Ką veikia Lietuvos gydytojų sąjunga?

O tuo metu Europoje… Lietuvoje dažnai mėgstama kartoti, kad esame Europos dalis. Ar tikrai? Tūkstančiai žmonių Europoje šiandien ir rytoj dalyvauja World Wide Rally for Freedom ir griežtai smerkia su COVID susijusią vyriausybių politiką ir laisvių apribojimus. Masiniai protesto renginiai vyksta Helsinkyje, Dubline, Lisabonoje, Geteborge, Stokholme, Kijeve, Londone, Birmingeme, Bristolyje, Kardife, Glazge, Lydse, Mančesteryje, Briuselyje, Sofijoje ir kituose miestuose. Pavyzdžiui, Londone vyko triukšminga, bet visiškai taiki protesto demonstracija, kurios dalyvių branduolį sudarė gydytojai ir medicinos personalas. O ką veikia Lietuvos gydytojų sąjunga? Šio tarptautinio protesto renginio išvakarėse buvo paskelbti Izraelyje atlikto tyrimo rezultatai. Kaip žinia, šios šalies vyriausybė, kaip ir Austrijos, Italijos ar Australijos, yra visiškai atsisveikinusi su sveiku protu ir nuovoka dėl viruso. Rezultatai rodo, kad net ir ketvirtąja vakcinos doze privalomai subadyti šios šalies gydytojai neišvengia Omicron. Britų medikų ir medicinos autoritetų šiandien per protestus išsakoma žinia labai aiški: Omicron nėra pavojingesnis už sezoninį gripą ar net paprastą peršalimą, todėl šį spektaklį reikia kuo greičiau baigti.
O tuo metu Anglijoje… Regis, tai suprato Britanijos vyriausybė ir premjeras paragino grįžti įdarbus. Nuo pirmadienio vėl atgyja Sitis ir Canary Wharf, Londono finansų centrai. „Goldman Sachs“, „Citi“, „PwC“, „J.P. Morgan“, HSBC, KPMG, „Fidelity“ ir „Standard Chartered“ yra vieni iš daugelio darbdavių, pastarosiomis dienomis paraginusių darbuotojus grįžti į biurus. „Barclays“ ir „Lloyds“ darbuotojams pasakė, kad jie gali grįžti, jei nori. Labai didelės prievartos nėra, bus savotiškas pereinamasis laikotarpis, nes atsižvelgiama į tai, kad žmonėms vėl reikia radikaliai pakeisti gyvenimo būdą, vaikų priežiūrą ir kt. Panaikinus pirmojo karantino apribojimus, prireikė dviejų mėnesių, kad Sitis pasiektų 80% darbo pajėgumų. Anot Londono Sičio korporacijos, valdančios vadinamąją Kvadratinę mylią, žmonių srautas iki įvedant apribojimų planą B prieš Kalėdas, siekė 70% priešpandeminio lygio. Jis sumažėjo po to, kai darbuotojams buvo liepta likti namuose. Atgyjančiu Londonu ypač džiaugiasi paslaugų sektorius.
Tuo tarpu pamažu pradeda lįsti ylos iš maišo, kad pandemijos statistika buvo nuosekliai klastojama. Jau anksčiau vienas iš Londono vyriausybei patarinėjančių institucijų SAGE (The Scientific Advisory Group for Emergencies) narių buvo prasitaręs, kad „vyriausybei mes teikėme tokią statistiką ir patarimus, kokių jai reikėjo“. Dabar – nauja vinis į Omicron mito karstą. Tie patys SAGE mokslininkai viešai pripažino, kad nebuvo jokių duomenų ir baisių prognozių dėl galimai didelio hospitalizacijų skaičiaus, susijusio su Omicron. Buvo atskleista, kad beveik du trečdaliai Londono pacientų, neva sergančių koronavirusu, buvo paguldyti į ligonines dėl visai kitų problemų: tarp 2 962 Londono ligoninėse gulinčių žmonių, kurių sausio 18 d. COVID testas buvo teigiamas, 60% buvo paguldyti dėl visai kitos ir sveikatai nereikšmingos problemos.
Tokiomis aplinkybėmis nebeturėjo kur dingti ir argumentų pritrūko leftistas Londono meras Sadiqas Khanas, kuris gruodžio 18 d. dėl Omicron buvo paskelbęs „major incident“ padėtį, o dabar ją atšaukė. Ankstesni „major incidents“ Londone buvo paskelbti po 2005 m. liepos 7 d. teroro išpuolių, 2016 m. po tramvajaus avarijos Kroidone, tragiško gaisro Grenfell pastate ir teroro išpuolių prie Vestminsterio tilto bei Londono tilto 2017 m.
O tuo metu Lietuvoje… Vyriausybė aiškina, kad „atidžiai seka kitų šalių patirtį“. Tai gal laikas pamiršti Austriją, Izraelį, Italiją, Australiją ir kitas psichozių apimtas šalis. Atėjo laikas pradėti galvoti savo galva. Aišku, jei ji ne tuščia…
Facebook komentarai
});}(jQuery));