Kaip pasitinkame vasario 16-liktą

Kaip pasitinkame vasario 16-liktą

Daugiau nei du metai kasdien  iš kaimo po darbų  parvykstu į miestą  pernakvoti.Gyvenu bute vienas,todėl stengiuosi ,atvykęs tyliai vos ne ant pirštų galų įeiti į būtą ir  elgtis taip ,kad kaimynai ,nežinotų ar esu namie.

Kodėl,taip elgiuosi.

Prieš daugiau nei du metus iš rudens pradėjau grįžti  nakvoti į miestą(nors ir kaime yra bakūžė),juk moku ir už komunalinius patarnavimus  ir už šildymą,ir jei būtų įsiskolinimas ,jau buto neturėžiau-paimtų anstoliai.

Taigi,tenka būti ,kaip pelei po šluota,nes-susidarė įspūdis,kad man atvykus pabunda kaimynai miesčionys ir pradeda “orgijas”.Supratęs ,kad tai gal tik atsitiktinumas-iškabinau skelbimą laiptinėje,kad advento metu  susilaikytų visi nuo triukšmo,susikauptų  tylai nors vakarais(nors dieną nebūnu).Tai kur tau –visiškai ne šventas vargoninikas iš viršaus tuos skelbimus nuplėšydavo kasdien,gal dešimt kartų iš eilės,ir dar pasityčiojo,neva jis netriukšmauja.O tada kas trypia iš viršaus?Ir buteliais skambina.kažkas Kelia orgijas ir nori dar daugiau laisvių šiuose mūsų “barakuose”,neva ,kaip lagery-jis – “Verchas”,kuris daugiau gali tyčiotis ir engti kitus-praktiškai nepakaltinamas.Paklausiau pažįstamo teisėtvarkos organų atstovo,ką daryti -sako tave provokuoja –nepasiduok provokacijoms .

  Tos orgijos-tai tripimas viršutiniame bute(virš  galvos) ir šoniniame būte,jei rūko kaimininiame balkone kaimynas Kirstukas ,tai visi dūmai eina į kambarį per orlaidę.O visi šie rūkymai, tripimai ir daužymai į sieną prasideda dažnai jau po vienuoliktos vakaro,o šįmet per naujus metus – trečią valandą nakties-kai jau atbudo.Bet  apie tai vėliau.

Taigi,tą rudenį-teko kviestis į butą ir policininkus ,kad paklausytų-“tos muzikos” ir ėjo raminti-ir kaip vanduo nuo žąsies.Liko išeitiis-“list po šluota” ir sedėt iš  jų valios,jei neišgirs gal netryps. .

O dūmų kvapas iš Kirstuko balkono-pernai žiemą pasikeitė į kokių tai prisvilusių kruopų košės aitrų kvapą.Ir taip kasvakar,kasdien ,jei būnu bute.

Pernai rudenį pabodo tos patyčios ir pradėjau tvardyti ir rukorių(išėjau į balkoną ir pasakiau kelis kartus  ,kad liautusi rūkyti balkone),kol  keletą vakarų kvapo neleido-bet vėliau atsiėmė ,daužymais į sieną-trypimais,o ypač po dvilyktos nakties –arba ryte,kai dar visi miega.

Na ir užvakar ,pasirodo visa šeimyna šventė vyriausio rūkoriaus Kirstuko  gimdienį,tad orgijos prasidėjo nuo vienuoliktos valkaro vaikų lakstymu,trypimu,vėl balkono durų trankymu-pagaliau man pabeldus į sieną,kad rimtų-prasidėjo pastovus kalimas į sieną.Tai privertė jau po dvyliktos nakties –eiti,ieškoti –provokatorių…ir iš tikro šviesa buvo tik  jų lange,o sūnus  rūke išėjęs į lauką prie laiptinės durų.

Jis man apibudino visą to vakaro programą: kas daužė,ką švenčia ,kas švečiuojasi  -ir šiam žmogui pasakiau,kodėl,negali kaimynas baigti savo linksmybių neterorizuodamas kitų.Galbūt ,tai  šiek tiek įnešė  pataisų į dviejų metų “kovą” ,kurios priežastis ir šiandiena neaiški:viena aišku tik ,nepagarba artimam kaimynui,labia subujojo Lietuvoje ir tai ne naujiena.

Kas gali apskritai padėti  žmonėms pakliuvuisiems į tokią provokatorių-chuliganų  elgseną,kad už tai jie atsakytų pagal įstatymą.Tai nūdienos  išvirkštinės  tautos dallies būsenos –kitų ramybės sąskaita .Kam reikalingas tas neblaivių ir prablaivėjančių  kaimynų karo stovis.Ar-Čia Lietuva?

J.Lauksminas

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));