Kaip ministras A. Dulkys išprievartavo visas Santarų klinikas

Kaip ministras A. Dulkys išprievartavo visas Santarų klinikas
Santaros klinikose, kuri yra didžiausia gydymo įstaiga Lietuvoje (dirba apie 6 tūkst. žmonių), vis dar lieka „antivakserių“, tai yra nepasiskiepijusių medikų.
Santarų klinikų direktorius Feliksas Jankevičius (nuotr. viršuje) buvo dar lapkričio 30 d. išleidęs įsakymą, kad visi klinikų darbuotojai, kurie nepasiskiepiję ir dar nepersirgę covid-19 infekcija, turi privalomai testuotis ir pateikti PGR testo rezultatą. Už PGR testą klinikų darbuotojams nebuvo numatytos prievolės patiems susimokėti, mat Santaros klinikose yra laboratorija, kuri ir atlieka PGR testus.
Toks įsakymas sukėlė vadinamojo „Sveikatos apsaugos ministro“ Arūno Dulkio isterijos priepuolį. Pats ministras su svita apsilankė Santarų klinikose ir neaišku, kuo grasino jų vadovui Feliksui Jankevičiui, tačiau pastarasis nedelsiant pakeitė savo įsakymą – po kelių dienų išėjo naujas klinikų administracijos įsakymas, kad visi besitestuojantys darbuotojai už PGR testą moka po 53,40 eurų:
„Įgyvendinant Švabo planą Šimonytė ir Dulkys medikus, atsisakančius susišvirkšti nuodus “nuo COVID”, paskelbė savo nuožmiausiu priešu ir surengė teroro aktą/represijas/ susidorojimą prieš medicinos darbuotojus, – pasakoja LL šaltiniai, – praeitą savaitę Dulkys su svita buvo nuvykęs pas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinį direktorių Feliksą Jankevičių, jį įbaugino, kad jį patį išmes iš darbo už tai, kad jis priėmė įsakymą, kad Santaros klinikos apmokės už „skiepytis“ atsisakiusių darbuotojų PGR testus. Taigi vykdydamas pišdulkio šaikos nurodymą, Feliksas Jankevičius, atšaukė savo įsakymą testuoti PGR testais medikus Santaros klinikų sąskaita“.
Nors Santaros klinika turi nuosavą laboratoriją, kuri ištiria ir nustato PGR testų rezultatus. Šaltiniai Santaros klinikoje teigia, kad Santaros klinikos teikia mokamas paslaugas su 40 proc. nuolaida vietiniams darbuotojams. Deja, šiuo atveju, medikams taikomas įsakymas, kurio pasekmėje „anivakseriai“ atvirai baudžiami, kadangi 40 proc. nuolaida PGR testams netaikoma pagal PIŠ ir Dulkių ministerijos nurodymą. Pagal naują F.Jankevičiaus įsakymą kiekvienas darbuotojas turės testuotis 4 kartus per mėnesį ir mokėti 212 Eurų dydžio baudą reketininkui Klinikoms (53Eur dauginti iš 4 lygu 212 eur) per mėnesį tam kad nebūtų nušalinąs ar tiesiog išvytas iš darbo.
Klinikų vadovui buvo išsiųsti klausimai:
-
Kuo jums grasino ministras Dulkys, kad pakeitėte savo įsakymą dėl nemokamo PGR testo?
-
Ar nepažeidėte medicinos darbuotojo, gydytojo etikos kodekso tokiu poelgiu?
-
Kiek jūsų klinikose yra nepasiskiepijusių RNR „vakcina“ žmonių, turint omenyje, kad jūsų klinikose dirba virš 6 tūkst. darbuotojų?
-
Kodėl atšaukėte įsakymą testuoti PGR testais Santaros klinikų sąskaita?
-
Išvardykite sąnaudas, t.y. kas įeina į PGR testo kainą – 53 Eur už testą?
-
Nurodykite , kiek klinikoms valstybė kompensuodavo už 1 „nemokamą“ PGR testą, prieš tai, kai buvo nuspręsta nubausti neonacių klikai atsisakančius paklusti medikus?
-
Kodėl atsisakyta taikyti 40 proc. nuolaida savo darbuotojams, klinikose atliekant PGR testus?
LL pasidomėjo, ar panašios represijos nedaromos Kauno, Klaipėdos klinikose, tačiau atsakymo dar negavome.
Beje, ligoninėje dirbantys medikai nurodo, kad PGR testo kainą labai lengva paskaičiuoti : tereikia sužinoti, kas konkrečiai įeina į PGR testo kainą: cheminių reagentų kaina, pagaliuką į nosį kišančios slaugytojos darbo užmokestis, jos apsauginių drabužių, apsauginių pirštinių, kaukės, dezinfekcinio skysčio kaina, PGR testą tiriančios laboratorijos paslaugos kaina, kitų konkrečios išlaidų sumos eurais.
