Kada bus pareikšti įtarimai Linui Pernavui už nusikalstamo “Kamuolinių” susivienijimo dangstymą?

Kada bus pareikšti įtarimai Linui Pernavui už nusikalstamo “Kamuolinių” susivienijimo dangstymą?

Kristina Sulikienė

Spaudos konferencijoje, pranešdamas apie “Kamuolinių” gaujos 19 narių sulaikymą, Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas iškilmingai pranešė, jog “šiandien kamuolinių gaujos veikla baigta”.

Ar tikrai nusikalstamą susivienijimą, siaubinusį Europą, gali fiziškai sudaryti tik 19 žmonių?

Tokiu pasakymu Linas Pernavas paragino 250-300 žmones nešdintis iš Lietuvos, taigi, pridengė nusikalstamą susivienijimą. Net Robinas Hudas turėjo daugiau nei 20 vyrų. Kiekvienas antrokas pasakys, jog Linas Pernavas spaudos konferencijoje arba melavo, arba tyčia taip kalbėjo, kad duotų žinią teisėsaugos globojamai gaujai sumėtyti pėdas, bėgti iš Lietuvos.

Teisėsaugos pasakorius prieš keletą dienų išlemeno, jog apie 50 vyrų neša pėdas iš Lietuvos (tai toks čia tyrimas – taip suduotas smūgis?), o lrytas pranešė, jog gaują sudaro 300 žmonių.

Kyla klausimas, kada pačiam Linui Pernavui bus pareikšti įtarimai dėl nusikalstamo tarnybos pareigų neatlikimo, bei tokio viešo gaujos narių dangstymo? Ir ką jis veikė visus šitus metus, kai Kamuolį išsukinėjo teisėjai, Probacijos tarnybai kreipusis dėl jo įkalinimo – bausmės atidėjimo metu išvyko iš Lietuvos ir padarė naujus nusikaltimus Vokietijoje? Kur tas Lino Pernavo principingumas, apie kurį jis pernai kalbėjo, kai kovojo su vėjo malūnais, ieškodamas vienos merginos lavono?

Jau pernai matėsi, jog didžiulė gauja Lietuvoje yra, tik pajėgos jai triuškinti siunčiamos į miškus, pelkes ir laukus.

Rudenį teisėsauga pademonstravo savo neeilinį ir nusikalstamą bukumą, sukurpusi bylą Laurynui Baltrūnui, ir vėl visas teisėsaugos pajėgas metusi į pelkes, miškus ir laukus. Iš to bent kiek mąstantis asmuo galėjo suvokti, jog didžiulės pajėgos metamos tyčia ne ten, kad būtų galima sakyti, jog 2017 metais labai smarkiai kovota su organizuotu nusikalstamumu: Kėdainių ir Jonavos apylinkėse su keliasdešimt ekipažų ir “Ato” kovotojais ieškotas lygiai vienas lavonas; na o rudenį su tokiom pačiom pajėgom ieškojo vieno lavono Varėnos pelkėse. Tokių akcijų metu, kai teisėsauga tyčia sutelkdavo nenormalias pajėgas ieškodami vėjo laukuose, “Kamuoliniai” tiesiog galėjo klestėti ir tvarkytis savo “reikalus”.

Kol metų metais teisėsauga su labai principingu Sauliumi Skverneliu priešakyje kovojo su komentatoriais, žurnalistais, blogeriais, Klonio budėtojais, ir euro nemylėtojais, ir kol teisėsauga jų visų namuose darė kratas, išiminėjo kompiuterius, ir filmus “Ančiukas Čiukas”, “Kamuoliniai” tiesiog siautėjo pakelėse, pamiškėse, ir po visą Europą.

Kai Linas Pernavas atsisakė gilintis, su kuo susijęs pernai metų merginos pagrobimas, ir visiems, kas tik kels klausimus, pagrasino baudžiamosiomis bylomis –  jis irgi atverė dar vienerius metus “Kamuolinių” siautėjimui, nes tas mašinos grobimas, susekus konkretaus žmogaus koordinates (“Kamuoliniai” buvo prisijungę prie valstybinių ryšių sistemų) nei naujas nusikaltimas, nei teisėsauga apie tokio tipo grobimus nežinojo, viskas melas.

