JUDO BUČINYS PREZIDENTUI…

judas

judas

                                                                                 

 Juozas IVANAUSKAS

 

JUDO BUČINYS PREZIDENTUI…

 judas

Kaip žinia, antradienį, gruodžio 15 d., balsuojant Seime dėl Konstitucijos 56 straipsnio pakeitimo pritrūko 11 balsų. Priėmus minėtą pataisą „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas būtų galėjęs dalyvauti ne tik Seimo rinkimuose, bet ir kovoti dėl LR Prezidento posto.

 Už pataisą balsavo 83 parlamentarai, prieš buvo 11, 13 susilaikė. Pataisos nepalaikė arba balsuodami susilaikė keturi liberalai, 19 konservatorių ir vienas Mišrios Seimo narių grupės narys. Po balsavimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Petras Gražulis išdavyste apkaltino koalicijos partnerius „darbiečius“. Mat iš 29 Darbo partijos frakcijos narių balsuojant dalyvavo tik 14 parlamentarų: „Šiandien ta išdavystė Darbo partijos man yra sunki. Visa „dūšia“ taip įsitikinau ir gyniau, nes mačiau, kad jūsų byloje yra politikavimas. Ta pati apkalta jums kaip ir Paksui, tiesos nebuvo, viena politika. Jūs šiandien išdavėte, jūs šiandien išdavėte skaudžiai, (…) ar jūs turite nors lašelį sąžinės?!..“ – sakė Petras Gražulis.

Jo frakcijos kolega Valdas Vasiliauskas „darbiečius“ išvadino JUDAIS: „Šis balsavimas tai buvo Judo pabučiavimas. Kalbu apie čia sėdinčius ne vieną Seimo narį. O kas nori pamatyti Judo veidą, pažiūrėkite kiekvienoje autobusų stotelėje. Judas gali tai, ko negali visi padorūs žmonės“, – Seime tvirtino V.Vasiliauskas. Vilniaus autobusų stotelėse kabo Darbo partijos reklaminiai plakatai su jų lyderio europarlamentaro Valentino Mazuronio atvaizdu…

Iškart po balsavimo Seime socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas BUTKEVIČIUS pranešė žiniasklaidos atstovams: „Labai negražiai pasielgta. Manau, kad toks balsavimas įvyko dėl to, kad dabartinis jų partijos pirmininkas davė nurodymus, kiek aš turiu informacijos iš Darbo partijos frakcijos kai kurių narių, kad dalis Seimo narių neateitų į balsavimą“, – sakė A.Butkevičius.

 „Nedalyvavau frakcijos posėdyje, kuriame buvo priimtas sprendimas dėl laisvo balsavimo. Nežinau, iš kur premjeras paėmė tokias žinias“, – gan nevykusiai bandė teisintis V.Mazuronis, pridurdamas, jog Darbo partijos valdyba diskutavo, kaip reikėtų balsuoti dėl minėtos Konstitucijos pataisos ir buvo nutarta, kad sprendimą priims frakcija…

mazur

Beje, buvusių „tvarkiečių“ Valentino ir Andriaus Mazuronių išdavystė – visiems gerai žinomas faktas. Abu „sąrašiniai“ politikieriai vien tiktai partijos Tvarka ir teisingumas dėka atsidūrę Seime ir Europos Parlamente (liaudiškai tariant „prie valdžios lovio“) ciniškiausiai ją išdavė, o nusprendę perbėgti į kitas partijas neatsisakė parlamentarų mandatų. Jeigu biblijiniam Judui Iskarijotui, niekingu pabučiavimu išdavusiam Jėzų Kristų už trisdešimt sidabrinių, galiausiai pabudo sąžinė ir jis pasikabino ant sausos šakos, tai šių laikų Judams tokie „mažmožiai“ kaip sąžinė absoliučiai nerūpi!..    

