Kaune pradėta A. Mickevičiaus ir V. Putvinskio gatvėse augančių medžių ekspertizė

Kaune pradėta A. Mickevičiaus ir V. Putvinskio gatvėse augančių medžių ekspertizė

Ruošiantis centrinėje Kauno miesto dalyje esančių A. Mickevičiaus ir V. Putvinskio gatvių rekonstrukcijai, pirmiausiai čia darbo imasi patyręs želdinių inventorizavimo specialistas. Kauno miesto savivaldybės užsakymu, pradėta visų šiose gatvėse augančių medžių ekspertizė.

 

Miškotyros mokslų daktaras, A. Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorius Julius Bačkaitis šią savaitę įvertins kiekvieną iš šiuo metu ten augančių daugiau kaip pustrečio šimto medžių. Šio eksperto išvados turės lemiamą reikšmę sprendžiant, kurie medžiai ir toliau liks žaliuoti, o kurie neišvengiamai turės būti pakeisti naujais.

 

„Vertinsime kiekvieną medį atskirai: matuosime aukščius, skersmenis, analizuosime kamienų būklę, ar nėra žaizdų, puvinių. Lygiai taip svarbu apžiūrėti genėjimo vietas, pro kurias gali būti įsimetę puviniai. Medžiai genėti jau labai seniai ir šie darbai buvo atlikti ne visai tinkamai, todėl ties nupjautomis storomis šakomis neretai pasitaiko rimtų pažeidimų“, – apie savo darbo ypatumus pasakojo J. Bačkaitis.

 

Nors įstatymiškai reikalaujama želdinius vertinti trijų balų skalėje, Kaune besidarbuosiantis ekspertas vardan tikslumo žada pasitelkti penkiabalę sistemą. Pasako jo, taip medžių būklė bus apibūdinta itin preciziškai. Be to, jis ketina savo darbą atlikti mechaniškai, nenaudojant elektroninių prietaisų, kurie paprastai veikia su ženklia paklaida.

 

Teisę atlikti tokias ekspertizes Lietuvoje turi tik 24 specialistai, kurie yra įtraukti į Aplinkos ministerijos patvirtintą rekomenduojamų želdinių būklės ekspertų sąrašą. Kauno miesto savivaldybė J. Bačkaitį pasamdė operatyviai atlikusi viešųjų pirkimų procedūras.

 

Šis specialistas yra atlikęs gatvių želdinių inventorizacijas daugelyje šalies miestų. 2002 metais jis parengė metodiką, kuria vadovaujantis vykdomi želdinių ir želdynų inventorizavimo darbai. Netrukus ji buvo aprobuota Aplinkos ministerijos kaip „Metodiniai nurodymai želdiniams inventorizuoti ir jų tvarkymo projektams parengti“. 2008 m. aplinkos ministras šiuos nurodymus patvirtino kaip „Želdynų ir želdinių inventorizavimo ir apskaitos taisykles“.

 

„Visiškai pasitikime šio eksperto kompetencija. Tai yra nepriekaištingos reputacijos, labai patyręs ir savo kolegų puikiai vertinamas specialistas. Priimdami sprendimus vadovausimės būtent šios ekspertizės išvadomis. Jas paskelbsime ir pristatysime viešai. Atsakysime į visus klausimus ir padarysime viską, kad neliktų nė menkiausių abejonių dėl šių sprendimų“, – sakė Kauno miesto mero patarėjas ryšiams su visuomene Tomas Grigalevičius.

 

Šiuo metu A. Mickevičiaus gatvėje auga 130 medžių, iš kurių 29 – jauni medeliai. Tuo tarpu V. Putvinskio gatvėje yra 134 medžiai (iš jų 13 – jauni). Vietoj senų ir sergančių medžių šiose gatvėse bus pasodintos 10-15 metų, iki 7 metrų aukščio mažalapės liepos, pritaikytos augti miesto sąlygomis. Tokie medžiai spalio mėnesį bus pasodinti ir Vytauto prospekte (apie 250), Miško gatvėje (apie 120) ir kitose miesto gatvėse.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : TOMAS JARUSEVIČIUS, KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));