Kaip stiprinti vaiko imunitetą?

Kaip stiprinti vaiko imunitetą?

Rudeninis arba žieminis kosulys, sloga – nėra įprasta ir jeigu pasibaigus šiltąjam sezonui vaikas pradeda blogai jaustis, tikėtina, kad jo imuninė sistema yra silpna, tad reikia imtis jos stiprinimo priemonių.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą? Yra labai daug priemonių, tad aptarsime kelias efektyviausias. Patarimai pasitarnauja ir po antibiotikų vartojimo ir be jokios priežasties, kadangi būti sveiku – nori ir gali kiekvienas.

  1.     Naujagimio imuninė sistema yra labai silpna. Pirmaisiais jo gimimo metais vaikutį saugo antikūniai, kurie yra gaunami su mamos pienu, tačiau papildomai reikia nepamiršti ir skiepų, kurie nustojus maitinti – toliau “rūpinsis” vaiku. Štai todėl svarbu sekti vaiko skiepijimo grafiką. Svarbiausi skiepai – nuo pneumokokų ir meningokokų.
  2.     Iki trečiųjų metų vaikui siūloma neduoti jokių vitaminų, nebent juos paskyrė gydytojas. Imuninė sistema turi formuotis pati, be nereikalingos pagalbos. Šiuo laikotarpiu svarbiausia yra gera mityba.
  3.     Žinoma, ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikučiams buvimas lauke yra reikalingas. Ir tikrai ne tik geru oru, kai šviečia saulė, tačiau su tinkama apranga – ir per lietų, sniegą bei kaitresnes dienas.
  4.     Taip pat svarbu žinoti, kad stresas vaikams gali pakenkti taip pat kaip ir suaugusiems. Štai patys pirmieji mėnesiai darželyje dažniausiai yra labai “imlūs ligoms”, kadangi vaikas – stresuoja ten eiti. Raskite kompromisą, kalbėkitės, kad mažajam tai nebūtų radikalus kasdienybės perversmas.
  5.     Iki šeštųjų vaiko gyvenimo metų mažasis dažniausiai serga net iki 10-ies kartų per metus. Tačiau tos ligos – silpnos, pasireiškia tik sloga. Jeigu jų daugiau ir jos didesnės – apsilankymas pas gydytoją yra būtinas.
  6.     Omega-3 riebalų rūgštys ypač reikalingos po antibiotikų vartojimu. Žinoma, naudingos ir  be priežasties, kadangi jos prisideda prie imuninės sistemos gerinimo. Nuomonių yra daug. Kol vieni duoda nuo 6 mėnesių, kiti laukia bent jau kelių metų. Geriausia, žinoma, tartis su medikais.
  7.     Imuninę sistemą taip pat gerina ir probiotikai, kurie turi būti duodami ne tik vaistukų , tačiau ir tam tikrų maisto gaminių pavidalu. Puikus pasirinkimas – kefyras, žinoma, be nereikalingų saldiklių.

Užtikrinkite palankias augimo sąlygas ir vaikas sirgs rečiau. Žinoma, tai nereiškia, kad „šiltnamio sąlygos“ yra geriausias pasirinkimas. Tai trukdys imuninės sistemos formavimuisi.

Daugiau straipsnių ieškokite tinklaraštyje http://vaikas123.lt/

Facebook komentarai
});}(jQuery));