Šaltiniai Santaros klinikoje teigia, kad į kiekvieno PGR testo kainą įeina testą imančios slaugytojos apsauginių drabužių, apsauginių pirštinių, kaukės kaina, kas reiškia, kad slaugytoja prieš kiekvieną testą turėtų pasikeisti minėtas apsaugos priemones, tačiau to nedaro, pinigų ir taupymo sumetimais, kad būtų galima atlikti kuo daugiau testų per laiko vienetą. Slaugytoja, pažeisdama saugos instrukciją, apsauginių pirštinių prieš kiekvieną testą nekeičia ir nedezinfekuoja, todėl testuojami žmones užkrečiami coronavirusu. Apie šiuos pažeidimus reikia skųstis kontroliuojančioms įstaigoms, bet medikai bijo susidorojimo, ir to nedaro.
Paskaičiavus PGR testų savikainą, bus galima numanyti, kad Jankevičius pažeidė gydytojo etiką – nesąžiningai paskaičiavo testo kainą siekdamas apiplėšti savo darbuotojus.
Visiems Santaros klinikų darbuotojams gruodžio 9 d. vidiniu klinikų interneto tinklu buvo išsiuntinėtas toks pranešimas :
Nuo: Žydrė Valotkienė <Zydre.Valotkiene@santa.lt>
Išsiųsta: 2021 m. gruodžio 9 d., ketvirtadienis Tema: dėl PGR tyrimo
„Laba diena,
Informuojame, kad yra patvirtintas 2021-12-09 VUL SK generalinio direktoriaus įsakymas Nr. 21-V-1287 dėl darbuotojų sveikatos tikrinimo dėl COVID-19 ligos; https://eli.santa.lt/interdoc/Files/202112/lel 7554e-274a-431f-9bc5-53c46c896565.pdf Siunčiame Jūsų padalinio nepasiskiepijusių ir nesirgusių darbuotojų sąrašą, kurie privalo tikrintis sveikatą dėl COVID-19 ligos savo asmeninėmis lėšomis. Tinkamas tyrimas tik individualus nosiaryklės PGR tyrimas.
Pagrindiniai akcentai:
Tyrimai atliekami asmeninėmis darbuotojo lėšomis, kai jis yra NESKIEPYTAS IR NESIRGĘS (t.y. nėra PGR ar Ag testo rezultatais patvirtinto fakto). Teigiamas Ak tyrimas be ligos fakto yra niekinis – jis neužskaitomas ir žmogus turi būti tiriamas.
Žmogus turi teisę rinktis bet kurią laboratoriją mieste, kuri atlieka PGR tyrimą.
Mokamas paslaugas SK galima atlikti Santaros medicinos centre. Registracija telefonais: viet. Nr. 2848; miesto Nr. 8-5 2365316. Registratūros darbo laikas nuo 7 iki 19.00 vai.
Santaros medicinos centre PGR tyrimo kaina 53,40 eur;
Persirgę darbuotojai, praėjus 210 d. po ligos jei darbuotojas turi teigiamą Ak tyrimą – profilaktiškai netiriamas. Šiuo atveju Ak tyrimu darbuotojas rūpinasi asmeniškai ir savo lėšomis. Toks tyrimas galioja 60 dienų. Svarbu, kad tai būtų Ak tyrimas, kai nustatomi anti-S, anti-Sl arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2.
Pasiskiepiję darbuotojai pilna vakcinacijos schema, po kurios praėję 210 dienų, bet nepasiskiepiję sustiprinančiąja doze, jei darbuotojas turi teigiamą Ak tyrimą – profilaktiškai netiriamas. Šiuo atveju Ak tyrimu darbuotojas rūpinasi asmeniškai ir savo lėšomis. Toks tyrimas galioja 60 dienų. Svarbu, kadrai būtų Ak tyrimas, kai nustatomi anti-S, anti-Sl arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2.
Dėl tyrimų kontrolės: skyriaus administracija yra atsakinga, kad darbą atliktų tik pasitikrinę sveikatą darbuotojai. Infekcijų kontrolės skyriui, prašau siųsti tik tokią informaciją: darbuotojo vardas, pavardė atliko PGR tyrimo data. Informaciją siųsti į infekcijų kontrolės skyrių iks@santa.lt.
Jei dar kils klausimų, maloniai prašome kreiptis.
Gražios Jums dienos!“
2021-12-13 Santaros klinikų informaciniame puslapyje paskelbtas toks tekstas:
„Praėjusį penktadienį, gruodžio 10 d. Santaros klinikose lankėsi sveikatos apsaugos ministras dr. Arūnas Dulkys kartu su viceministre prof. dr. Danguole Jankauskiene ir Ministro Pirmininko patarėja sveikatos apsaugos klausimais Živile Gudlevičiene.
Santaros klinikų administracija svečiams pristatė ligoninės veiklą, pandemijos metu kylančius iššūkius, laimėjimus, įstaigos infrastruktūros plėtros planus. Ministrui padarė įspūdį mūsų įstaigoje vykstanti medicinos inovacijų plėtra.
Ministras ligoninės darbuotojams perdavė nuoširdžią padėką už darbą visu pandemijos laikotarpiu, padėkojo Santaros klinikų kolektyvui už veiklos skaidrumą ir lyderystę netoleruojant psichologinio smurto darbo aplinkoje.
Generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius dėkoja kolegoms už bendradarbiavimą ir pagalbą rengiant pranešimą apie Santaros klinikas.“
LL inf.
Facebook komentarai