Kiek kainuoja apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų?

RimvydasBlynas

RimvydasBlynas

Kiek kainuoja apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų?

 

Širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia žmonių mirties priežastis – kasmet nuo jų visame pasaulyje miršta apie 18 milijonų gyventojų, t. y. trečdalis kiekvienais metais mirštančių žmonių. Lietuvoje kraujotakos sistemos susirgimų sukeltos mirtys – dar dažnesnės. Daugiau nei pusė (55 proc.) arba maždaug 21 tūkst. lietuvių pernai mirė būtent dėl su širdimi arba kraujagyslėmis susijusių ligų. Minint Pasaulinę širdies dieną, „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pasakoja, kokios prevencinės priemonės padeda apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių susirgimų ir kiek tai kainuoja.

Vaistininko teigimu, širdies ir kraujagyslių ligoms itin daug įtakos turi mūsų gyvensena – ką valgome, ar sportuojame, ar pailsime ir ar turime žalingų įpročių.

„Tai, kad didžioji dalis lietuvių miršta nuo su kraujotakos sistema susijusių susirgimų, toli gražu nėra nuosprendis, greičiau – įspėjimas kitiems. Tiek žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, tiek prasta mityba, mažas fizinis aktyvumas, stresas, įtampa ir nepakankamas poilsis skatina dažnesnes širdies ir kraujagyslių ligas.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, galima išvengti net 80 proc. infarktų ir insultų, tereikia vengti pagrindinių šių ligų faktorių“, – sako R. Blynas.

Širdies ir kraujagyslių ligos diagnozuojamos vis jaunesniems

Pašnekovas pratęsia, kad pastaruoju metu pastebima tendencija – susidūrimas su širdies ir kraujagyslių ligomis vis ankstyvesniame amžiuje. Anot jo, tam įtakos turi ir patobulėjusi medicina, ir pagreitėjęs mūsų gyvenimo tempas.

„Viena vertus, lyginant su pastaraisiais keliasdešimt metų, medicinos diagnostinės galimybės padidėjo stulbinamai, todėl nenuostabu, kad vis daugiau žmonių yra nustatomos širdies ir kraujagyslių ligos.

Kita vertus, beprotiška gyvenimo skuba lemia, kad didelė dalis jaunų žmonių patiria milžinišką stresą, įtampą, jaučia lėtinį nuovargį ir neturi laiko tinkamai subalansuoti savo mitybą. Galiausiai, širdžiai tenka per didelis krūvis – ji ima plakti greičiau, padidėja kraujagysles pažeidžiantis kraujospūdis, o nuo cholesterolio užsikemša arterijos. Dėl to bėgant metams galima pastebėti vis daugiau jaunų ar vidutinio amžiaus žmonių, besiskundžiančių širdies skausmais ar kraujagyslių ligomis“, – teigia R. Blynas.

Mėnesio krepšelis: nuo 7 eurų

Ekspertų teigimu, kartais įprastų prevencinių priemonių ir sveikos gyvensenos gali būti negana – dažnai įtakos širdies ir kraujagyslių ligoms turi ir paveldimumas.

Pasak R. Blyno, norint skirti papildomą dėmesį savo kraujotakos ir širdies darbo gerinimui, tai galima padaryti visai nebrangiai.

„Visuomet laikausi nuostatos, kad geriau dabar investuoti savo laiką ir pinigus, o vėliau nereikės sumokėti brangiau. Juolab, kad pagrindiniai preparatai, apsaugantys nuo širdies ir kraujagyslių ligų, tikrai nekainuoja daug.

Vienas universaliausių maisto papildų – žuvų taukai – stiprina kraujagyslių sieneles, gerina širdies veiklą. Pakuotė žuvų taukų kapsulių kainuoja apie 11 eurų, o skystų žuvies taukų – apie 7 eurus“, – sako vaistininkas.

Jis priduria, kad pakuotė tablečių, skirtų širdies plakimui nuraminti, kainuoja tarp 3 ir 6 eurų mėnesiui. Vitaminų kompleksas, suderintas širdies ir kraujagyslių stiprinimui atsieitų tarp 10 ir 15 eurų mėnesiui. „Širdies darbą gerinantys širdies lašai tekainuoja apie eurą“, – sako vaistininkas R. Blynas ir akcentuoja – dėl papildomos pagalbos širdžiai ir kraujagyslėms reikia pasitarti gydytoju ar vaistininku.

Facebook komentarai
});}(jQuery));