V.Mazuronis atmetė koalicijos partnerių kaltinimus, kad būtent jo iniciatyva dalis „darbiečių“ nebalsavo dėl Konstitucijos pataisos ir dėl to ji nebuvo priimta. „Manyčiau, kad šitas klausimas turėtų būti išspręstas. Turėtų būti atiduota rinkėjams spręsti, ar politikai tinka į vienas, kitas pozicijas, ar ne“, – iškart po „darbiečių“ įvykdytos IŠDAVYSTĖS antradienį BNS sakė V.Mazuronis. Kita vertus, jis teigė, kad tokie rezonansiniai klausimai neturėtų būti sprendžiami rinkimų laikotarpiu. „Tik iš patirties galvoju, kad reikėtų stengtis tuos klausimus spręsti ne prasidėjus rinkimų kampanijai. O ji praktiškai Lietuvoje jau prasidėjusi. Jeigu kalbame apie Laisvės premiją ar Konstitucijos keitimą, tai įneša nereikalingą politinę įtampą, nepadeda spręsti tų klausimų“, – svarstė „darbiečių“ lyderis.

SPJŪVIS DEMOKRATIJAI – taip lemiamą balsavimą Seime dėl 56 Konstitucijos pataisos vertina „tvarkiečių“ lyderis, Europos Parlamento narys, prezidentas Rolandas PAKSAS: „Apmaudu, kad politikai, kurie visą laiką kalbėjo, kad žmonėms reikia palikti spręsti, ar politikas gali kažką daryti, ar negali, pakeičia savo nuomonę ir pakeičia savo sprendimą. Apmaudu, kad tokie žmonės yra politikoje. O jeigu griežčiau pasakius, mano supratimu, tai yra spjūvis demokratijai!..”, – BNS antradienį sakė Rolandas Paksas. „Nesvarbu, kur aš bebūčiau, ar aš būčiau politikoje, ar aš būčiau ne politikoje, bet kokiu atveju anksčiau ar vėliau šitas sprendimas bus priimtas. Nes tai įpareigoja ir Jungtinės Tautos, ir Strasbūro Žmogaus Teisių Teismas. Lietuva neš sankcijas, mokės pinigus, galbūt jai bus atimta balsavimo teisė Europos Taryboje ar kitose institucijose, tačiau bet kokiu atveju tas sprendimas bus priimtas“, – tvirtino europarlamentaras.

Pirmininkaujant „konstitucinių dvasių ekspertui“ Egidijui Kūriui Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad pareigų per apkaltą netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Pakeisti šią nuostatą galima tik pakeitus Konstituciją. Politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius mano, jog KT pripažinus savo klaidą dėl sprendimo R.Pakso atžvilgiu griežtumo, Lietuva jau būtų įgyvendinusi Europos Žmogaus Teisių Teismo nurodymą švelninti bausmę R.Paksui.

„Būtų daug racionalesnis ir žmogiškesnis sprendimas Konstituciniam Teismui pasakyti, kad klydome, pakeisti savo nutarimą, kad jis (R.Paksas – BNS) šiurkščiai pažeidęs priesaiką ir negali kandidatuoti. Ironiška – KT, reikalaujantis, kad teismo nuosprendžiai būtų įgyvendinami, yra pagrindinė priežastis, kodėl šitas sprendimas jau tiek metų neįgyvendinamas“, – BNS sakė K.Girnius.

Įdomu tai, jog parengtą Konstitucijos 56 straipsnio pataisos projektą, teikiant svarstyti parlamentui, savo parašais buvo parėmę 100 Seimo narių, kurie deklaravo, kad priėmus siūlomą projektą būtų ne tik įgyvendintas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas, bet ir užtikrinta visų žmonių nuomonės raiškos laisvė. Kaip ir buvo galima prognozuoti, Konstitucijos pataisos nepalaikė nė vienas iš konservatorių, tačiau galutinį rezultatą iš esmės nulėmė balsavime nedalyvavę „darbiečiai“. 

