliekamus tyrimus.
Be to, tyrimai skiriasi ne tik nustatomų antikūnų klasėmis. Galima tirti antikūnus, pasigaminusius prieš skirtingus viruso baltymus (arba skirtingas viruso struktūras). Šių antikūnų reikšmė skiriasi. Kai kurios viruso struktūros yra būdingos visiems koronavirusams – žinomi 7 skirtingi koronavirusai, galintys žmogui sukelti peršalimo ar virštinių  kvėpavimo takų ligų simptomus. Todėl, jeigu kada nors žmogus yra sirgęs koronaviruso infekcija, jo kraujyje bus randama antikūnų. Viruso baltymas S (spyglys, angl. spike) yra labiau kintantis  ir labiau specifinis būtent dabartiniam koronavirusui – SARS-CoV2. Pagal galiojančius LR įsakymus tik šios rūšies antikūnai tinkami, kaip turimo imuniteto žymuo išimčiai iš besimptomių asmenų testavimo programos nustatyti, ar atleidžiant nuo būtinybės izoliuotis. Logiška, kad tik šios rūšies antikūnai turėtų būti tiriami ir Galimybių pasui gauti.
„Antėja laboratorija“ atlieka tik IgG antikūnų tyrimus prieš SARS-CoV-2 – S1 RBD baltymą.
Pastebime, kad antikūnų tyrimų skaičius išaugo, kai buvo priimtas Vyriausybės sprendimas teigiamą antikūnų tyrimo rezultatą laikyti priimtinu Galimybių pasui gauti. Tačiau nebuvo tiksliai reglamentuota, kurios klasės ir kokios rūšies antikūnai turi būti  tiriami. Taigi, šiuo metu galioja tiek IgG, tiek bendrųjų klasių įvairių antikūnų rūšių tyrimų rezultatai.
Dėl šios priežasties nemažai asmenų atlieka antikūnų tyrimus iškart keliose laboratorijose, su vieninteliu tikslu – „turėti antikūnų“ ir gauti Galimybių pasą. Mūsų nuomone, toks „laboratorijų turizmas“ yra ydinga praktika, nes svarbiausia antikūnų tyrimo paskirtis – nustatyti, ar žmogus turi imuninį atsaką nuo SARS-CoV-2.
Artimiausiu metu „Antėja laboratorija“ planuoja kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją ir su pasiūlymais tiksliau reglamentuoti antikūnų tyrimus Galimybių pasui gauti.
Ypač svarbu suprati, kad galimybių pasas išduodamas darant prielaidą, kad asmuo šiuo metu yra pats apsaugotas nuo infekcijos ir taip pat yra saugus kitiems – nenešioja ir neplatina ligos sukėlėjo. Tik teisingai parinkus antikūnų tyrimą galima gauti atsakymą – ar galimai turime nors dalinę apsaugą nuo būtent dabartinio SARS-CoV2 viruso.
Facebook komentarai
});}(jQuery));