Kas yra svarbiausia dr. Nidos Vasiliauskaitės programoje?

mitingas

 

Kas yra svarbiausia dr. Nidos Vasiliauskaitės programoje?

 

 

Pasirodė kai kurios dr. Nidos Vasiliauskaitės partijos programinės nuostatos [1] dėl kurių reikia padiskutuoti. Padiskutuočiau dėl šios nuostatos“ „1.8.3.1. Daugiamandačių apygardų ir išrinkimo “pagal [partinius] sąrašus” naikinimas: Seimo nariai renkami tik tiesiogiai, vienmandatėse, kaip asmenys.“ Čia man atrodo svarbiausia.

Lietuvoje, nuo pat Nepriklausomybės pradžios vyko neteisėti, nelegitimūs antikonstituciniai rinkimai tiek į Seimą, tiek į savivaldybes. Taip ir nusiritome į „duobę“. Jau įvyko aštuoni neteisėti antikonstituciniai Seimo rinkimai. Dr. Nidos Vasiliauskaitės programoje nėra paminėta esamų rinkimų antikonstitucingumas. Pagal neteisėtą antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą negalima pravesti jokių rinkimų. Seimas turi būti paleistas iš karto, nedelsiant.  Tai programinėse nuostatose yra nutylėta.

Seimo  rinkimų tvarka – Rusijos Federacijos Dūmos rinkimų tvarka. Ne be reikalo KGB užlaptinta 25+75 m. Tuo tarpu Prancūzijos, Anglijos, JAV vienmandačių rinkimų tvarka nėra įgyvendinta, nors yra konstitucinė ir vienintelė įmanoma.

LR Konstitucijos 55 str. “Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.

Sąrašiniai rinkimai yra nei lygūs, nei tiesioginiai.

LR Konstitucinis Teismas išaiškino [2]: „2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.

 

Išvada: Seimo rinkimų įstatymas yra neteisėtas, nelegitimus, o Seimas turi būti nedelsiant paleistas, nepaklusęs išvaikytas.

Yra vienmandačių 2016-06-22 Seimo rinkimų įstatymo projektas. JE Prezidentas Gitanas Nausėda gali pasirašyti.

 

  1. 2021-12-08 Nida Vasiliauskaitė : Svarbiausia – panaikinti “galimybių pasą” ir uždrausti medicininius tyrimus su žmonėmis. https://www.laisvaslaikrastis.lt/nida-vasiliauskaite-svarbiausia-panaikinti-galimybiu-pasa-ir-uzdrausti-medicininius-tyrimus-su-zmonemis/
  2. 2016-09-11 dr. Jonas Ramanauskas. ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/

 

Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

2021-12-09

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));