Karolis Venckus kviečia pasirašyti peticiją JAV prezidentui: „Mano šeima persekiojama…“


Karolis Venckus kviečia pasirašyti peticiją JAV prezidentui: „Mano šeima persekiojama…“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 7 d. 0:06

291     

     

  • 205
  •  

  •  
  •  

  • 2

      

  • Versija spausdinimui

 

 

Karolis Venckus kviečia pasirašyti peticiją JAV prezidentui: „Mano šeima persekiojama…“

Dalijamės kovo 6 d. buvusios Seimo narės Neringos Venckienės sūnaus Karolio Venckaus internete išplatintu vaizdo įrašu, kuriame jis anglų kalba kreipiasi į geros valios žmones ir kviečia pasirašyti peticiją JAV prezidentui Donaldui Trampui, kuria jis raginamas neperduoti N. Venckienės Lietuvos valdžiai.

Priminęs ryškiausius vadinamosios pedofilijos bylos, prasidėjusios 2008 metais, epizodus, K. Venckus savo pasakojimą iliustruoja ištraukomis iš Garliavos Klonio gatvėje vykusių piketų bei policijos pajėgų surengto šturmo 2012 m. gegužės 17 d. rytą, kai iš gimtųjų namų buvo išplėšta ir į nežinią išvežta Deimantė Kedytė. Jis išdėsto ir motyvus, kodėl JAV teisėsauga, užuot išdavusi N. Venckienę Lietuvos valdžiai, turėtų užtikrinti jai saugumą ir sąžiningą bylos nagrinėjimą, kad būtų galima apsiginti ir atskleisti baisią nusikalstamą veiklą, kurią Lietuvos vyriausybė bando nuslėpti.

Oficialiojoje Baltųjų rūmų interneto svetainėje paskelbtą JAV prezidentui Donaldui Trumpui skirtą peticiją „Apsaugokite Neringą Venckienę nuo politinių persekiojimų ir ekstradicijos“ anglų kalba galite pasirašyti ČIA.

Pasirašant jokių asmeninių duomenų pateikti nebūtina – pakaks įrašyti tik vardą ir pavardę bei savo elektroninio pašto adresą. Kad Jūsų parašas būtų įskaitytas, turėsite jį patvirtinti, tai yra grįžti į savo el. pašto dėžutę ir atsiųstame laiške paspausti here (Confirm your signature by clicking here). 

Kad peticija būtų priimta pagal peticijų pateikimo JAV Prezidentui tvarką, iki balandžio 4 dienos būtina surinkti 100 000 parašų.

Kovo 25 d. 07 val. duomenimis, peticiją  buvo pasirašę 39 306 žmonės.

* * *

KAROLIO VENCKAUS kreipimasis į JAV prezidentą ir teisėsaugos institucijas, kad nebūtų patenkinta Lietuvos teisėsaugos reikalavimas išsiųsti buvusią teisėją Neringą Venckienę į Lietuvą, o ne JAV.

 

Sveiki. Aš esu Karolis Venckus.
Mano mama Neringa yra buvusi Lietuvos parlamento narė. Prieš dvi savaites ji buvo sulaikyta ir dabar yra Čikagos federaliniame kalėjime. Lietuvos valdžia siekia jos ekstradicijos kaltindama 39 nusikalstamomis veikomis.

Aš norėčiau parodyti mūsų šeimos istoriją ir paprašyti pasirašyti peticiją JAV prezidentui.
Istorija prasideda 2008 metais. Mano pusseserė, kuriai tuomet buvo 4 metukai, grįžusi iš savaitgalio vizito pas mamą, močiutei ir savo tėčiui papasakojo, kad ją laižė mamos draugai. Netrukus ji papasakojo daugiau, kas vyko mamos namuose.

1. Vaizdo įrašas lietuviškai, 00:41–01:01

Ji pasakojo apie tris vyrus – Joną, Andrių ir Aidą. Mano dėdei (mergaitės tėčiui) nepavyko išsiaiškinti, kas yra Aidas. 
Paaiškėjo, kad Andrius yra verslininkas ir parlamento pirmininko padėjėjas, o Jonas – apygardos teismo teisėjas, tačiau kaltinimai jiems nebuvo pateikti. 
Vieną dieną mano dėdė pradingo.

