Kauno įgulos karininkų Ramovės moterų choras „Indraja“ intensyviai ruošiasi Dainų šventei

indraja

indraja

Kauno įgulos karininkų Ramovės moterų choras „Indraja“ intensyviai ruošiasi Dainų šventei

Kristina Sulikienė

Kovo 12 dieną Kauno įgulos karininkų Ramovėje vyko koncertas, kur pasirodė Ramovės choras „Indraja“, kartu su Vilniaus choru „Varpas“, atliko patriotinius, bei klasikos kūrinius.

indraja

Įvertinusi pasirodymą, ir aptarusi klaidas, bei pasiekimus, choro vadovė Zinaida Gerasina nutarė, jog galima bandyti ruoštis  „Dainų šventės“, kuri vyks kitais metais, perklausai.

„Choras turi potencialą – bet reikia labai daug dirbti“, teigia ilgametė choro vadovė.

Kauno Ramovės meno vadovas Gintaras Venckus kovo 12 dienos pasirodymu liko sužavėtas. Jis palaikymą chorams išreiškė vienu žodžiu: „Bravo!“.

Klausytojų tarpe buvo vyresnio amžiaus meno mėgėjai, atsargos karininkai, kurie chorams atliekant kūrinius „Brangiausios spalvos“, „Lietuva“, „Kur giria žaliuoja“ , pritardami, ir šaukdami bisui, plojo atsistoję.

Koncertas pritraukė ir nemažai jaunimo. Didžioji salė buvo pilnutėlė.

Kovo 12-osios dienos koncertą  „Dainuoju Lietuvai“ pradėti padėjo ir kadenciją baigusi Seime profesorė Marija Čigriejienė, tarusi sveikinimo žodį.

Chore šiuo metu yra apie 40 dainininkių, kai kurios jų lanko chorą nuo pat įsikūrimo. Choras turi ir solistę, kuri ypatingomis progomis – o tokia buvo Nepriklausomybės šventė – atlieka solinius kūrinius.

„Choro potencialas didelis“, – pripažįsta Gintaras Venckus, „O vadovės lygis – labai aukštas“.

Choro vadovė Zinaida Gerasina baigė chorvedžio spcialybę Vilniaus konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Oficialioje biografijoje rašoma:

„Apsigyvenusi Lietuvoje, 1957–1961 m. choro dirigavimo mokėsi Kauno J. Gruodžio muzikos mokykloje (dėst. J. Januškevičius), 1961–1966 m. choro dirigavimo studijas tęsė Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (vyr. dėst. K. Griauzdės klasė). Z. Gerasina – respublikinių dainų švenčių konsultantė, Kauno miesto chorvedžių tarybos narė, Marijampolės rajono ir daugelio Kauno miesto dainų švenčių, 1989 m. chorų šventės Ariogaloje (Raseinių r.) ir 1994 m. I Pasaulio lietuvių dainų šventės Kaune dirigentė. 1969 m. ji apdovanota Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu, o 1985 m. Kultūros žymūno ženklu.“

Choro vadovė yra senjorė, ir yra didžiulis pavyzdys, kaip reikia niekada nepamiršti, jog gyvenimas džiugus kiekviena akimirka, kad reikia išgyventi kiekvieną dieną.

„Mergaitės, kodėl jūs tamsiai dainuojat? Jūs nepamirškit – gyvenimas yra labai didelė dovana. Mes čia ne liūdėti susirinkome – mes čia dainuojame gyvenimą!!“ – mėgsta kartoti choristėms choro vadovė.

„Dainų šventės“ peržiūros prasidės jau gegužės mėnesį. Tikėtina, jog KAM valdžia atsižvelgs į šio choro pasiekimus: nes iki šiol buvęs ministras choro nerėmė, traktuodamas, jog jame nėra kariškių. Tačiau choras veikia Lietuvos kariuomenėje, ir yra LK karių patriotiškumo ugdymo vienas iš įrankių. Choro veiklą palaiko ir patalpas suteikia Ramovės vadovas mjr. Mazurkevičius, kuris pats yra ne tik karininkas, bet ir istorikas, humanitaras, ir suvokia meno naudą kiekvieno kario mąstysenai, ir patriotizmo palaikymui. Ramovės veiklų pristatymas miestui irgi yra vienas iš LK ir visuomenės bendradarbiavimo būdų, sąveikos pavyzdys. 

Kol kas choro reprezentacines ir menines išlaidas surenka pačios choristės iš asmeninių lėšų, tačiau negi KAM šis choras tikrai nereikalingas? Juk visose KAM ir LK svetainėse taip mėgstama jį pristatyti kaip Lietuvos kariuomenės chorą…

Taip išeina – jūs čia koncertuokite savo malonumui, o mes prisidėsime pliusus savo veiklos ataskaitose.

Manytina, jog naujasis krašto apsaugos ministras galėtų rasti „eilutę“ ir Kauno Ramovės choro paramai, šias lėšas skirdamas tiesiai Kauno Ramovei: juk choro inicijuoti renginiai vyksta ne privatūs, o LK ir KAM vardu. Be to, negi šauktinių rengimo programoje nėra numatytas patriotinis ugdymas? „Thundertale“ tai KAM finansuodavo – nors jie į kariškių chorą net nepanašūs, ir yra komercinė grupė, uždirbanti nemažus pinigus iš savo meninės veiklos.

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));