Kad V.Landsbergis pasiskelbtų valstybės vadovu, teko legalizuoti narkotikus

senio1
Aurimas Drižius
„Laisvės partija“ ir jos lyderė Aušrinė Armonaitė nėra tokia kvaila blondinė, kaip atrodo – vis dėlto narkomafija, sukūrusi šią partiją konkrečiam tikslui – narkotikų legalizavimui, pasiekė savo. Narkotikų laikymas jau nebėra kriminalinis nusikaltimas, policija galės už jų laikymą skirt tik „įspėjimą“. Todėl prie mokyklų jau turėtų oficialiai atsidaryti „žolės“ kioskai – kam slėptis mokyklų tualetuose, jeigu „žolės“ laikymas jau visiškai legalus. Visi narkotikų dileriai turės mažus kiekis, ir jeigu ką, sakys, kad turi juos savo vartojimui.
Tiesa, narkodileriai iš Laisvės partijos pasinaudojo garsiojo psichopato, visiems garsiai skelbiančio, kad jis yra „buvęs Lietuvos valstybės vadovas“, manyčiau, psichiniais sutrikimais. Mainais už tai, kad senis, prakišęs visus rinkimus, kuriuose dalyvavo, būtų paskelbtas „valstybės vadovu“, „landsbergininkai“ sutiko balsuoti už narkotikų legalizavimą. Primenu, kad visais atvejais iki tol landsbergininkai balsavo „prieš“.
Visai kaip iš filmo „12 kėdžių“ – „pinigai ryte, kėdės vakare“, antradienį „landsbergininkai“ legalizavo narkotikus, o ketvirtadienį narkodileriai nubalsavo ir paskelbė Landsbergį valstybės vadovu. Dabar visi, kurių vaikai grįš namo apsirūkę, turės prisimint, kam reikia dėkoti – „valstybės vadovui“.
Mano galva, kad šis Landsbergio žingsnis tiesiog vainikavo jo visą biografiją – matyt, 30 metų politinių nužudymo, teroro aktų organizavimo, įvairių bandymų užgrobti valdžią per „savanorių maištą“, „Mažeikių naftos“ prichvatizaciją ir pan. Todėl valstybės vadovo titulas mainais už narkotikų legalizavimą uta tikrasis Landsbergis. Kaip sako Nida Vasiliauskaitė, po šito herojaus įprasminimo jis jau galėtų ir nudvėsti, visa Lietuva lengviau atsikvėptų.
Tačiau atrodo, kad Landsbergis prieš padvėsdamas dar mus įvels į karą su Rusija. Uždraudus tranzitą į Kaliningradą atsakymo tikrai nereikės ilgai laukti. kaip sakė papa, kokiu trečdaliu sumažinti gyventojų skaičių tikrai gera senolių mintis.
Todėl tai, kad Landsbergis iki šiol ne kalėjime, o „valstybės vadovas“, ir mes semiame šio psichopato veiksmų pasėkmes, esame kalti mes visi. Už tai, kad balsavome už landsbergistus, raudonuosius, žaliuosius ir kitą brudą. Nes jie visi sakė, kad „papa“ neliečiamas ir gerbtinas. Nors visi žinojo, kieno plaukuota ranka už žmonių nužudymą, pvz., savanorių kapitono, tyrusio Bražuolės tilto sprogdinimą, susprogdinimą.
O pabaigai – Seimo narių argumentai, kodėl narkotikai yra gėris:
E. GENTVILAS (LSF). Gerbiami kolegos, nuskambėjo, ar norėtumėte savo vaikams, tai aš galėčiau perfrazuoti ir kitaip: ar norėtumėte savo vaikams baudžiamosios atsakomybės, jeigu jau taip atsitiktų. Niekas neragina, niekas neskatina vartoti. Čia kalbama ne tik apie narkotikus ar ne tiek apie narkotines medžiagas, kiek apie valstybės galios demonstravimą. Galima įvairiai įvardinti: etatizmas, paternalizmas, globėjiškas požiūris, mes jus perauklėsime, jeigu tu padarei klaidą, tau baudžiamoji atsakomybė. Kalbama apie tai, ar valstybė ne perdėtai demonstruoja savo galią ir raumenis žmonių, piliečių, dažniausiai jaunų savo piliečių, atžvilgiu? Mano manymu, tai akivaizdus noras parodyti valstybės galią.