2. RT TV reportažas, 01:21–01:35

„Manoma, kad moters ir teisėjo nužudymu kaltinamas vyras pabėgo iš šalies. Policija sako, kad Drąsius Kedys juos nužudė, nes tikėjo, kad jie tvirkino jo keturmetę dukrą.

Tą dieną mano pusseserė buvo paimta ir nuvežta į psichiatrinę ligoninę. Kitą mergaitę, kuri mano pusseserės liudijimu taip pat buvo prievartaujama ir kurios mama taip pat buvo nušauta, pasiėmė jos tėvas ir išsivežė į Vokietiją. Po to jų niekas nebematė.

Prokurorai per nacionalinę televiziją pareiškė, kad ant nužudymo ginklo buvo rasti dėdės DNR pėdsakai, kurie patvirtina, kad tai jis įvykdė šį nusikaltimą. Daug vėliau buvo pranešta, kad prokurorai suklydo ir DNR pėdsakai nebuvo rasti.

Praėjus apie savaitei nuo žudynių, mano mama gavo mergaitės globos teises ir ji pagaliau grįžo namo. Prasidėjo tyrimas. Buvo nustatyta, kad prokurorai aplaidžiai tyrė mano dėdės skundus (dėl dukros prievartavimo). Daug su byla susijusių pareigūnų neteko savo postų, įskaitant ir generalinį prokurorą.

Mano mama tuo metu buvo teisėja. Ji prabilo apie korupciją ir kyšininkavimą Lietuvos teismuose. Žiniasklaida nuolat atakavo mano šeimą straipsniais ir TV laidomis remdamiesi vien spekuliacijomis be jokių įrodymų. Šie žurnalistai dėl tokios savo veiklos nesulaukė jokio atpildo. Žurnalistai, kurie palaikė mano mamą, dažnai buvo baudžiami ir net jų laidos buvo draudžiamos.

Balandžio mėnesį prokurorai pareiškė, kad mano dėdė Drąsius slepiasi Ispanijoje. Kitą dieną jo kūnas buvo rastas Kaune prie ežero (prie Kauno marių). Tyrėjai nusprendė, kad jo mirtis yra nelaimingas atsitikimas, tačiau Lietuvoje mažai kas tuo patikėjo.

Aš parodysiu savo dėdės pomirtinę nuotrauką. Ji yra šokiruojanti, todėl jei esate jaunesni nei aštuoniolikos ar manote, kad negalite to matyti, prašau nusisukti penkioms sekundėms. Taip atrodo prigėręs („užspringęs“) žmogus?

3. Ant Kauno marių kranto rasto negyvo mano dėdės Drąsiaus nuotraukos, 03:17–03:20

Tų metų gegužės mėnesį teismas paskelbė, kad mano pusseserė turi gyventi su savo mama. Su mama, prieš kurią ji liudijo. Teismas taip nusprendė nepaisydamas to, kad psichologai nustatė, jog mergaitė turi tvirtą ryšį su tėčiu, seneliais ir savo teta Neringa, o priežastis, dėl kurios ji nenori gyventi su mama, yra trys vyrai, kurie ateina į mamos namus. Ir mergaitė atsisakė eiti pas mamą.

Tūkstančiai Lietuvos žmonių apsupo mūsų namą, kad nepraleistų policijos.

4. TV3 reportažas lietuviškai, 03:48-04:17

Birželio mėnesį Andrius Ūsas nukrito nuo keturračio, nusiėmė šalmą ir nuskendo baloje.

2012-03-23 policija apsupo namą ir bandė jėga paimti mano pusseserę.

5. Vaizdo įrašas lietuviškai, 04:24-06:06

2012-05-17 – 240 policininkų apsupo mūsų namus ir išsinešė klykiančią pusseserę.

6. Vaizdo įrašas lietuviškai, 06:15–10:43

Nuo to momento daugiau niekada nebemačiau savo pusseserės.

Po to įvykio Lietuvoje ir užsienyje vyko masiniai protestai.