Seimo nario Povilo GYLIO nuomone, dabar vyksta eilinis politinis lošimas, siekiant politinių partinių tikslų: „Darbo partija, kuri pati skundžiasi, kad su ja elgiamasi ne visada gerai, elgiasi pagal juodos politinės kovos principus!..“. Mišrios Seimo narių grupės narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas P.Gylys neslėpė, jog svarsto galimybę prisijungti prie parlamentinės „tvarkiečių“ frakcijos: „Bręsta tokia mintis, ypač po balsavimo Seime dėl Konstitucijos 56 straipsnio pataisos, kai partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkui, europarlamentarui Rolandui Paksui neleista dalyvauti ne tik rinkimuose į Prezidento postą, bet ir į Seimą. Beje, mintis prisijungti prie Tvarkos ir teisingumo frakcijos brandinama jau seniai, kadangi ji yra labiau homogeniška arba vienalytė ideologiniu požiūriu negu Mišri Seimo narių grupė, kurioje dirba labai įvairūs žmonės. Manau kaip politikas galėčiau daugiau nuveikti Tvarkos ir teisingumo frakcijoje. Galutinio sprendimo dar nepriėmiau, bet planuoju artimiausiu metu tai padaryti”, – Eltai sakė P. Gylys.

Tuo tarpu Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė dar kartą priminė, kad balsuoti už 56 Konstitucijos pataisą reikėjo vykdant Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą. „Pradedama procedūra prieš Lietuvą“, – akcentavo L.Graužinienė. Lietuvai bus taikomos sankcijos, kol problema, anksčiau ar vėliau, turės būti išspręsta!..

—————————————————————————————–

 

Post Scriptum

 

Disidento Valdo Anelausko laiškas prezidentui Rolandui Paksui

 

Gerbiamas Prezidente,

Prieš kurį laiką buvau išsiuntęs elektroniniu paštu Jums vieną laišką, tačiau dabar, sužinojęs, jog antradienį, gruodžio 15-tą Seime bus balsuojama dėl Konstitucijos pataisos, kuri leistų Jums kandidatuoti Seimo ir Prezidento rinkimuose, nusprendžiau dar kartą parašyti, šįkart tiesiog išreikšdamas Jums savo solidarumą bei palaikymą šiuo svarbiu momentu.

Aš nuolat visiems savo draugams bei pažįstamiems Lietuvoje kartoju, kad vienintelė politinė jėga, kurios Sistema, matyt, dar bent kažkiek bijo – tai nuversto, tačiau nesuklupusio Prezidento Rolando Pakso partija „Tvarka ir teisingumas“. Todėl ji ir dabar iš visų pusių yra atakuojama. Sistema nori šią politinę jėgą tiesiog sunaikinti – galutinai ir negrįžtamai, o tuo pačiu ir Jus, kaip aktyvų politiką, „tvarkiečių“ lyderį. Jie gi puikiai prisimena, kaip 2004 metais lietuviai savo išrinktą Prezidentą gynė. Deja, tada nepavyko Tautai Jūsų apginti, bet Sistema to tikrai neužmiršo, tad suprantama nenori, kad vėl kažkas panašaus pasikartotų. Manau, ligi šiol Jūs tebeesate vienintelė reali Tautos viltis, nes galėtumėte demokratiniu keliu bent jau pabandyti kažką realiai dabartinėje Lietuvoje pakeisti. 

Net ir per didžiulį atstumą man įvykius Lietuvoje stebint, labai skaudu matyt, kad šiandien joje tiesiog triumfuoja visokie Tautos išgamos, vadinamieji „valdžiagyviai“, už trupinį aukso ir gardaus valgio šaukštą išdavę, pardavę savo Tėvynę. Būtent jie ir pavertė mūsų motiną Tėvynę tarsi į piktą pamotę, nuo kurios dabar tūkstančiai lietuvių priversti bėgti lyg nuo karo ar maro…

Metams artėjant prie pabaigos, dažnai galvojame ne tik apie praėjusius metus, bet ir apie ateinančius. Tikėtis, kad rytoj viskas bus geriau nei šiandien, tai būdinga kiekvienam žmogui. Bet vien tikėjimo ar noro, kad būtų geriau, toli gražu neužtenka, dar ir patiems reikia padaryti realiai kažką, kad viskas pasikeistų į kažkiek geresnę pusę… 

Regis, Lietuvoje dabar padėtis išties baisi, tačiau negalime dėl to visąlaik kaltinti  vien tiktai mūsų priešus, bet reikėtų ir patiems į save dažniau pažiūrėt. Tai sakydamas turiu omeny šiandieninius Lietuvos disidentus, kuriems nuolat kartoju: norint laimėti žūtbūtinę kovą, pirmiausia būtina tarpusavyje susivienyti!..

