Ketvirtadienį bus sprendžiamas svarbaus valstybės turto efektyvaus-neefektyvaus naudojimo likimas

Ketvirtadienį bus sprendžiamas svarbaus valstybės turto efektyvaus-neefektyvaus naudojimo likimas

Didžiausios vertės ir strateginės reikšmės valstybės turtas Šiaurės Lietuvoje yra Šiaulių oro uostas. Jau keletą metų Šiaulių miesto meras, gavęs visų aplinkinių savivaldybių palaikymą, telkia resursus ir finansavimą  šiam valstybiniam objektui išvystyti ir „įdarbinti“. Didelį ekonominį potencialą turinčiame oro uoste jau dabar investuojami milijonai iš Šiaulių miesto biudžeto. Atnaujinamą infrastuktūrą įvertino privatūs investuotojai, čia planuojantys įspūdingas veiklas. Bendrovė „Aviatic MRO“ Šiauliuose įkurs didžiausią Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą, vėliau numatomas karinių orlaivių pilotų ir pagalbinių tarnybų mokymų centro atsiradimas.

Šiaulių oro uoste intensyviai vykstantys infrastruktūros atnaujinimo  dabai šiuo metu finansuojami tik Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis. Šiaulių miesto tarybos projektui numatyta finansavimo dalis – beveik 5 mln. eurų (50 proc. reikalingos sumos) –  netrukus bus išnaudoti ir darbai gali sustoti.  Projekto tęstinumą turėtų užtikrinti Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane Vyriausybės patvirtintos lėšos.

„Savivaldybė informuota, kad Lietuvos ateities ekonomikos DNR plano veiksmus ir projektų įgyvendinimą kuruojančiame Investicijų komitete lapkričio 12 dieną bus vertinama koncepcija „Teritorijų vystymas ir verslui palankios aplinkos gerinimas regionuose / MRO (orlaivių aptarnavimo) veiklos plėtra Šiaulių oro uoste“. Tikimės, kad Investicijų komitetas pritars šiai koncepcijai ir oro uostui atsivers galimybės susitvarkyti civilinių skrydžių priežiūrai reikalingą infrastuktūrą, taip sudarant sąlygas pritraukti įvairius privačius verslus. Pirmieji investuotojai jau kuriasi Šiauliuose,  tokių investicijų, steigiančių naujas aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, gali būti daug daugiau. Šiuo metu kaip tik paskelbtas aukcionas dėl žemės nuomos. Efektyviai naudodami oro uosto teikiamas galimybes, ne tik prasmingai įdarbinsime valstybės turtą, bet ir sukursime regionui taip reikalingą ekonominį postūmį“, – teigė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Mero_rastas_CPVA_2020_11_11docx

Šiaulių miesto savivaldybė, vadovaudamasi DNR plano aprašu, ir toliau  teikia prapildomus dokumentus teritorijų vystymo ir verslui palankios aplinkos gerinimo koncepciją vertinančiai VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai.

Pridedamas Šiaulių miesto mero raštas VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai

Vitalio Lebedžio nuotraukos

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VITALIS LEBEDIS, ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖ
Facebook komentarai
});}(jQuery));