Žiniasklaida pradėjo spekuliuoti, kad mano mama dalyvaus prezidento rinkimuose po dvejų metų. Po kelių dienų nuo šių protestų mamai buvo pateikti penki kaltinimai. Parlamentas atėmė mamos (kaip teisėjos) teisinę neliečiamybę, nors prokurorai nepateikė visų įrodymų. Atėmus neliečiamybę, mama atsistatydino.

Mama įkūrė naują partiją, kuri neturėdama beveik jokios finansinės paramos, parlamento rinkimuose laimėjo 7 vietas. Per rinkimų kampaniją ji žadėjo reformuoti teisinę ir politinę sistemą, sugriežtinti bausmes už korupciją, prievartavimus ir pedofiliją.

Netrukus po rinkimų, generalinis prokuroras vėl kreipėsi į parlamentą dėl neliečiamybės atėmimo mano mamai. Šį kartą buvo pateiktas dar vienas papildomas kaltinimas. Liberalai, konservatoriai ir socialdemokratai pareiškė, kad balsuos už neliečiamybės atėmimą net nepateikus kaltės įrodymų parlamento tyrimo komisijai.

Parlamentas balsuodamas priėmė sprendimą, kad tyrimo komisijai turi būti pateiktas įslaptintas pusseserės paėmimo vaizdo įrašas. Prokuroras atsisakė tai padaryti. Vėliau komisijai buvo parodytas tik 12 sekundžių trukmės vaizdo įrašas.

2013 metais aš su mama pabėgau į JAV, kur pasiprašėme politinio prieglobsčio.

Prieš dvi savaites mūsų namuose pasirodė federaliniai maršalai. Lietuvos valdžia siekia mano mamos ekstradicijos į Lietuvą dar prieš pasibaigiant bylos nagrinėjimui dėl politinio prieglobsčio suteikimo. Kaltinimų skaičius mano mamai išaugo iki 39, įskaitant ir teismo įžeidimą, užpuolimą, nelegalų sekimą, psichologinį tvirkinimą, viešus pasisakymus prieš Lietuvos suverenitetą ir daugelis kitų.

Mano seneliai, mano dėdės ir tetos, kaimynai, mamą palaikantys žmonės ir daugelis partijos narių buvo apkaltinti, o kai kurie jau ir nuteisti. Žinoma Lietuvos gydytoja, kuri paliudijo, kad Andrius Ūsas atėjo į jos kabinetą prašydamas pašalinti vyndėmę nuo jo lytinio organo, dabar yra teisiama už melagingą liudijimą.

7. Vaizdo įrašas lietuviškai, 12:45–13:13

Mano mama niekada nesulauks teisingo teismo Lietuvoje, nes žurnalistai ir politikai jau nusprendė, kad ji turi būti nuteista. Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininkas mano mamą pavadino Lietuvos politinės ir teisinės sistemos pūliniu. Kaip ji gali tikėtis teisingo teismo, kai aukščiausi šalies teismų pareigūnai skelbia tokius pareiškimus.

Suprantu, kad tai gali atrodyti kaip sąmokslo teorija, bet daugiau nei 10 žmonių, susijusių su šia byla, yra negyvi. Prieš kelis metus į mano senelių automobilį rėžėsi sunkvežimis. Per vieną mamos rinkimų kampanijos kelionę atsisuko visi penki automobilio rato varžtai.
Jei mama bus išsiųsta į Lietuvą, ji nesulauks teisingo teismo ir jos gyvybei grės rimtas pavojus.

8. Vaizdo įrašas lietuviškai, 13:35–13:45

Prašau pasirašyti peticiją, kurios nuoroda yra šio vaizdo įrašo aprašyme. Žinau, kad ši istorija asmeniškai jūsų neliečia, bet prašau nelikti abejingais.

Šį įrašą norėčiau pabaigti vienu iš savo mėgstamiausių posakių. „Tai, ką padarote dėl savęs, miršta kartu su jumis, kai paliekate šį pasaulį. Tai, ką padarote dėl kitų, gyvena amžinai.“

Iš anglų kalbos Karolio Venckaus kreipimąsi išvertė Edvinas Marčenkovas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));