Turbūt prisimenate rusų bardo Bulato Okudžavos dainą – „Susikibkim rankomis, draugužiai, kad nepražūtume pavieniui“. Tai labai teisingi žodžiai. Bet jeigu disidentai Lietuvoje vieni kitų nepalaikys, nebus tarp jų vienybės, tai tiesiog prapuls visų atskiros pastangos, deja, nieko, visiškai nieko realiai nepasiekus. Dviejų nuomonių šiuo klausimu būti negali. Jeigu patriotai nesusivienys, tai mūsų Tautos priešai ir toliau valdys Lietuvą. Šiandien tiesiog būtina konsoliduoti opozicines jėgas! Būtina užmiršti tarpusavio nesutarimus, skirtumus, ambicijas, ir kartu visiems darbuotis „vardan tos Lietuvos“. Žengti pirmyn, tikintis išties kažką realiai pasiekti. Manau, tai būtų visiškai įmanoma, jeigu dabartiniai disidentai Lietuvoje vieningai siektų bendro tikslo, o ne kiekvienas kas sau.

Deja, Lietuvoje disidentai dažniausia elgiasi priešingai: „du lietuviai – trys partijos“.  Visi atskirai pernelyg susireikšminę, ambicingi, tariami kovotojai su Sistema. Tačiau kol bus kiekvieno atskirai, kaip asmenybės, tik savęs kėlimas aukštyn, tol realaus opozicinio judėjimo Lietuvoje tikrai nebus. O bus tik, kaip lietuvių literatūros klasikas Juozas Baltušis sakydavo – skalsu kalbos… Per savąjį egocentrizmą žmonės vienas su kitu nesusikalba, negali rasti nei kompromisų, nei sąlyčio taškų. Išties blogai, kai disidentai galvoja ir kalba ne apie tarpusavio panašumus, ne apie tai, kas galėtų juos apjungti ir vienyti, bet apie skirtumus. 

Kai tuo tarpu sisteminiai konservatoriai, liberalai ir socdemai – puikiausiai tarpusavy sutaria ir yra netgi labai vieningi. Atrodytų, kokia apskritai vienybė politikoje gali būt tarp konservatorių, socialdemokratų ir liberalų? Juk tai prieštarauja tradicinėms politinio žaidimo taisyklėms, kai tokios skirtingos partijos veikia kartu. Tačiau Lietuvoje sisteminių partijų vienybė akivaizdi, kaip ir visų jų tikslai vienodi: tarnaujant užsienio ponui pražudyti Lietuvą. 

Net ir tokioje kritiškoje situacijoje tikri Lietuvos patriotai neturėtų nuleisti rankų. Poetas Kazys Boruta viename savo eilėraštyje labai gražiai yra pasakęs: „Gyvena tiktai tas, kas kovoja“. Betgi tikrai verta dėl to gyventi ir kovoti už mūsų Tėvynę Lietuvą!..

Jeigu aš pats dabar gyvenčiau Lietuvoje, tai man nereikėtų ilgai galvoti, ką palaikyti – jungčiausi būtent prie Jūsų vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas“, už kurią, net ir svetur gyvendamas, aš visada balsuoju.

Sveikinu Jus su artėjančiomis Šventomis Kalėdomis ir nuoširdžiai linkiu, kad ateinantys 2016 metai taptų persilaužimo metais, kad jie būtų pradžia tiesaus kelio, vedančio link Jūsų triumfo, dalyvaujant Lietuvos Prezidento rinkimuose 2019-taisiais!..

 

                                                         Su pagarba – VALDAS ANELAUSKAS

——————————————————————————————–

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));