Kaip Gitanas Nausėda „perkrauna” Lietuvą?

olandas

olandas

Kaip Gitanas Nausėda „perkrauna” Lietuvą?
Aurimas Drižius
Švabo pastūmdėlis Gitanas Nausėda netgi persistengia vykdydamas „didyjį perkrovimą”. Prezidentas nurodė, kad į Lietuvą nebus galima įvežti nei rusiškų dujų, nei naftos ar importuoti pigios rusiškos elektros energijos.
Iš esmės tai reiškia, kad šildymas ir benzinas brangs ne procentais, tačiau kartais. Tačiau kada tai rūpėjo mūsų ikanamistui Gitanui? Jam, kaip ir visai Šimonytės vyriausybės rūpi tik viena – kuo greičiau „perkrauti” Lietuvą, tai yra įvykdyti garsųjį „reset” planą, dėl kurio buvo ir sugalvota covid-19 pandemija, o galiausiai, kai žmonių baimė išblėso, ir žmonėms kovidas nebeatrodė baisus, tada ir buvo sukeltas karas – Putinas nurodė „denacifikuoti” Ukrainą. Žinoma, kad tai karo agresija, ir nuo jos labiausiai kenčia nekalti žmonės. Žinoma ir tai, kad Ukraina jau seniai nebuvo toks subjektas, kurį mes įpratome laikyti valstybe – kai jos žmonės gyvena pagal priimtus įstatymus. Ukraina jau seniai buvo virtusi kažkokiu mafijiniu dariniu, kuriame viskas – nuo bet kokių pareigų iki vaikų – buvo parduodama tik už pinigus. Kartu visa tai buvo pridengiama siekiu „stoti į NATO ir ES”, o apie evrasąjūzą svajojantis jaunimėlis tuo metu garsiai šoko gatvėse ir rėkė : „Maskoliaky na gyliaku („Maskolius ant sausos šakos”).:
Įdomu, kaip jūms patiktų tokia žodžio laisvė, jeigu pvz. Vilniuje susirinktų gauja banditų ir nužygiuotų Gedimino prospektu garsiai šaukdama „rusus – ant peilių”. Vaizdelis būtų įprastas Ukrainoje, tačiau neįprastas mūsų akims. Nieko, kasdien į Lietuvą atvežant tūkstančius pabėgėlių (beje, tai irgi „perkrovimo” dalis), matyt, kad priprasime. Beje, kas dar nežino, tai per Ukrainos teritoriją rusai kasdien pumpuoja milijonus kubų dujų į ES, ir Zelenskis gauna už tai savo procentą. Tuo pačiu metu rusai ir ukrainiečiai žudo vieni kitus.
Tačiau kalba ne apie Ukrainą, o apie Gitaną. Šiose aplinkybėse vis labiau ryškėja kad Gitanas Nausėda yra  ne tai kad globalistų įrankis paversti savo tautą vergais, tačiau netgi persistengia atidirbinėdamas Švabui ir co. Vilniuje viešėjęs Nyderlandų premjeras kantriai aiškino gražuoliui, kad nėra taip paprasta atsisakyti rusišku energetinių resursų.
Tačiau vadinamojo Lietuvos prezidento pozicija buvo tokia : „Prezidentas: Lietuva rengiasi gyventi visiškai be Rusijos energetinių išteklių , ELTA 2022 m. kovo 21 d. 12:42
Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Lietuva rengiasi gyventi visiškai nepriklausomai nuo Rusijos energetinių išteklių.
„Lietuva niekada neturėjo didelių iliuzijų Rusijos atžvilgiu. Ir tai yra ne dėl to, kad mes buvome ypač įžvalgūs palyginti su kitomis ES valstybėmis. Pirmiausia mes turime labai ilgą, šimtmečiais matuojamą patirtį gyvenant kartu su šiuo kaimynu. Todėl pradėjome tuos darbus, kuriuos šiandien paskubomis bando atlikti visa ES“, – po susitikimo su Nyderlandų Karalystės premjeru Marku Rutte kalbėjo G. Nausėda. Anot šalies vadovo, vienas iš darbų – Lietuvos nepriklausomybės didinimas nuo Rusijos energetinių išteklių. „Mes juos (darbus – ELTA) pradėjome daugiau nei prieš dešimtmetį. Pirmiausia tai yra nepriklausomybės nuo Rusijos energetinių išteklių didinimo darbai. Tiek suskystintųjų dujų terminalo statyba, tiek dujų jungtys su Lenkija, elektros jungtys su Švedija Baltijos jūros dugnu. Tiek vykstantis elektros sistemos sinchronizacijos su žemynine Europa projektas – visa tai byloja, kad Lietuva rengiasi gyventi visiškai be Rusijos energetinių išteklių. Ir šiandien mes esame didžiąją dalį kelio įveikę“, – pridūrė jis.
Tuo tarpu Nyderlandų ministras pirmininkas M. Rutte akcentavo, kad, nors Nyderlandai sieks tapti nepriklausomais nuo Rusijos, vis tik, pabrėžė jis, būtina atsižvelgti ir į gyventojų poreikius. „Neabejotinai mes visi norime tapti nepriklausomi nuo Rusijos naftos ir dujų, tačiau šiuo metu nesame nepriklausomi (…). Rytuose ar Vakaruose yra per daug naftos gamybos įmonių, kurios yra visiškai priklausomos nuo rusiškos naftos ar dujų, netgi tokios valstybės kaip Vokietija, Nyderlandai“, – teigė Nyderlandų ministras pirmininkas. Todėl, jo teigimu, pagrindinis šalies tikslas – sumažinti priklausomybę bent dviem trečdaliais.
Jeigu turtingų Nyderlandų premjeras sako, kad reikia pagalvoti apie gyventojus, tai Nausėda atrėžia, kad ne, apie gyventojus galvoti nereikia, reikia galvoti strategiškai – kaip sunakinti Rusiją. Ir visa minia lietuvių jam ploja.
Nemanau, kad Lietuvos žmonės suvokia, ką tai reiškia. Jeigu benzinas, pvz., kainuos 4 eurus už litrą, o šildymas „chruščiovkėje” vieno kambario bute kainuos apie 300 eurų, visa Lietuva labai greitai bus „perkrauta”. Tai yra bus taip, kaip ir numatė didysis filosofas Švabas – visi mes nieko neturėsime, tačiau būsime laimingi. Tai yra visi turėsime čipus po oda, gausime po 100 skaitmeninių pinigų, kad nemirtume badu, niekada daugiau neisime į rinkimus, žiūrėsime LNK ir LRT, ir būsime laimingi. Čipas po oda ne tik kontroliuos mūsų mintis, tačiau ir mūsų išlaidas – negalėsimė pirkti to, ko norime, tačiau tik tai, kas bus leista.
Facebook komentarai
});}(jQuery));