O tas kliedėjimas, jog “Bieliauskų gaują pražiopsojome, nes patruliavome gatvėse” – dar vienas melas. 

Čia norėta pasakyti “duokit mums dar daugiau pinigų, ir mes ką nors surasime, o dabar mes stovėsime keliuose ir nedirbsime, alga per maža”. Todėl, atseit, užsimerkta ir į “Kamuolinių” gaują.

Nes nežinoti “Kamuolinių” reiškia arba totalų bukumą, arba nusikalstamą tarnybos pareigų neatlikimą. Į buką Linas Pernavas nepanašus, na o į neatliekantį pareigų ir tą darantį tyčia – labai panašus.

Įdomiausia, jog bendrininkaujant šios gaujos palaikyme, dalyvavo ir labai principingi Dalios Grybauskaitės paskirti teisėjai: vienas 2014 metais atidėjo Giedriui Janoniui bausmės atlikimą, ir sudarė jam visas sąlygas organizuoti nusikaltimus Vokietijoje, o kitas, Probacijos tarnybai dėl nusikaltimo Vokietijoje kreipusis į teismą, ir prašant Giedrių Janonį siųsti atlikti bausmę už Šarūno Valasevičiaus reketavimą ir grobimą, atrėžė, jog atmeta šitą prašymą.

Visuomenė turėtų žinoti teisėjų – “Kamuolinių” bendrininkų pavardes, ir reikalauti jiems baudžiamosios atsakomybės. Kartu reikėtų spręsti dėl atsakomybės Linui Pernavui, ir, žinoma, Sauliui Skverneliui. Nesvarbu, kad žinodamas apie būsimą jo taip pat aplaidumu ir neveikimu globotos gaujos sulaikymą, jis pasislėpė premjero poste (tyrimą dėl “Kamuolinių” taip vadinama teisėsauga šiaip ne taip pradėjo 2016 metais) – tačiau tuo metu, kai ši gauja vykdė baisiausius nusikaltimus, jis buvo generaliniu komisaru, o vėliau netgi Vidaus reikalų ministru, ir nieko nedarė, kad ši gauja sėstų į kalėjimą, ir būtų išsklaidyta.

Linas Pernavas irgi nieko nebūtų daręs, jeigu ne užsienio partneriai, kurie ėmė įtarinėti Lietuvos teisėsaugą nusikalstamu aplaidumu ir nusikaltėlių dangstymu. Nes Vokietija tik suima Giedrių Janonį – Lietuva jį paleidžia. Ir vėl pasipila naujų nusikaltimų banga. Juk akivaizdu, jog Lietuvoje šie nusikaltėliai buvo ir tebėra dengiami. 

Visos tos pasakos, jog teisėsauga nežino apie narkotikų platinimą Jonavoje, Kėdainiuose, subyrėjo, paaiškėjo, jog ir ten “prasisukę” “Kamuoliniai”.

Na o brolius Bieliauskus su automatų buožėmis kažkas kalėjimepridaužė, nes “Kamuoliniai” neliečiami, ir pernai jokiu būdu Linas Pernavas jų semti negalėjo, nes labai norėjo įsisavinti kovos su ginkluotu, organizuotu nusikalstamumu pinigus, kuriuos į tuščią ir kiaurą ryklę sėmė nuo 2016 metų, kai vieną rytą ta koja išlipęs iš lovos, suvokė, jog Lietuvoje mafija yra. Turbūt, kai į Premjero kėdę atėjo Saulius Skvernelis ir pasiūlė paimituoti kovą su gvaujomis, ir įsisavinti didesnį nei Lietuvos kariuomenės biudžetą.

“Chorošo”, atsakė Linas, “mes imsime pinigus, ir vaidinsime kad dirbame”.

