Kai dėl skiepų, taip pat kol kas nėra mokslinių duomenų, kokį laikotarpį skiepijimo būdu įgytas imunitetas bus efektyvus

vakcin

vakcin

Jungtinė Karalystė ruošiasi masinei vakcinacijai nuo Covid-19 ir ta proga pasidomėjau keliais man labiausiai rūpimais klausimais. Štai keli esminiai punktai, kurie bus įdomūs visiems.
*Didžiausios rizikos grupės JK bus pradėtos skiepyti dar prieš Kalėdas, o iki pavasario ketinama paskiepyti visus vyresnius nei 50 metų asmenis.
*JK vyriausybė yra užsakiusi 355 mln. vakcinų dozių (JK yra 66,65 mln. gyventojų). Tarp jų – 100 mln. „Oxford/AstraZeneca“. Kiekvienam žmogui reikia dviejų skiepų.
*Svarbiausias sveikatos veiksnys – imunitetas. Ar Covid bet kuria kokia forma jau persirgęs (ar turėjęs virusą be simptomų) žmogus yra saugus ir turi natūralų imunitetą, ir gal jam nereikia skiepytis? Imunitetas priklauso nuo daugelio užsikrėtimo/susirgimo veiksnių bei asmens imuninės sistemos. Mokslininkų išvada šiai dienai: kadangi virusas yra naujas, mokslininkai neturi duomenų, kaip ilgai natūralus imunitetas gali būti efektyvus. Pirmieji duomenys rodo, kad tokiu būdu įgytas natūralus imunitetas „netrunka ilgai“. Kai dėl skiepų, taip pat kol kas nėra mokslinių duomenų, kokį laikotarpį skiepijimo būdu įgytas imunitetas bus efektyvus.
*Daugelis vakcinų dabar yra baigiamosiose patvirtinimo fazėse. PSO rekomenduoja, kad naudojamų vakcinų efektyvumas negali būti mažesnis, nei 50%, tuo tarpu kai kurių iš jų efektyvumas yra 95%. Vakcinos efektyvumas priklauso ir nuo įvairių individualių veiksnių – asmens amžiaus, sveikatos, imuninės sistemos būklės ir t.t.
*Ar paskiepytas asmuo turi nešioti kaukę? Gydytojai sako – taip.
*Vakcinų nuo Covid-19 rinkos vertė 10 mlrd. USD per metus, o vienos dozės kaina svyruoja nuo 3 iki 30 USD.
*Vakcinų įsigijimo sandoriai yra konfidencialūs, bet Europos Komisijos duomenimis, įvairios ES šalys už „AstraZeneca“ vakcinos dozę mokėjo 3 – 4 USD, tuo tarpu už „Johnson & Johnson“ vakcinos (bendras Sanofi / GSK gaminys) dozę mokama apie 10 USD.
vakcin2
Facebook komentarai
});}(jQuery));