„Kelių priežiūros“ valdybos narys V.Sliesoraitis persekioja žmoną ir dukrą

slieso

slieso

„Kelių priežiūros“ valdybos narys V.Sliesoraitis persekioja žmoną ir dukrą
Aurimas Drižius
AB „Kelių priežiūra“ valdybos nario Vygando Sliesoraičio žmona Viktorija ir dukra Eglė yra persekiojamos lietuviškos „teisėsaugos“. Savo žmonai, su kuria jis jau išsiskyręs, V.Sliesoraitis galimai parūpino keletą baudžiamųjų bylų. Policija paskelbė jos paiešką. Pati Viktorija sako, kad nežino, kuo yra kaltinama, tačiau neabejoja, kad tai dėka jos eks vyro gerų pažinčių FNTT ir visoje „teisėsaugoje“. Dukra teisiama neva dėl to, kad nesutvarkė licencijų tėvo įmonėje „Šv. Luko medicinos centras“ ir neva pasisavimo iš savo tėvo įmonės lėšas.
Viktorija Sliesoraitienė mano, kad jos eks vyras, turtingas valdininkas persekioja savo šeimą tik dėl to, kad po skyrybų nenori dalintis šeimos turto turto.
Tokio V.Sliesoraičio, buvusio Susisiekimo ministro Roko Masiulio dešiniosios rankos, pykčio sulaukėme po to, kai paviešinome pono V. Sliesoraičio žmonos Viktorijos Sliesoraitienės pateiktus dokumentus apie savo vyro darbelius. Žmona mano, kad jos vyras V. Sliesoraitis suklastojo Viktorijos Sliesoraitienės deklaracijas mokesčių inspekcijai tam, kad paskui galėtų ją apkaltinti įvairiomis finansinėmis machinacijomis.  Į FNTT buvo iškviesta ir įtariamąja kažkodėl apklausta jų dukra Eglė Sliesoraitytė, kuri trumpą laiką dirbo tėvo įsteigtoje įmonėje UAB „Ortobatas“ konsultante. Įmonės konsultantė paskelbta įtariamąja.
Sužinojusi apie dukrai iškelta bylą, Viktorija Sliesoraitienė nusprendė paviešinti visas savo buvusio vyro nuodėmes. Neseniai įvyko jų skyrybos.
Tačiau Viktorija mano, kad jos buvęs vyras jau seniai rengėsi skyryboms ir šeimos turto perėmimui.  Ji visiškai atsitiktinai sužinojo, kad jos vyras V.Sliesoraitis prieš kelis metus už ją pateikė pajamų ir turto deklaracijas mokesčių inspekcijai. Ji dabar žino, ir kodėl vyras taip padarė. Pats Sliesoraitis neigia tai padaręs.

„Laisvės partijos“ deleguoto ministro Skurodžio ministreija neseniai išrinko naująją AB „Kelių priežiūra“ valdybą.

Nauj.jpg

AB „Kelių priežiūra“ turi naują 4 metų kadencijos valdybą. Į ją po atrankos procedūros išrinkti 5 valdybos nariai, iš kurių 3 nepriklausomi – Nerijus Datkūnas, Živilė Valeišienė ir Vygantas Sliesoraitis. Naujos kadencijos valdyboje taip pat yra Susisiekimo ministerijos pasirinktas atstovas Audrius Vaitkus ir ministerijos deleguota valstybės tarnautoja Agnė Amelija Mikalonė. 

Naujos valdybos atrankos procedūros buvo pradėtos prieš baigiantis buvusios valdybos kadencijai.

„Į „Kelių priežiūros“ valdybą išrinkti nariai yra aukšto lygio ilgametę patirtį turintys profesionalai. Tikiu, kad bendromis pastangomis jie veiksmingai prisidės prie pagrindinio įmonės tikslo – užtikrinti, kad visoje Lietuvos teritorijoje būtų laikomasi kelių techninės priežiūros kokybės standarto“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Nepriklausomo valdybos nario atranką laimėjo jau buvęs nepriklausomas valdybos narys V. Sliesoraitis. Kiti du nepriklausomi nariai – N. Datkūnas ir Ž. Valeišienė – yra nauji bendrovės valdyboje.