Kadangi ši vaidyba prieš savaitę baigta, tai pasidarė komisarui labai liūdna. Be to, kaip suprantu, ir pačiam gresia baudžiamoji atsakomybė, nes nežinoti apie “Kamuolinius” galėjo tik labai bukas arba tik labai korumpuotas pareigūnas, į buką Pernavas nepanašus, vadinasi, lieka antras variantas.

Na o pernai metų rėkimas dėl tos merginos, ir lygiai metų maskavimas su idiotiškiausiomis bylomis, kaip Kumpio paieškomis pelkėje, rodo, jog  Lietuvos policija pagatava ir išsigalvoti įvykius, kad tik nereikėtų dirbti.

Ateis laikas ir Mongolo “bylai”, nes ten irgi išsigalvotos aplinkybės. Kitaip teismai pasižiūrės ir į Sauliaus Velečkos teismus – juk iki šiol Henrikas Daktaras su Sauliumi Velečka buvo vadinami “nuožmiausiais nusikaltėliais”, o Dailius Dargis gyveno dergdamas jų vardą savo naujausiose knygose, kurias tebeštampuoja, pažeisdamas nekaltumo prezumpciją (nepasibaigus Sauliaus Velečkos teismams, išleido knygą apie jį kaip nusikaltėlį, uždėjo netgi jo nuotrauką ant viršelio).

O “Kamuoliniai” buvo šventi nekalti ir neliečiami.

Jie sulaikinėjami atidarė duris policijai, nes, matyt, ne kartą yra atidarę, ir uždarę, gražiai “stakaną” padarę, ir išsiskirstę.

Palyginimui pasakysiu, jog policija, turėdama šitiek pajėgumų, nesugebėjo ištirti netgi paprasto sportininko Remigijaus Morkevičiaus sušaudymo, na o jo teta surado žudiką, ir pernai spalį netgi paviešino alfa.lt, pasakė, jog jinai žino, kas jis, ir kad jis serga mirtina liga. Neseniai paaiškėjo, kur jie susitiko – Morkevičiaus teta dirba kalėjime, ten jinai ir reanimavo savo auginto sūnėno žudiką. Teisėsaugai per stiprus buvo smūgis, ir Linas Pernavas su Anždejumi Roginskiu pasirinko tiesiog ignoruoti šitą faktą. Žudikas išklojo ir kas užsakė, ir už kiek. Žudikas, supratęs, jog jį gaivina jo aukos teta, iš susijaudinimo ėmė verkti, ir atsiprašinėti. Kad jis tik vykdytojas. Kad jis nežinojo, ką šaudo. Kartais visuomenė dirba geriau taip vadinamos teisėsaugos, todėl klausimas toks  – gal laikas tuos visus milijonus atiduoti visuomenei, ir įkurti piliečių draugoves? 

Nes, tarkime, mano rajone Rokuose irgi rado “Kamuolinį”, ir tas buvo aišku iš Šarūno Valasevičiaus grobimo istorijos, kad mano rajone yra šios gaujos “rezidentas”.

Kažkoks “Šūra” terorizuoja Rokų bendruomenės pirmininką, kuris pats dirba advokatūroje, ir jis negali nuo jo apsiginti, nes “Šūra” elitas, sėdėjęs kalėjime, policija jo niekada neima.

Tai kam tada tokia policija? Būtų piliečių draugovė. Siautėja toks Šūra, atvyksta vietinė draugovė, duoda jam bananą. Šūra nusiramina.

Grobia tokie “kamuoliniai” žmogų, žmogus išsikviečia vietos draugovę, sugriūva 20 žmonių, susemia girtus kamuolinius. Ir nebūtų tų visų gaujų. Bet ne, sukurtas “Aras”, kuris labai gausiai finansuojamas, sukurta policija, kuri tiria komentarų, straipsnių,vėliavos negerbimo bylas. Teikia sodinti tokius žmones į kalėjimus. O visokie “Kamuoliniai” klesti. Gal užtenka ir Lino Pernavo “valdymo”. Sėdi visas arogantiškas, ir pasak pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, nesikalba su pareigūnais.

