ersketas

ersketas

K A D A    K A R V Ė    T A M P A    J A U Č I U ?

 

Pranas Pričkus

 

 ersketas

Kad nereikėtų spėlioti iš kart ir atsakau. Kai pakliūva į skerdyklą. Įveda varganą karvutę, o išveža skambiu pavadinimu – jautiena. Aišku ant prekystalių yra ir tikros jautienos. Siriasi ženkliai ir kainos.

 

Dabar pakalbėkime, kaip atsiranda ant prekystalių atvėsitos žuvys. Aišku kalbėsiu ne apie agurkais kvepenčias, ir su dainomis „stinta – pūkis, stinta – pūkis…“ gaudomomis iš po ledo stintomis. O apie prekybos centruose „MAXIMA“ , „IKI“ laikomas didesnes žuvis stikliniuose baseinuose. Atvežtos į parduotuves pradžioje su malonumu maitinasi oru, nes be jo negali gyventi.

Kai būna ilgos ir  šaltos žiemos, žuvys negaudamos oro, po ledu pradeda dusti. Tereikia išgręžti lede skyles, manydamos, kad išgyvens, gavusios oro gurgšnelį, jos pačios tiesiog šoka pro eketės skyles tieiai į žvejų rankas.

Parduotuvėse yra atvirkščiai, badas ne dėl oro, o dėl maisto. Pro dangtį  neiššoksi. Štai Klaipėdos „MAXIMOS“ prekybos centre, esančios Šilutės plente „akvariumo“ vaizdelis. Paskutiai atodūsiai ir aimanos rusinio eršketo (Acipenser gueldenstaedtii). Skanaus valgant atvėsintas, manau ne dėl ligos, o iš bado pastipusias (mirusias?) žuvis.

 

Nuotraukoje: „MAXIMOS“ parduotuvėje esantis akvariumas adresu, Klaipėda, Šilutės pl. 68. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));