Jų čia ir neturėtų būti

sale
Ši socialinius tinklus apskriejusi nuotrauka su tuščia Seimo dešiniąja puse yra kur kas reikšmingesnė nei atrodo, kad ji tik užfiksavo faktą apie Seimo valdančiosios daugumos pademonstruotą žemiausio lygio politinę kultūrą, nesuvokiamą aroganciją ir patologišką nepakantumą kitokiai nuomonei.
Jie gali tėkštelti – valdžia nepatinka? Po ketverių galėsite išsirinkti kitą. Kyla kainos? Iškęsit, atšokit, nesikišim! Tegu susirenka prie Seimo nors 100 tūkstančių, nuo to niekas nepasikeis – apsitversim, paleisim kelis „tituškas”, duosim ašarinių dujų, sutrypsim visus ir po vieną. Nepaklūstat? Priversim! Prof. Ignas Vėgėlė kalbą gali pasidalinti ir peržiūrėti milijonas žmonių, bet jiems ji nebus įdomi.
Jei po vakarykščio ciniško akibrokšto dar kada pasigirs jų raginimų diskutuoti, susitelkti, susivienyti bendroms pastangoms, tai bus veidmainystė.
Žemindama kitus, Seimo dauguma neįvertino, kad tuo būdu ji dar labiau pažemino parlamentą kaip instituciją ir pažemins ir taip menką žmonių pasitikėjimą Seimu. Jei parlamentu, kuris stumia valstybę į teisinę krizę dėl konstitucinių valdžių atskyrimo, teisės aktų hierarcijos principų pažeidimų, įstatymų galią faktiškai perleidžiant Vyriausybei be parlamentinės kontrolės ir Seimo atsakomybės, pasitikės kokie 5 proc. piliečių, praradusių netgi teisę į referendumą, ar jis gali būti laikomas Tautos atstovybe?
Nuotrauka parodė štai ką: jie patys jau yra tuščia vieta. Jie išeina. Jų čia daugiau neturi būti.
Moralinis klikos dugnas
Vakarykščiu demaršu (palikdami posėdžių salę prieš docento R. Jankūno ir profesoriaus I. Vėgėlės pasisakymus) seimūnai tik patvirtino, kad jiems nerūpi nei kita nuomonė, nei tiesos paieškos.
O kartu įrodė, kad susidarusi (gal geriau reiktų sakyti – jų pačių dirbtinai sudaryta) situacija jiems yra naudinga ir kad laisva valia ar tiesiog diskusijų ir argumentų keliu jie nuo savo veikos metodų nepasitrauks.
Teigiu, kad šita kovydinė situacija yra dirbtinai sudaryta todėl, kad dar pernai vasaros pradžioje „susirgimų” skaičiai kisdavo priklausomai nuo Medikų Sąjūdžiui (kitaip sakant TS-LKD instrumentui) priklausančių ir palaikančių medikų kalbų.
Dar pernai vasarą rašiau, kad jei kas ir atves TS-LKD į valdžią, tai tik Medikų Sąjūdis – „susirgimų” skaičių manipuliacijomis, gąsdinimais ir melu.
Dabar tebevyksta tas pats, tik dar didesniu mastu. Jau ir vaikai sumetami į baimės ir melo girnas, o proto balso (STI, I.Vėgėlės ir kitų argumentuotų valdžios kritikų) nenorima net išgirsti.
Nenorima išgirsti nei vietinių tarptautinio lygio specialistų nuomonės, nei remtis Skandinavijos šalių ar net Lenkijos pavyzdžiais. Nes greitas ir sėkmingas kovydinės krizės suvaldymas Lietuvą valdančiai klikai tiesiog nenaudingas.
Nenaudingas nei finansiškai, nei galios požiūriu.
Jei jau Anušauskas išsidavė, kad nelegalų nestabdė tam, kad iš ES gautų papildomų pinigų, tai negi jūs tikite, kad augantys kovydiniai skaičiai iš tiesų auga dėl „antivakserių” nenoro susileisti eleksyro, o ne todėl, kad tik esant karantinui ar ekstremaliai situacijai iš „motušė ES” klika gali tikėtis milijardų? Ir čia Medikų Sąjūdis ir jo rėmėjai tarnauja klikai pilnu pajėgumu.
O kad valdančiajai klikai rūpi ne suvaldyti pandemiją (neatitinkančią net epidemijos kriterijų), o kaip tik ją įpūsti, galime pamatyti ir iš „gp” įvedimo ir naudojimo, bei dažno medikų tikrų problemų (tame tarpe ir sergant kovydu) ignoravimo.
Jau nekalbu apie vakarykštį demaršą Seime.
Jei iki demaršo nors naivuoliai dar galėjo pasakyti – „vadžia daro ką gali, ką supranta ir kaip moka”, tai po to demaršo, kada valdantieji pademonstravo, kad jiems NE-RŪ-PI nei kita nuomonė, nei kaip suvaldyti pandemiją (nes tai, ką klika daro iki šiol, kaip matome iš augančių, ar „augančių” skaičių – nepadeda), jau turbūt ir naivuoliams pasidarė aišku. Aišku, kad klika NE-NO-RI nieko keisti nei pandemijos „valdyme”, nei teisiniame reguliavime.
Ir ne tik tai. Vakarykštis demaršas parodė, kad valstybės perversmas – jau įvykęs faktas. Kad Seimas pats nusišalino nuo valstybės valdymo, visas galias perdavęs į Vyriausybės (o konkrečiau Šimonytės ir Landsbergio) rankas.
Ir kad vyriausybės nutarimus Seimo dauguma de fakto prilygino įstatymams ar net Konstitucijai.
Bet gal nieko kito ir negalima tikėtis iš Seimo, kurio valdančiosios daugumos atstovas viešai pripažįsta, kad jis Seime ne dirba, o smauko.
Teisinėje valstybėje, gerbiančioje rinkėjus ir Seimo instituciją, po tokio plakato panešiojimo, jį nešęs Seimo narys turėtų atsistatydinti ir nebeversti Seimo pajuokos objektu.
Tačiau kai Seimas tapo tik aptarnaujančiu Vyriausybę aparatu, tikėtis kažko moralaus ir padoraus iš jo būtų naivu.
Tad šūkį – Seimą Lauk! reikia kartoti vis garsiau ir dažniau.
Ir kaupti jėgas tam, kad įgyvendintume šį šūkį kuo greičiau.
Nes vakarykšis valdančiųjų demaršas prieš gerbiamus mokslininkus parodė – arba ši klika sunaikins Lietuvą, arba Lietuva nušluos kliką.
Kito kelio nėra.
Renata Vensloviene nuotrauka
Facebook komentarai
});}(jQuery));