N. Datkūnas turi daugiametę darbo valdybose patirtį – AB „Amber Grid“, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), Lietuvos pašte ir kt. Šiuo metu jis yra UAB „Grinda“ valdybos narys.

Ž. Valeišienė yra aukščiausio lygio vadovė, turinti ilgametę patirtį dirbant vietinio bei tarptautinio kapitalo organizacijose. Ji yra sukaupusi vertingos pokyčių inicijavimo ir valdymo patirties, šiuo metu yra „Western Union Processing Lietuva“ personalo direktorė.

V. Sliesoraitis daugiau nei 30 metų ėjo pramonės, finansų, infrastruktūros bei kitų sričių įmonių vadovo ir valdybos nario pareigas. Jis tęs darbą AB „Kelių priežiūra“ valdyboje užtikrindamas valdybos veiklos tęstinumą.

A. Vaitkus nuo 2009 m. vadovauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kelių tyrimo institutui. Jis yra Europos kelių tyrimo institutų asociacijos FEHRL valdybos narys. 2018–2021 m. būdamas AB „Kelių priežiūra“ valdybos nariu, įgyvendino pokyčius personalo valdymo, technologinių procesų atnaujinimo, investicijų bei infrastruktūros projektų valdymo srityse.

Susisiekimo ministerijos vyriausioji patarėja A. A. Mikalonė turi patirties strateginio planavimo, įmonių gerosios valdysenos, organizacijų̨ plėtros ir transformacijų įgyvendinimo, strateginių šalies infrastruktūros projektų įgyvendinimo srityse. Ji yra buvusi UAB „EPSO-G“, AB „Klaipėdos nafta“, VĮ „Ignalinos AE“, AB „Amber Grid“ valdybų ir stebėtojų tarybų narė. A. A. Mikalonė šiuo metu taip pat yra AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdybos narė.

AB „Kelių priežiūra“, prižiūrinti ir tvarkanti valstybinės reikšmės kelius, yra atsakinga už 21 tūkst. km kelių tinklo priežiūrą. Joje dirba daugiau kaip 2300 darbuotojų. Susisiekimo ministerija valdo 100 proc. bendrovės „Kelių priežiūra“ akcijų.