Pats projektas yra aiškus kompromisas, palyginti su tuo, kuris buvo ankstesnės redakcijos pateiktas. Kai kas sakė, kad mums užtenka tokio kompromiso ir mes pasirengę palaikyti. Kviečiu palaikyti. Kai kas sakė, turi parodyti Vyriausybė gerą valią, numatyti pinigų prevencinėms priemonėms. Vyriausybė numatė 3 mln. eurų. Gal tokio kompromiso ir tokių priemonių pakanka? Kviečiu palaikyti.
Kartais man tai atrodo iš oponuojančių asmenų kaip noras pareikalauti: sunešiosite geležines kurpaites, tada mes tai padarysime. Geležinės kurpaitės sunešiojamos pasakose. Čia yra realus gyvenimas, už kurio stovi žmonės su savo bėdomis, likimais, sankcijomis ir visur matosi valstybės ranka. Aš siūlau neperlenkti demonstruojant valstybės galią savo piliečių atžvilgiu ir palaikyti šį projektą. Ačiū.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Čia nuskambėjo žodis „kompromisas“. Tai tikrai retoriškai galėčiau paklausti: o kompromisas su kuo? Su narkotikų dileriais, tikriausiai toks būtų realiausias atsakymas, kuris, akivaizdu, kad… Projekto priėmimas nepamažins narkotikų vartojimo.
Tokio stebuklo kitose šalyse, priėmusiose analogišką reguliavimą, neįvyko. Tyrimai vėlgi tose kitose šalyse rodo, kad liberalizuojant narkotikų vartojimą didėja paauglių psichikos sveikatos problemų, paaštrėja psichikos ligos, atsiranda papildomos hospitalizacijos. Žinant situaciją Lietuvoje, kai turime tikrai blogą vaikų, paauglių psichikos sveikatą, manyčiau, kad tas projektas yra neadekvatus esamai situacijai ir tikrai prie gyventojų gerovės neprisidės.
Kitas dalykas – neadekvačios sankcijos, kai iš esmės už samagono virimą bus didesnė bauda negu už narkotinių medžiagų gaminimą namuose. Vėlgi, manau, gerokai iškreipsime ir pačią Administracinių nusižengimų kodekso sistemą.
I. PAKARKLYTĖ (LF). Ačiū, gerbiama Seimo Pirmininke. Diskusija vyksta jau seniai. Atrodo, visi ir ekspertiniai motyvai yra, ir kitų šalių patirčių yra. Galų gale mes turime ir Lietuvos statistiką, kurioje matome, kad, nepaisant griežtos politikos, nepaisant to, jog nedidelių kiekių narkotinių medžiagų turėjimas yra kriminalizuotas, mes turime augantį narkotikų vartojimą. Visi tyrimai rodo, kad bausmės, Baudžiamasis kodeksas neatgraso nuo vartojimo.
Narkotikų politika Lietuvoje yra žalinga, ji yra šiuo metu baudžiamosios teisės klausimas, nors turėtų būti sveikatos politikos klausimas. Na, atrodo, kaip ir yra aišku visiems, visoms institucijoms, nes dekriminalizaciją palaiko tiek Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, tiek Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, tiek Apeliacinis teismas, Vyriausybė, Vidaus reikalų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Teisingumo ministerija, na, daugybė institucijų ir ekspertų, taip pat Policijos departamentas, psichikos sveikatos ir priklausomybių ligų ekspertai, bet štai Seime vis dar tie logika, sveiku protu, mokslo žiniomis pagrįsti sprendimai, kad narkotikų politika yra sveikatos politikos klausimas, vis dar neateina. Aš linkiu šiandien žengti tą pirmą žingsnį ir atgręžti Lietuvą į tokį kelią, kuris perkeltų narkotikų politiką į sveikatos sritį iš baudžiamosios teisės srities.