Kaip žurnalistai tampa VSD-ešnikais?

1f642

1f642

„Esu be galo laiminga ir dėkinga įgijusi galimybę prisijungti prie Valstybės saugumo departamento komandos”, – paskelbė vakar veidaknygėje žurnalistė Eglė Samoškaitė.
Galėčiau kartu su Lietuvos žurnalistų bendruomene sveikinti Eglę, ryžtingai pasukusią kolegos Audriaus Matonio pramintu keliu. Vis dėlto susilaikysiu. ? Tik atkreipsiu dėmesį į Lietuvos Respublikai labai pavojingą reiškinį – senokai įvykusį „žvalgybos bendruomenės” ir „žurnalistų bendruomenės” pernelyg glaudų suartėjimą. Toks slaptųjų tarnybų ir „žiniasklaidos” suaugimas neišvengiamai nukreipiamas prieš laisvą visuomenę, prieš mūsų teises ir laisves.
Daug metų vadovaudamas LRT Televizijos naujienų tarnybai Audrius Matonis formavo žinių srautą ne iš visuomenės, Respublikos, bet iš visuomenę valdyti siekiančios slaptosios tarnybos pozicijų.
DELFI žurnalistė Eglė Samoškaitė, prieš keletą metų ištikimai gynė VSD pareigūnų, nusikalstamais būdais susidorojusių su FNTT vadovais, pozicijas. Savo publikacijose smerkė viešumo ir skaidrumo reikalavusius piliečius.
Galvoju: ar laisvę aukštinanti naujoji Seimo dauguma turės drąsos rimčiau pasirūpinti laisva Respublika, mūsų pilietinių teisių apsauga? Ar pagaliau pakvies žvalgybos ir žurnalistų bendruomenes nutraukti užsitęsusį mezaliansą? ?
Eglės Samoškaitės vakar pasidalinta nuotrauka
Facebook komentarai
});}(jQuery));