Jeigu Linas Pernavas turi bendravimo sutrikimą, jis negali vadovauti policijai. Ir jeigu jis temoka išsukinėti visokias gaujas, tai jo vieta ir yra gaujose, o ne PD generalinio komisaro kėdėje. Ateina laikas, kai jeigu žmogus nesuvokia, kažkas jam turi tai pasakyti.

Atsakant į pernai metų Lino Pernavo išpuolį prieš mane ir visą visuomenę, norėčiau jo atvirai paklausti – kas čia degrades?

Ar čigonai, kurie daužomi su automatų buožėmis (gal netgi buvo atvežtas jų padaužyti pats Kamuolys, o jis labai žiaurus yra) prisiėmė galimai “Kamuolinių” atliktą nusikaltimą, ar Linas Pernavas, kuris visą jaunimą, gimusį po Nepriklausomybės, išvadino degradais, ir pareiškė visai Lietuvai Nepriklausomybės dienos išvakarėse, jog “laisvė nieko neatnešė”.

Atnešė – garsią Europoje nusikaltėlių gaują, kurią sukūrė ir globojo Lietuvos teisėsauga – prokuratūra, policija, “Aras”, FNTT, STT (netyrė “Kamuolinių” turtų kilmės), korumpuoti ir į nusikaltimo rėmimą linkę teisėjai, Probacijos tarnyba, kuri nesugebėjo pasipriešinti nusikalstamam teismų neveikimui.

Ypatingas medalis turi būti skiriamas Zdislavui Tuliševskiui.

Jis tiek metų kovojo dėl Mongolo dvasios nusikaltimo ištyrimo, ir Henriko Daktaro pasodinimo, jog pamiršo dirbti su tikra ir iki dantų ginkluota gauja –“Kamuoliniais”.

Už šį amnezijos faktą, bei už Sauliaus Velečkos darymą antru gangsteriu, kad tik nereikėtų tirti Giedriaus Janonio nusikaltimų – medalį. Ir kuo greičiau.

O įteikti turėtų Linas Pernavas. Nes jis pats kaip medalis ir labai didelė dovana Lietuvai. Jam valdant gyventojai ėmė galvoti, jog reikia ginkluotis. Tačiau atsakant į šias mintis, Linas Pernavas į daugelio namus siuntė šturmo grupes, ir išiminėjo net žaislinius pistoletus.

Apie tai, jog Linas Pernavas apeidamas Seimą priėmė nusiginklavimo įsakymą be įstatymo, spaudos konferencijoje pranešė Seimo narys Simas Gentvilas.

Linas Pernavas tad visada įsivaizdavo, jog jis yra aukščiau Seimo, gali būti, ir Prezidentės.

Į sergantį jis nepanašus, bet toks įsivaizdavimas gali būti labai didelės korupcijos išraiška.

O nebaudžiamumas skatina nusikalstamumą, kas ir įvyko pačiu gražiausiu klasikiniu modeliu Lietuvoje.

Metų metais teisėsauga tyrė “nusikaltimus” – budėjimą Klonio gatvėje, piketą 2012 05 17 privbačiame Kedžių kieme (žmonės buvo nuteisti apygardos teismo, apylinkė išteisino), komentarų rašymas, straipsnių, blogų rašymas, youtube filmų kūrimas – visas šias veikas betirdami, galėjo nebesijaudinti tirti tikrų nusikaltimų, nes diena būdavo užpildoma beprasmiškomis veiklomis, teismai dusinami absurdiškiausiomis bylomis.

Teismai lengva ranka skirdavo suėmimus dėl “tęstinės nusikalstamos veikos – facebooko “share” mygtuko spaudinėjimo” (Dainius Petkus tebesėdi, liko dar mėnuo), o štai Giedrių Janonį – Kamuolį suimti NEGALIMA.

LInai Perrnavai – atsistatydinkit. Gėda!!!

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));