Kaunas tvarkosi: prasidėjo nelegalių garažų eros pabaiga, o Vilniaus meras R.Šimašius pjauna krūmus pamiškėse

Kaunas tvarkosi: prasidėjo nelegalių garažų eros pabaiga

 

Eilę metų kovą su vėjo malūnais priminę Kauno miesto bandymai pažaboti nelegaliai stovinčius metalinius garažus šią savaitę pajudėjo iš mirties taško. Šį pirmadienį miesto centre demontuotas pirmasis neteisėtas statinys.

 

Ankstų rytą pravėrus apleisto Vytauto prospekto daugiabučio kieme stūksančio garažo duris darbininkus pasitiko dulkės ir šiukšlės. Per keletą valandų neteisėtai stovintis garažas buvo supjaustytas dalimis ir išgabentas į bendrovės „Kauno švara“ teritoriją.

 

Nugriovus statinį surinktos šiukšlės, sutvarkyta aplinka, o gyventojams atsirado vietos statyti automobilius. Garažo demontavimą stebėjusi antstolė užtikrino, jog garažo nukėlimas vyktų teisėtai. Supjaustytos garažo dalys kurį laiką bus sandėliuojamos ir saugomos, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams – utilizuojamos.

 

„Nelegalūs garažai yra Kaune kadaise vyravusios netvarkos atspindys. Kaunas sparčiai tvarkosi ir tikiuosi, kad netrukus šitie skardiniai surūdiję garažai liks tik nesmagiu prisiminimu“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

 

Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto savivaldybės specialistai suregistravo visus 870 visame mieste neteisėtai stovinčių garažų. Ant jų buvo užklijuoti informaciniai lapeliai, perspėjantys, kad iki kovo mėnesio pradžios nenusikėlus garažų, jie bus utilizuoti. Per du mėnesius į perspėjimą sureagavo maždaug 100 kauniečių. Šiuo metu mieste yra likę apie 770 nelegalių garažų.

 

„Dalis kauniečių sureagavo geranoriškai ir nusikėlė garažus. Kiti kreipėsi į savo seniūniją ir paprašė priverstinį nukėlimą šiek tiek atidėti, kad suspėtų tai padaryti patys. Visi likę garažai bus utilizuoti“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.

 

Didžiausia neteisėtų garažų koncentracija yra Petrašiūnų (275), Žaliakalnio (200) ir Panemunės (175) mikrorajonuose. Nelegaliais garažais vadinami be jokio teisinio pagrindo ant valstybinės žemės stovintys daiktai, kurie nėra nekilnojamasis turtas, bei pastatyti  neturint tam leidimų.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ARNOLDAS BUKELIS, KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));