Kad būtų ką vogti, valstybė papildomai skolinsis

simonke
Lietuva ir vėl pirmauja – ne tik pagal mirtingumą, infliaciją, nepasitikėjimą valdžia …, bet ir pagal elektros kainų lygį. Elektros kainos Lietuvoje tikrai pasiekė armonautines svajones ir iššovė į kosmosą. Jau ne tik paprasti žmonės pradėjo imtis už galvos, bet staiga „pabudo“ ir visokie įtakotukai-paklotukai ir net stambiojo verslo atstovai (visi tie, kurie pataikaudami valdžiai paklusniai vykdė diskriminacinius jos sprendimus dėl žmonių pilietinių teisių ribojimo, skleidė moksliškai nepagrįstą propagandą ir už tai milijonais sėmė šios valdžios barstomus eurus) pradėjo reikšti nepasitenkinimą ir bambėti. Nors visas bukalaurų choras dar bando aiškinti, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas, bet jau net ir visokiems valinskams ir minedams turėtų būti aišku, kad esant tokioms elektros kainoms, bankrutuos ne tik žmonės ir verslas, bet ir pati valstybė.
Ką daryti, kaip gelbėti žmones, verslą, ekonomiką ir valstybę ??? Ir čia kaip iš gausybės rago pasipila visokių bankų, patarėjų, ekspertų, politikų, žinovų ir kt. valdžios trubadūrų patarimai. Bet visi patarimai kaip vienas – kompensuoti, paimti pinigų ir kompensuoti, dalinai kompensuoti, skolintis ir kompensuoti, padengti dalį kainos, kompensuoti …. elektros vartotojams dalį jos kainos ? T.y. siūloma šalinti ne priežastį – protingai sureguliuoti perkamos elektros kainas, bet apmokėti machinacinių vertelgų pelnus neva per kompensacijas žmonėms. Įsivaizduokit, kad policija vietoj to, kad gaudytų vagis ir banditus, tik kompensuotų dalį nukentėjusiųjų nuostolių, o vagys ir banditai toliau nebaudžiami jus plėštų. Lygiai tas pats vyksta dabar. Nei VIENAS iš politikų, valdžios ar ekspertų nepasiūlė ieškoti ir šalinti priežasčių – kaip, kodėl ir kas atsakingas, kad elektros kaina per paskutinius kelis mėnesius tapo neįperkama.
Kai eini į turgų (biržos analogas, kur visi pardavėjai siūlo savo prekę už savo kainą), ir pamatai, kad visi pardavėjai parduoda bulves po 1 eurą, bet vienas lygiai tokias pačias bulves siūlo po 7 eurus – ar perki brangiausias ??? Bet Lietuva matyt yra stebuklų kraštas, čia pvz. toks šventasis Rokas, kuris yra „Litgrid“ vadovas, visas „bulves“, t.y. elektrą, perka brangiausiai iš „Nordpool“ biržos, kurioje vadove yra jo žmona Lina. Šeimyninė ranga, taip sakant. Tik „bulves“ t.y. elektrą, šventas Rokas perka ne už savo šeimos pinigus, o už mūsų visų, nes mes visi sumokame už brangiausią elektrą savo pinigais tokiems Rokams, Linoms ir kitiems vertelgoms, kurie su valstybe ir jos pinigais elgiasi kaip su savo asmenine kišene ? Kodėl tokio akivaizdaus dalyko nemato niekas iš politikų, seimūnų, prokuratūros, specialiųjų tyrimų, finansinių nusikaltimų, LRT tyrimų ar kitų žurnalistų, kitų tarnybų žmonių. Kodėl didžiausia amžiaus elektros rinkos „liberalizacijos“ afera vyksta su visos valdžios, visų teisėsaugos institucijų, visos „tiriamosios žurnalistikos“ ir visų politinių partijų pritarimu ir palaikymu. Kodėl šnekant apie laisvą rinką ir laisvą pasirinkimą, paprasti žmonės per prievartą buvo verčiami pasirinkti „nepriklausomą elektros tiekėją“ (kuris realiai jokios elektros nei gamino, nei turėjo), net įvedant antikonstitucinį „garantinį“ mokestį, kuris realiai neturi jokio nei teisinio, nei ekonominio, nei moralinio pagrindo – nes elektrą ir toliau tiekia tie patys visuomeniniai tiekėjai ESO arba Ignitis, kurie neįdėjo nei vieno papildomo cento tam „garantiniams užtikrinimui“, o dažnu atveju naudojasi infrastruktūra, kuri buvo sukurta pačių žmonių lėšomis ir darbu, o vėliau neteisėtai perimta šių įmonių ? Kodėl kreivas ministeris, sužinojęs, kad vyriausybės posėdis elektros klausimu yra viešas ir transliuojamas pasakė „na tada mes negalėsime visko čia pasakyti“. Kodėl Lietuvos didžiausia Šveiko gerbėja, visos bukalaurų gaujos vadė, yra patenkinta kreivo ministerio kreivu darbu, bando visą savo pridirbtų machinacijų kaltę suversti karui Ukrainoje ir rėkia, kad „žmonės ir verslas yra patys kalti, kad neįvertino rizikų“.
foto
foto
Kodėl energetikos sistemoje yra keliasdešimt, o gal net ir keli šimtai įmonių, įmonėlių, kurių vadai gauna dešimttūkstantinius atlyginimus, bet veikla neturi nieko bendro su energetika, kaip pvz „NT valdos“, kuri užsiima patalpų remontu ir nuoma garsiausio Lietuvos anūko šeimos verslui Mortos mokykloms ir darželiams. Kodėl šita, pasivadinusi „geriausia kas galėjo nutikti Lietuvai“, neišprususių bukalaurų, vagių ir niekšų gauja dar nesėdi už grotų, o ir toliau naikina mūsų valstybę ir engia jos piliečius. Kodėl, kodėl, kodėl …
Matyt Lietuva tik tada galės atsitiesti ir būti tikrai laisva valstybe, kai atsakys į visus šituos ir dar daugiau „kodėl”. Kada politikai ir valdininkai už savo veiksmus bus atsakingi savo laisve ir turtu, kada propagandistai vėl taps žiniasklaida, kada žmones nebijos sakyti ką galvoja, o iš politikų, bei valdžios reikalauti atsakomybės už jų darbus.
Yla visada išlenda iš maišo ir tiesa visada nugali !!!
Foto – KREIVŲ MINISTERIŲ LIETUVOJE ALGORITMAI
Facebook komentarai
});}(jQuery));