Paryžiaus Dievo Motinos katedra sudeginta, kaip ir šimtai bažnyčių Prancūzijoje ir Vokietijoje sudeginta su šūkiu „Allahu Akbar“

Dangaus

Dangaus

Paryžiaus Dievo Motinos katedra sudeginta, kaip ir šimtai bažnyčių Prancūzijoje ir Vokietijoje sudeginta su šūkiu „Allahu Akbar“

 Dangaus

 https://www.gatestoneinstitute.org/14044/europe-churches-vandalized

Balandžio 14 d. portale www.gatestoneinstitute.org pasirodė straipsnis : „Europos bažnyčios – niokojamos ir deginamos“

Straipsnio autorius Raymond Ibrahim rašo : „Vien tik kovo mėnesį Vokietijoje buvo išniekintos ir sudegintos keturios bažnyčios. „Šioje šalyje, – paaaiškino portalas PI-News, – vyksta šlykštus karas prieš viską, kas yra krikščioniška – daužpmi kryžiai ant bažnyčių stogų, ant šventųjų paminklų, dabar pagaliau – net ant antkapių kapinėse“.

Valdžia ir žiniasklaida niekada neįvardina, kas yra šie vanadalai, kurie griauna bažnyčias ir kryžius.. tais retais atvejais, kai vandalų asmenybės yra identifikuojamos (musulmonai arba „migraantai“), tai užpuolikai įvardijami kaip psichinių problemų turintys žmonės arba ligoniai.

  • „Niekas nerašo apie tai, kad daugėja atakų prieš krikščionybės simbolius. Tiek Prancūzijoje, tiek Vokietijoje – spengianti tyla dėl to, kad yra slepiama šių užpuolikų asmenybė ir jų kilmė. Nė vieno žodžio apie tai, kad bažnyčias griauna ir užpuldinėja migrantai.
  • Ir būtent smerkiami ne tie, kurie griauna bažnyčias, bet tie, kurie išdrįsta susieti migrantus su krikščionių bažnyčių vandalizavimu. Tokie žmones kaltinami „neapkynatos kalba ir rasizmu“, – PI News parašė kovo 24 d.

 

baznycia

In February, vandals desecrated and smashed crosses and statues at Saint-Alain Cathedral in Lavaur, France, and mangled the arms of a statue of a crucified Christ in a mocking manner. In addition, an altar cloth was burned. (Image source: Eutrope/Wikimedia Commons)

Daigybė bažnyčių vakarų Europoje yra suniokotos arba sudegintos.

Prancūzijoje vidutiniškai kasdien yra užpuolamos dvi bažnyčios. Pasak Pi News,  2018 m. Prancūzijoje buvo užregistruoti 1063 išpuoliai prieš krikščionių bažnyčias arba jų simobolius (kryžius arba statulas). Tai 17 proc. daugiau, negu 2017 m., kas reiškia, kad situacija kasdien blogėja.

 

Beje, į Dievo Motinos bažnyčią Nime vandalai jėga įsiveržė ir iš savo ekskrementų bažnyčios viduje sudėliojo kryžių, The Saint-Nicolas bažnyčia Houilles buvo tris kartus suniokota vien vasarį – 19 amžiaus Šv. Mergelės skulptūra buvo „sudaužyta nepataisomai“, kryžius sudaužytas, pranešė bažnyčios atsto

Vandalai nuplėšė ir sudaužė kryžius Saint-Alain  katedroje Lavaur mieste, nudaužė Kristaus skulptūros rankas, sudegino altorių.

Kovo 17 d. buvo sudeginta St. Sulpice bažnyčia Paryžiuje iš karto po Š. Mišių sekmadienį.

Identiški pranešimai ateina iš Vokietijos – vien kovo mėnesį keturios bažnyčios buvo suniokotos arba sudegintos.

‚Šioje šalyje vyksta nepaskelbtas karas prieš viską, kas krikščioniška – kryžius ant bažnyčių stogų, šventųjų skulptūras, dabar daužomi net kryžiai kapinėse“, – pranešė  PI-News.

Kas tie bažnyčių niekintojai – „kryžiai sudaužyti, altorius duegintas, Biblija sudeginta, ant bažnyčios durų paliktas užrašas : Allahu Akbar.'“

Pernai lapkritį kitas Vokietijos leidinys pranešė, kad Bavarijoje nukentėjo 200 bažnyčių, jų kryiai sudaužyti. ‚Policija tiria šiuos įvykius, užpuolikus apibūdina kaip „jaunus islamistus migrantų kilmės“.

Kai kuriuose regionuose, kur musulmonų itin daug, pvz., Vakarų Reimo regione Vokietijoje, kur musulmonų daugiau nei milijonas, sudaužyta virš 50 Kristaus skulptūrų.

2016, po to, kai į Vokietiją atvyko dar milijonas musulmonų Dulmeno mieste vienas leidinys pranešė, kad „nėra dienos, kai neįvyksta išpuolio prieš bažnyčias“.

Prancūzijoje islamistai tiek suįžūlėjo, kad bažnyčias užpuldinėja Šv.Mišių metu.

PI-News sako :

„Niekas nerašo ir niekas nekalba apie atakas prieš Krikščionybės simbolius. Spengianti tyle tieke Vokietijoje, tiek Prancūzijoje apie tai, kas vykdo tokį vandalizmą. Nė vieno žodžio apie tai, kad tai vykdo migrantai“.

 

 

Jurga Lago

‘Ar užteks ugnies?’

Čia dega XII amžiaus Dievo Motina – krikščioniškos kultūros šedevras. Notre Damme – statyta du amžius, išgyvenusi kone tūkstantį metų – iki šiandienos, 2019-ųjų balandžio 15 dienos. Didžiosios Velykų savaitės pradžia jai tampa istorine pabaiga.

Simboliška.

 

Pari

Prancūzijoje nuo metų pradžios suniokotas rekordinis skaičius krikščionių simbolikos bažnyčiose. 47 atvejai: kryžiai, skulptūros, interjerai. Visi politkorektiškai tyli. Visi modernūs. Ar tokia mūsų modernybė? ?

Man tai primena kvailo, išlepusio ir vargo nemačiusio sūnaus elgesį: kai po seno tėvo mirties išmetamas senas ‘šlamštas’: deginamos knygos. Liepsnos suryja senus rankraščius – tokios vertės, kiek jaunuolis skaičiuoti nemoka. Iš nežinojimo, iš neatsargumo, iš apsileidimo? Iš nekultūros tampama ubagu!

Euroremonto karta esame.

‘Europos saulėlydis’ – sako mano pažįstamas, stebėdamas TV žinias ir panašus šitas vakaras į tokį romantišką šiltą pavasario vakarą, kokių čia jau buvo tūkstančiai. Ir bus. Tik mūsų neliks ir kai visi išeisim, šiandiena liks raudonai pažymėta visuose kalendoriuose. Nemokėjom pastatyti, bet kad net nebesugebam išsaugoti, ką protėviai paliko. Tuo mūsų kartos bus garsios. Tokią Europą paliksim savo vaikams.

Nes ugnies užteks.
Kažkaip taip.

Facebook komentarai
});}(jQuery));