Egle Sliesoraitytė atsakė į LL klausimus:
Kuo jus kaltina?
– Tyrimas vyko tris ar keturis metus, galiausiai man buvo pareikštas kaltinimas dėl to, kad nesutvarkytos licencijos ir pasisavinti pinigai į įmonės „Šv. Luko medicinos centras“. Ji priklausė mano tėvui Vygandui Sliesoraičiui. Įmonės vadovu tuo metu buvo toks Marius Lestauskas, ir jam vadovaujant, įmonė du metus nemokėjo atlyginimų ir nemokėjo skolų kreditoriams, netvarkė licencijų ir pan. Aš toje įmonėje dirbau vadybininke, tačiau jau buvau išėjusi iš darbo tuo laikotarpiu, kuriuo FNTT atliko tyrimą. Iš pradžių man buvo pareikštas kaltinimas, kad aš neva nesutvarkiau licencijų. Paaiškinau, kad tuo metu, kai jos netvarkytos, aš apskritai nedirbau įmonėje. Tada jie surado kažkokį pinigų išėmimą iš įmonės dar 2018 m., prieš jos pardavimą. Buvo paskolos raštelis, kad „paskolinti Sliesoraičiui“ pinigų, ir kad neva išimti pinigai iš įmonės sąskaitos. Apskaitoje tų pinigų nerado, ir man pateikė kaltinimą, kad aš neva juos pasisavinau.
– Ką reiškią „paskolinti Sliesoraičiui“? Ar tai, kad įmonė paskolino Sliesoraičiui?
– Taip. Pinigai buvo išimti grynais iš sąskaitos.
– O kodėl kaltina jus?
– Todėl, kad įmonė teigia, kad yra mano parašas ant kasos išlaidų orderių. Tačiau ten ne mano parašas, jokių pinigų aš neėmiau, nes net neturėjau tam teisės. Prašaiu teismo, kad padarytų parašo ekspertizę, tačiau jie atsisakė.
– Tačiau tuos pinigus iš banko kažkas pasiėmė, juk turėtų būti banko vaizdo įrašai?
– Taip, nes kiek suprantu, tas, kas paėmė, buvo nuėjęs į banką. Prašiau, kad būtų pateikti banko vaizdo įrašai, tačiau prašymas prokuroro atmestas. Iš pradžių bylą tyrė toks Lapėnas iš FNTT, vėliau ją perdavė ekonominei policijai, kai Lapėnas buvo nušalintas nuo pareigų.
– O kodėl prokuroras atsisakė išreikalauti vaizdo įrašus?
– Jis atsisakė tai padaryti žodžiu. Atsisakė padaryti ir parašo ant to dokumento ekspertizę.
– Tai sakote, kad tai klastotė?
– Panašu, kad taip. Nors aš įmonėje daug pasirašinėjau, tačiau nepanašu, kad tai mano parašas.
– Kiek atsimenu, tą įmonė Šv. Luko medicinos centras buvo jūsų tėvo valdoma įmonė?
– Taip. Vėliau, 2018 m. gale jis pardavė tą įmonę. Bet tuo metu, kai aš ten dirbau, tėvas buvo jos savininkas.
– Tai kieno iniciatyva tas tyrimas pradėtas?
– Neįsivaizduoju. Sako, kad yra kažkoks skundas. Kiek yra tękę su tėčiu eiti į banką, tai ten viskas vykdavo greitai ir paprastai.
– Tačiau vis tiek banke viskas filmuojama?
– Jo.
– O tai tėvo neapklausė FNTT?
– Kiek žinau, jis sakė motinai, kad „nueik į FNTT, pasakyk, kad nieko neėmei“, ir bylą uždarys. Jis neva taip padarė.
– Užtenka tik pasakyti, kad nieko neėmei, ir byla baigta?
– taip.
– Tai reikėjo taip ir padaryti?
– Taip ir padariau, tačiau bylą vis tiek perdavė į teismą. O tėvo atžvilgiu joks tyrimas nebuvo atliekamas, jis tik nuėjo, ir pasakė, kad nieko nežino. Apklausa tuo ir baigėsi. Panašiai pasakė ir Letkauskas. Nors tyrimas buvo vykdomas dėl ligonių kasų lėšų pasisavinimo. O Letkauskas tik pasakė, kad jis nieko nežino, ir tyrimas jo atžvilgiu buvo nutaruktas. Prokuroras taip ir parašė, kad jis nieko toje įmonėje neveikė. Dar juokingiau, kad tėvų skyrybų byloje dalyvavo ir generalinė prokuratūra. Nors tai civilinė byla, tačiau skyrybų teisėja paprašė, kad prisijungtų prokuratūra. Ši atsisakė, tada apskundė generalinei. Kodėl teisėja to prašė? Motyvo tokiam prašymui jokio nėra. Tik prokurorė teisme prisipažino, kad pirmą kartą dalyvauja civilinėje byloje. Ji pasakė, kad ‘atėjau iš smalsumo pažiūrėti į žmones“. Generalinė prokuratūra parašė raštą, kad nemato reikalo dalyvauti toje byloje, tačiau prokurorė toliau dalyvauja teismo procese.Tiesiog cirkas ir tiek.
Facebook komentarai
});}(jQuery));