Kaune nuniokotos žydų kapinės

                   

 

Kaune nuniokotos žydų kapinės  

 

 Šių metų rugsėjo 26 d. interneto portale –lzbltkauno.wordpress.com perskaičiau straipsnį apie tai,  kad nuniokotos Kauno Žaliakalnio žydų kapinės. Informacija apie tai pasirodė ir Izraelio interneto portaluose. Rugsėjo 27 d. kartu su žmogaus teisių gynėju Valdu Valiūnu nuvykome į šias kapines. Apžiūrėjus kapines, dalis straipsnyje  minėtų teiginių nepasitvirtino- nerastos ant paminklo pieštos svastikos, neradome ir  galingos karinės technikos panaudojimo požymių. Tačiau mažiausiai keliose vietose pastebėti nugriauti  ir suniokoti paminklai. Šiose kapinėse teko lankytis 2018 m. rudenį ir 2019 m. vasario mėnesį. Ir keliose vietose kur seniau buvo tvarkingi paminklai, dabar jie nuversti. V. Valiūnas šias vietas užfiksavo fotoaparatu. Be to, užfiksavo ir paminklą be svastikų. Spalio 1 d. gavau foto, juose užfiksuotos vietos-kuriose įvykdyti barbariški išpuoliai. Ir paminklas be svastikų. Spalio 1 d. Kauno žydų bendrijos narys istorikas Chaimas Bargmanas patvirtino, kad šiose žydų kapinėse yra paminklų pažeidimo požymiai.

Mes objektyviai tiriame neonacistų grupuočių veiklą ir antisemitinius išpuolius. Nenorime skleisti melo, ir teigiame tik konkrečius faktus, bei remiamės istoriniais šaltiniais. Todėl labai keista, kad žymioji Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento  vyriausioji analitikė  pulkininkė Auksė Ūsienė   savo ,,Facebook“ paskyroje postringavo-,,Jokio kapinio nuniokojimo nebuvo“. Nors gal ir nekeista, nes Ūsienė ir jos kolegos remia neonacistus bei  garbina Joną Noreiką, kurio nusikaltimai jau įrodyti.

Kauno žydų kapinėse įvykdyti išpuoliai galimai siejasi su žydų naujaisiais metais (rugsėjo 29-30 d. ). Nes kiti neonacistų išpuoliai (kaip rugsėjo 5 d. Vilniuje įvykdytas neteisėtas lentos Holokausto dalyviui Jonui Noreikai pritvirtinimas)  ir  po to dar dešimt dienų trukusi antisemitinė kampanija siejosi su artėjančia Holokausto Lietuvoje diena ( rugsėjo  23 d. ).

Būtent  atviras  neonacistų  grupuočių siautėjimas ir kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.   Spalio  2 d. Kauno apygardos prokuratūroje įteiktas pareiškimas dėl barbariško išpuolio žydų kapinėse. Žiūrėsime kokia bus tyrimo eiga. LR prokuratūra turi galimybes imtis griežtų priemonių prieš tokias grupuotes, deja kol kas tam skiriamas menkas dėmesys  

   Kauno Žaliakalnio žydų kapinėse įvykdyti išpuoliai –tai visuomenei pavojingi nusikaltimai. Neonacistų įvykdyti veiksmai pažeidžia mažiausiai kelis LR

BK strp. :  170 straipsnį (kurstymas prieš bet kokios  tautos, rasės, etninę ar religinę grupę), 312 straipsnį (Kapo ar kitos viešos atminties vietos paniekinimas), 313 straipsnį ( Mirusiojo atminimo paniekinimas) 

 

Giedrius Grabauskas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));