Kaip Olandai Sustabdė Mokyklinius Skiepų Autobusus

grafik 3

Kaip Olandai Sustabdė Mokyklinius Skiepų Autobusus

Demokratija Koronavirusas

Originalus straipsnis paskelbtas 2021 m. rugsėjo 3 d.

2020news. Išversta padedant www.DeepL.com/Translator

Olandų tėvai, pasitelkdami fotoaparatus ir laiškus mokykloms, prie savo vaikų mokyklų išvaikė skiepijimo autobusus.

Įkvėptas draugo, kuris mobiliojo telefono kamera nufilmavo vakcinacijos autobusą su jo darbuotojais, tviterio, olandų aktyvistas ir mikrobiologas Willemas Engelis socialinėje žiniasklaidoje paragino žmones fotografuoti mobiliųjų vakcinacijos komandų darbuotojus visoje Olandijoje. „Skiepų autobusams – ne“. Taip pat būtinai nufotografuokite visus darbuotojus, tarkim, tik tam atvejui“, – 2021 m. rugpjūčio 4 d. rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Nyderlandų sveikatos tarnyba pranešė, kad pateiks skundą prieš Engelą. Po dviejų dienų Engelas tai pakomentavo tviteryje: „Kai darau asmenukę, negrasinu savižudybe. Nustokite beprasmiškai ir liguistai sieti bauginimą, smurtą ir grasinimus su fotografavimu! Iš tikrųjų tai reiškia, kad visi pajus, jog tai, kas vyksta, yra nepriimtina ir amoralu #stopdeprikbus.“

Engelui svarbiausia rinkti įrodymus. Su skiepais susijęs švietimas Olandijoje, kaip ir Vokietijoje, paprastai nevykdomas lege artis. Nuolat nepaaiškinama, kad vadinamieji „Corona“ skiepai yra eksperimentiniai genų terapijos preparatai, kurie ES patvirtinti tik sąlyginai, nes neatlikti svarbūs tyrimai. Be to, dažnai nepateikiama informacija apie šalutinį poveikį, kurio kai kurie iš jų yra didžiuliai ir kuris dabar tampa vis akivaizdesnis.

Retais išimtiniais atvejais vaikai ir paaugliai gali duoti natūralų sutikimą medicininiam gydymui be tėvų sutikimo, pvz., tai įmanoma žaizdos susiuvimo atveju, kai tėvai nedalyvauja, esant ūmiai situacijai. Sudėtingo gydymo, pavyzdžiui, skiepijimo, kurio poveikio negalima įvertinti ir kurio laikas nėra kritinis, atveju nepilnamečių sutikimas negali būti veiksmingai duotas. Jei sutikimas vis dėlto duodamas, skiepijantys asmenys ir kiti susiję asmenys yra kalti dėl kūno sužalojimo (blogiausiu atveju su mirtinomis pasekmėmis). Mokykloms, kurios vilioja vaikus į autobusus, siūlančius skiepyti vaikus, gresia baudžiamoji atsakomybė už bendrininkavimą ir kurstymą.

Pasak advokato Joriso van ‚t Hoffo, darbuotojų fotografavimas, jei jis atliekamas tik dokumentiniais tikslais ir be grasinimų ar priekabiavimo, kaip siūlo Engel, Olandijoje nėra baudžiamas. Fotografuoti viešose gatvėse, net ir žmones be jų leidimo, paprastai leidžiama dėl saviraiškos laisvės. Šios teisės riba yra teisė vaizduoti, tačiau tuomet reikia įrodyti, kad vaizduojamas asmuo turi teisėtą interesą nebūti viešumoje. Jei nuotraukos daromos siekiant surinkti įrodymus dėl galimos nusikalstamos veikos, pavyzdžiui, siekiant įrodyti, kad vaikas tam tikru laiku skiepijimo autobuse buvo nufotografuotas be tėvų palydos, tikėtina, kad Olandijoje vyrauja viešasis interesas.

Lygiagrečiai su E. Engel nuotraukų kampanija Nyderlandų tėvai atkreipė mokyklų direktorių dėmesį į teisines problemas, susijusias su skiepijimo autobusais, pateikdami organizacijos „Wir die Eltern“ laiško pavyzdį. Laiško versiją vokiečių kalba rasite čia.

Netrukus po Engel fotografijų kampanijos prie Olandijos mokyklų dingo skiepų autobusai. Engelas „2020News“ sakė: „Prie mokyklos susirinko grupė tėvų, apsiginklavusių mobiliaisiais telefonais, ir jie negalėjo taip greitai pažiūrėti, kaip greitai dingo autobusas.“

Teisininkė Viviane Fischer aiškina apie Nyderlandų ieškinį: „Daugelis skiepijimo grupių darbuotojų nežino, kad skiepijimas yra eksperimentinis, kad jis gali labai pakenkti ir kad patys nepilnamečiai negali veiksmingai duoti sutikimo skiepyti. Jie nesuvokia savo asmeninės atsakomybės rizikos. Būtų gerai, jei tokia fotografijų kampanija padėtų darbuotojams pradėti suvokti savo vaidmenį darant žalą ir savo asmeninę atsakomybę, ypač mūsų ypač pažeidžiamos vaikų ir paauglių grupės atžvilgiu.

Reikėtų pažymėti, kad Vokietijoje pagal Autorių teisių įstatymą ir kitas normas gali būti pareikšti civilinės teisės reikalavimai dėl nuotraukų ištrynimo, jei skiepijimo grupių darbuotojai yra specialiai fotografuojami. Tačiau iš principo taip pat galėtų būti pateisinamas įrodymų dėl galimų nusikalstamų veikų išsaugojimas. Pavyzdžiui, svarbu, kad dokumentuojant skiepų autobusą nebūtų filmuojama autobuso viduje; draudžiama neleistinai fotografuoti užrakintoje patalpoje. Tačiau, jei nuotraukos neskelbiamos, fotografavimas viešose vietose nėra nusikaltimas. Tokius įrašus galima saugoti kaip įrodymus ateityje.

Kaip matyti Nyderlandų vaizdo įraše, netoli skiepų autobuso vyko nedidelis mitingas. Tokiame susibūrime – tai gali būti ir spontaniška mažiausiai dviejų žmonių demonstracija – įvykiai taip pat gali būti filmuojami pagal Vokietijos įstatymus, o žmonės, atsitiktinai atsidūrę nuotraukoje, turi su tuo sutikti, kaip matyti iš Autorių teisių įstatymo 22 straipsnio.“

 

____________________________________________________

Šis tekstas pasirodė 2021 m. rugsėjo 3 d. pavadinimu „Wie die Holländer die Schul-Impfbusse gestoppt haben“ svetainėje 2020news.de

Išversta padedant www.DeepL.com/Translator.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));