K. Švabas reklamuoja Lietuvos „Independence” 1,3 mlrd. eurų aferą kaip sėkmę

wtf

wtf

Pasaulio ekonomikos forumas (PEF) pateikia Lietuvos garsiausią politinę aferą su „Independence” SGD terminalu kaip didžiausią Lietuvos pasiekimą.

Pasak Seimo nario Artūro Skardžiaus, iki 2045 m. „Independence“ projektas energijos vartotojams atsieis 1 mlrd. 300 mln. eurų. Už šią sumą galėtume įsigyti SGD laivą ir dar du karo laivus, tokius kaip prancūziški „Mistral“.

Kaip žinia, Estija ir Suomija susitarė bendrai nuomotis plaukiojantį suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą, skirtą dujų tiekimo saugumui užtikrinti. Terminalas jau šių metų rudenį turėtų atplaukti ir būti prišvartuotas toje prieplaukoje, kuri iki to laiko bus parengta jį priimti. Terminalo nuoma estams ir suomiams kartu sudėjus kainuos 10 mln. eurų per metus

Palyginkime tai su mūsų Kuršių mariose, šalia Kiaulės nugaros prišvartuota „Independence“ („Nepriklausomybė)“.
„Nepriklausomybę“ Lietuva kol kas tik nuomojasi iš Norvegijos įmonės, o nuomos kaina – daugiau nei šimtas tūkstančių eurų per DIENĄ, iš viso – daugiau nei 50 mln. eurų per metus, o tai yra net 5 kartus daugiau, nei už SGD terminalo nuomą mokės estai su suomiais kartu sudėjus.
Hmm… „Nepriklausomybės“ nuoma Lietuvai – brangus malonumas. Gal dėl to kalta ta kiaulė…oj…,tiksliau, Kiaulės nugara, šalia kurios „Nepriklausomybė“ prišvartuota? Tad gal vertėtų Lietuvai ją įsigyti? Nepriklausomybę įsigyti, štai, ką aš turiu omeny.
Kita vertus, juk nėra to blogo, kas neišeitų į gera – kažkam (pirštais nerodysiu, kam) tai yra brangu, o kažkam iš to – vienas malonumas.
Redakcijos komentaras : „Kiek apskritai „Independence“ projektas jau atsiėjo ir atsieis? Kai 2019 m. šį klausimą aptarinėjo Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija, „Klaipėdos naftos“ buvo pareikalauta pateikti aiškią informaciją, kokios „Independence“ nuomos įmokos ir kitos išlaidos. Skelbta, kad už SGD laivo nuomą „Klaipėdos nafta“ per metus moka 68,9 mln. JAV dolerių (dabartiniu kursu – apie 56 mln. eurų), o per dešimt metų sumokės 689 mln. dolerių (apie 560 mln. eurų). Nusipirkus jį už 160 mln. eurų, bendros išlaidos vien už patį laivą pasiektų 850 mln. eurų.
Facebook komentarai
});}(jQuery));